Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 15 липня 2025
09:35

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Об’єднаним громадам області розповіли, як організувати управління освітою

Об’єднаним громадам області розповіли, як організувати управління освітою
Чим управління відрізняється від адміністрування? Як організувати навчальний процес та зробити освіту якіснішою? Відповіді на ці питання отримали представники відділів освіти об’єднаних громад Дніпропетровщини. Для них провели спеціальний семінар.

Отримані знання стануть держслужбовцям в пригоді. Адже об’єднані громади самі визначають, як буде розвиватися освіта на їх територіях. Про це повідомили у департаменті освіти і науки ОДА.

«Для громади основне завдання – це освіта, - розповів про важливість семінару заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей. – Успіх об`єднаних громад визначає те, як буде побудований навчальний процес. Ми зацікавлені в тому, щоб якість освіти зростала, а рівень знань учнів підвищувався».

Відділи освіти у новостворених об’єднаних громадах отримали незалежність від централізованих рішень. Саме вони планують роботу навчальних закладів на своїх територіях. При цьому враховують кількість учнів, шкіл, технічне оснащення навчальних закладів тощо.

«Основна перевага управління освітою в територіальній громаді – це можливість самостійно обирати способи організації роботи. Єдиний критерій у цьому процесі - якість освіти», - зазначив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олексій Полторацький.

Один з варіантів ефективної системи освіти, який обговорювали з учасниками семінару – опорні школи. Це великі навчальні заклади, які матимуть хороше оснащення та досвідчений педагогічний колектив. За задумом, сюди зможуть приїжджати діти з менших навчальних закладів на факультативи та додаткові заняття. Можливість створення опорних шкіл зараз обговорюється в Україні.

«Батьки та учні сподіваються на те, що децентралізація допоможе підвищити якість навчання і забезпечити школи всім необхідним, - поділилася голова відділу освіти однієї з громад Лідія Колісник. - Ми маємо виправдати ці надії».

Семінар – один із заходів шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні». Такі тренінги вже проводили для освітян Житомирської та Полтавської областей.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Спека атакує: Дніпро серед найгарячіших міст Європи (9)

•  У Дніпрі планують збудувати новий гігантський «Епіцентр» (8)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (7)

•  В уряді пропонують відмовитися від прожиткового мінімуму: як це вплине на українців (7)

•  У Дніпрі почали встановлювати передові майданчики для збирання сміття (7)

•  Спека у Дніпрі: люди масово відпочивають біля води, незважаючи на заборону на купання (6)

•  Суддя з Дніпра є абсолютним «рекордсменом» — закриває 83 відсотки справ стосовно п’яних водіїв (6)

•  У Дніпрі демонтують 78 самовільно встановлених гаражів: список адрес (6)

•  5 районів Дніпра - без води: Комунальники роблять все можливе, щоб оперативно ліквідувати аварію (5)

•  В Днепре предлагают до 10,5 миллионов за утепление девятиэтажки на Акинфиева (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
років від дня народження Володимира Васильовича Самодриги – видатного архітектора, чиї будівлі відомі кожному мешканцю Дніпра

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті