Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 16 липня 2025
23:23

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі відзначили ювілей легендарного архітектора

|«« «« »» »»|

Виповнилося 110 років від дня народження Олега Борисовича Петрова, якого вважають основоположником сучасної школи Дніпровської архітектури.

…За сміливість та незвичайність проектів його називали «Дніпропетровським Ле Корбюзьє». Великий француз ставив залізобетонні плити на «вертикальні стійки-колони», стандартизував та здешевлював технологію. І Петров освоював своєрідне будівництво, створюючи з панелей свої шедеври. Щоправда, один це робив заради новаторства, а інший — для дотримання тодішніх радянських принципів тотальної економії.

Ті, хто добре знав Олега Петрова, називають його талановитою людиною. Знавці й зараз дивуються архітектурному диву майже 50-річної давнини — аудиторіям у козирку над головним входом до Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ПДАБА). А літній театр на вантах у парку імені Глоби! А Мерефо-Херсонський міст, у післявоєнній реконструкції якого Петров б…За сміливість та незвичайність проектів його називали «Дніпропетровським Ле Корбюзьє». Великий француз ставив залізобетонні плити на «вертикальні стійки-колони», стандартизував та здешевлював технологію. І Петров освоював своєрідне будівництво, створюючи з панелей свої шедеври. Щоправда, один це робив заради новаторства, а інший — для дотримання тодішніх радянських принципів тотальної економії. Ті, хто добре знав Олега Петрова, називають його талановитою людиною. Знавці й зараз дивуються архітектурному диву майже 50-річної давнини — аудиторіям у козирку над головним входом до Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ПДАБА). А літній театр на вантах у парку імені Глоби! А Мерефо-Херсонський міст, у післявоєнній реконструкції якого Петров брав безпосередню участь! Наше місто і сьогодні прикрашають його житлові та адміністративні будинки, збудовані в дусі радянського неокласицизму. Вони давно визнані шедеврами вітчизняної архітектури. Але головне досягнення Олега Борисовича у тому, що саме його зусиллями у 1966 році було створено архітектурний факультет Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту (зараз – ПДАБА), який і сьогодні відомий далеко за межами України. Продовжувачами його ідей стали сотні, якщо не тисячі талановитих архітекторів, які сформували вигляд і сучасного Дніпра, та інших міст України та світу. Адже пташенята «Гнізда Петрова», що оперлися, розлетілися по всьому світу. Його ім'ям названо вулицю – колишню Чернишевського, на якій і розташована ПДАБА. Про долю Олега Петрова неодноразово писав https://gorod.dp.ua/tema/persons/?pageid=2082 Міський сайт. Прекрасну книгу йому присвятив відомий дніпровський журналіст та письменник Ігор Родіонов. Але не менше цих символів значить пам'ять про видатного архітектора та педагога, яка живе в серці кожного його вихованця. Кожен із них учора, 18 листопада, напевно згадав про 110-ту річницю від дня народження свого Вчителя... Фото з архіву Міського сайту та відкритих джерел. рав безпосередню участь!

Наше місто і сьогодні прикрашають його житлові та адміністративні будинки, збудовані в дусі радянського неокласицизму. Вони давно визнані шедеврами вітчизняної архітектури.

Але головне досягнення Олега Борисовича у тому, що саме його зусиллями у 1966 році було створено архітектурний факультет Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту (зараз – ПДАБА), який і сьогодні відомий далеко за межами України.

Продовжувачами його ідей стали сотні, якщо не тисячі талановитих архітекторів, які сформували вигляд і сучасного Дніпра, та інших міст України та світу. Адже пташенята «Гнізда Петрова», що оперлися, розлетілися по всьому світу.

Його ім'ям названо вулицю – колишню Чернишевського, на якій і розташована ПДАБА. Про долю Олега Петрова неодноразово писав Міський сайт. Прекрасну книгу йому присвятив відомий дніпровський журналіст та письменник Ігор Родіонов.

Але не менше цих символів значить пам'ять про видатного архітектора та педагога, яка живе в серці кожного його вихованця. Кожен із них учора, 18 листопада, напевно згадав про 110-ту річницю від дня народження свого Вчителя...

Фото з архіву Міського сайту та відкритих джерел.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (12)

•  У Дніпрі почали встановлювати передові майданчики для збирання сміття (10)

•  В уряді пропонують відмовитися від прожиткового мінімуму: як це вплине на українців (8)

•  Спека атакує: Дніпро серед найгарячіших міст Європи (7)

•  5 районів Дніпра - без води: Комунальники роблять все можливе, щоб оперативно ліквідувати аварію (6)

•  В Днепре предлагают до 10,5 миллионов за утепление девятиэтажки на Акинфиева (6)

•  Суддя з Дніпра є абсолютним «рекордсменом» — закриває 83 відсотки справ стосовно п’яних водіїв (5)

•  Спека у Дніпрі: люди масово відпочивають біля води, незважаючи на заборону на купання (5)

•  Судитимуть двох чоловіків, які підпалили автомобіль військовослужбовця в Самарі (5)

•  Льодова арена у Дніпрі поновила роботу після ворожого обстрілу (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
років від дня народження Лева Писаржевського, одного із найвидатніших учених міста

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті