Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 25 липня 2025
16:50

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі стартували зйомки повнометражного документального фільму про війну «Точка зцілення»

|«« «« »» »»|

У Дніпрі стартували зйомки повнометражного документального фільму «Точка зцілення». Це новий культурний проєкт відомої у місті режисерки Катерини Стрельченко.

Ще з 2014 року тема війни стала невід’ємною частиною її творчості. Відтоді вона створила низку документальних фільмів та патріотичних роликів. А 6 стрічок Катерини («Іловайськ. Лицарі неба», «Пескі. Лицарі неба», «Вірю. Чекаю. Молюся», «Паралелі», «Олесь Гончар. Слово як зброя», «Шукачі загублених душ») внесені на постійне зберігання до Центрального державного кінофотоархіву України ім. Г. С. Пшеничного.

«Тема війни близька для мене в усіх аспектах. Уже 4 рік на фронті мій чоловік, тому у своїх стрічках я намагаюсь показувати життя військових та людей під час бойових дій. Мистецтво – це теж зброя, тому ми боремося на усіх фронтах, щоб донести українцям і світові правду про війну в Україні. «Точка зцілення» — фільм про дніпрянина, ветерана та інваліда російсько-української війни Ігоря Кирильчатенка. Він творча людина, режисер та актор, та ще у 2014 році став на захист України. Це людина, яка вже давно надихає мене, тому вважаю, що його історію мають знати й інші люди. Стрічка порушить тему адаптації ветеранів війни до цивільного життя, подолання наслідків ПТСР через творчість, а також підсвітить діяльність незалежних театрів. Серед них і театр, який заснував Ігор. Він має назву «Арт-фронт» і є місцем реабілітації для ветеранів війни», — зазначила режисерка фільму «Точка зцілення» Катерина Стрельченко.

Основою фільму стане життя та творчість ветерана війни Ігоря Кирильчатенка з позивним Актор. Після тяжкого поранення у 2022 році він повернувся до Дніпра і тепер створює вистави про війну, яку бачив на власні очі.

Зараз пан Ігор працює над постановкою «Гучна тиша війни». Процес її створення також увійде до документального фільму «Точка зцілення».

«Для мене стало несподіванкою, коли Катя вирішила зняти про мене фільм. Але я цьому радий. Адже реабілітація через мистецтво – це дуже хороший спосіб боротьби зі стресом, страхами, втомою та депресією. У театрі ми також займаємося реабілітацією. Ми всі втомлюємося, але отримуємо задоволення і на наступний день йдемо знову, щоб створити виставу та показати її людям, донести нашу думку. Вистава «Гучна тиша війни» про тих, хто втратив слух на війні. Вистава пластична, майже без слів. А ті репліки, які все ж будуть, транслюватимуть на екрані, щоб глядачі могли прочитати», — розповідає головний герой фільму, ветеран війни, засновник театру «Арт-фронт» Ігор Кирильчатенко.

Крім інтерв'ю головного героя, до фільму увійдуть інтерв'ю із його побратимами і колегами, письменниками, театральним критиком, кризовим психологом.

Зйомки стрічки «Точка зцілення» розпочали за всіма традиціями – розбили тарілку з іменами творчої групи та партнерів. Режисерка та актори впевнені, що фільм матиме успіх не лише в Україні, а й за кордоном.

«2 місяці у нас триватимуть зйомки, а потім розпочнеться монтаж. Поки плануємо повнометражний фільм на 60 хвилин, але можемо і збільшити хронометраж. Прем’єру ми запланували на жовтень 2025 року. Спочатку фільм покажемо у Дніпрі, Києві, Полтаві та Львові. Також плануємо адаптацію стрічки для закордонної аудиторії, ми створимо англійські субтитри. У нас дуже міцні стосунки з українською діаспорою в різних містах, тому завдяки їхній підтримці у нас це вийде», — додає Катерина Стрельченко.

«Міська влада вже не вперше співпрацює з Катериною Стрельченко. До цього вона декілька разів була переможницею міського конкурсу творчих проєктів «Культурна столиця». Ми надаємо приміщення для зйомок і загалом максимально підтримуємо під час процесу зйомок. Вважаємо, що місто має підтримувати творчих людей, особливо тих, які порушують у своїй творчості суспільно-важливі теми. Тим паче в пріоритеті у міської влади і соціальна адаптація військових, а стрічка порушує цю тему та допомагає ветеранам повернутися до цивільного життя. Тому ми підтримуємо всі проєкти, які пропагують це», — зазначила заступниця начальника управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олена Волик.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (12)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (12)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (10)

•  Про роботу автобусів №6К та №9К (8)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (6)

•  У Дніпрі стартували рейди з виявлення машин-порушників (4)

•  Припарковані автівки без номерних знаків дозволено переміщати на відведені майданчики (4)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (4)

•  У центрі Дніпра продають легендарний нічний клуб (4)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
5
нових сучасних трисекційних трамваїв закупить Дніпро

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті