Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 13 липня 2025
04:19

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Передчасні пологи та війна: як у Дніпрі рятують малюків

Передчасні пологи та війна: як у Дніпрі рятують малюків

У Дніпрі, в Регіональному медичному центрі родинного здоров’я, медики рятують життя найменших і найвразливіших пацієнтів – передчасно народжених дітей. Вони важать менше кілограма, але вже з перших секунд життя демонструють неймовірну силу й жагу до життя.

Василинка народилася з вагою 910 грамів, її брат Захарчик – 1280. Вони з’явилися на світ на сьомому місяці вагітності. Два місяці двійнята провели у реанімації, потім – у відділенні інтенсивної терапії. Їхній батько загинув, захищаючи Україну. Але мама з малюками незабаром повернеться додому сильніші, ніж будь-коли.

“Я їм завжди кажу дякую за своїх діточок. Дякую, що завдяки їм мої діти зараз живі та здорові”, – розповідає мама двійнят про персонал лікарні.

Щороку в закладі перебуває близько 200 новонароджених, з яких 75% – передчасно народжені. Медики пам’ятають кожну дитину, але окремо згадують хлопчика, який народився з вагою 540 грамів і затримкою внутрішньоутробного розвитку. Понад чотири місяці тривала його боротьба, і зрештою малюка виписали з вагою 2,5 кілограма.

“Його мама була щаслива, а ми раділи разом із нею”, – говорить завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Олена Верещак.

Новонароджені перебувають у спеціальних капсулах, які відтворюють умови материнського лона. Їх укладають у “кокони”, аби ті відчували дотик і тепло, як у маминому животі.

“Тут важливі не тільки руки, а важливо серце, дотик і кохання до життя”, – ділиться Олена, завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Наталія Крайняк – старша медична сестра у відділенні та одна з найкращих в Україні. Жінка працює понад 20 років. Вона є переможницею національної номінації “Медсестра – відкриті обійми”. Але сама наголошує: це заслуга всієї команди.

Сьогодні передчасні пологи все частіше стають наслідком хронічного стресу. Вагітні жінки переживають обстріли, втрати та тривоги. У деяких палатах вікна досі закриті дошками – нагадування про ті дні, коли батьки самі укріплювали лікарню, захищаючи своїх новонароджених.

“Найменші борються за перше своє дихання, і я зрозуміла, що це моє місце. Тут я можу бути найкориснішою”, – каже Наталія.

Ці діти народжуються у воєнний час і з перших хвилин вчать дорослих, що таке стійкість і надія. Вони – майбутнє, яке вже сьогодні бореться за право жити. І поруч з ними команда медиків, які щодня дарують шанс на життя.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Спека у Дніпрі: люди масово відпочивають біля води, незважаючи на заборону на купання (12)

•  У Дніпрі планують збудувати новий гігантський «Епіцентр» (10)

•  В уряді пропонують відмовитися від прожиткового мінімуму: як це вплине на українців (7)

•  У Дніпрі почали встановлювати передові майданчики для збирання сміття (7)

•  Суддя з Дніпра є абсолютним «рекордсменом» — закриває 83 відсотки справ стосовно п’яних водіїв (6)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (6)

•  У Дніпрі демонтують 78 самовільно встановлених гаражів: список адрес (6)

•  В Днепре предлагают до 10,5 миллионов за утепление девятиэтажки на Акинфиева (4)

•  Спека атакує: Дніпро серед найгарячіших міст Європи (4)

•  Українці вʼїжджатимуть в ЄС по-новому: Європарламент схвалив рішення (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
60
аварійних ліфтів відремонтували у 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті