Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 20 липня 2025
11:47

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Ще вісім населених пунктів мають перейменувати у Дніпропетровській області

Ще вісім населених пунктів мають перейменувати у Дніпропетровській області

Тільки-но на початку червня у Дніпропетровській області переназвали 11 сіл, 2 селища та 1 місто, а Тарас Кремінь вчергове нагадав ще й про Павлоград та Синельникове, як настала черга нової партії перейменувань. Цього разу нові назви можуть отримати ще 6 сіл та 2 селища. Нацкомісія зі стандартів державної мови включила їх до переліку назв населених пунктів, що не відповідають мовним стандартам.

Про це Інформатор повідомляє із посиланням на публікацію Сергія Волинця, керівника Українського центру історико-культурних стратегій та члена робочої групи з подолання наслідків імперської та тоталітарної політики у Дніпропетровській області. У документі перелік доповнюють 9 об’єктами, які потрібно перейменувати, проте селище Жемчужне Павлоградського району ще на початку червня Верховна Рада перейменувала на селище Ясне.

Для чотирьох з восьми топонімів також вказали рекомендовані нові назви. Ще для чотирьох населених пунктів нові назви мають запропонувати в установленому законодавством порядку. Так, не відповідають нормам такі назви:

  • село Кулябкине Кам’янського району – село Кулябчине;
  • селище Пичугине Криворізького району – селище Пичужине;
  • село Котовка Самарівського району – село Котівка;
  • село Болтишка Кам’янського району – село Бовтишка;
  • селище Радушне Криворізького району;
  • село Жемчужне Павлоградського району;
  • село Новочорноглазівське Павлоградського району;
  • село Чорноглазівка Павлоградського району.

«Відповідне рішення стало можливим завдяки роботі філологічної секції, створеної у складі обласної робочої групи з питань деколонізації. Нагадаю, у червні 2023 року Нацкомісія оприлюднила Перелік сіл, селищ, міст, назви яких не відповідають стандартам державної мови. Тоді до нього увійшло 20 населених пунктів Січеславщини.

Водночас філологи з обласної робочої групи виявили ще низку населених пунктів з русифікованими назвами, які до Переліку не потрапили.Починаючи з листопада 2023 року, ми переконали Нацкомісію кілька разів оновити свій Перелік та включити до нього додатково ще 16 сіл, селищ, міст області», - зазначив Сергій Волинець.



Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
373
ремонти у будинках ОСББ/ЖБК за 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті