Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ИСТОРИЯ ГОРОДА

Кодак. Козаки

История крепостей Днепропетровщины

Городской сайт расскажет об истории всех крепостей, существовавших на территории Днепропетровской области.

Сільська енергетика: яким вітром принесло

На початку ХХІ століття інтерес до вітроенергетики знову зріс. А ще зовсім недавно, до Другої світової війни, вітряки були невід’ємною частиною українського сільського пейзажу.

Днепровские лоцманы: история легендарного промысла

Лоцманы — одна из старейших профессий. Во все времена ценили людей которые могли проводить суда через опасные участки рек и морей. Как жили и во что верили повелители Днепровских порогов?

Аполлоновский палеовулкан: молчаливый свидетель зарождения жизни на Земле

Практически дикий степной райский уголок: в нескольких сотнях метров от скромной речушки Мокрой Суры, среди редких деревьев и переливающейся разными оттенками зеленого травы, стоят внушительной высоты холмы. Удивительный памятник природы находится всего лишь в тридцати километрах от Днепропетровска.

Точка на карті. Чумаки

За місцевим переказом чумаки, які займалися соляним промислом і ходили у Крим по сіль, заснували поселення у 1740—1741 роках. Проходячи якось цю місцевість, чумаки побачили, що по балках росли дикі груші й дуже високі трави. Тут можна відпочити, покупатися, напитися доброї водички.

Точка на карті. Дмухайлівка

Перші відомості про цю місцевість позначаються десь 1713 роком. Першим поселенцям дошкуляла посуха, а потім доконала чума. Рятуючись від цього лиха, люди розводили димокури, вогонь від яких перекидався на все, що могло горіти.

Символіка сучасних адміністративно-територіальних гербів Дніпропетровської області

Питання щодо сучасного стану і розвитку адміністративно-територіальної геральдики нашого краю є невід’ємною складовою дослідження проблем урбаністики, історії міст, сіл, територіальних громад і певних регіонів, до яких вони входять.

Как рождалась и возрождалась Петриковская роспись

Петриковская роспись радует глаз каждого. Хотя в ее истории были свои испытания, когда народным мастерам надо было доказывать, что эта роспись — не местечковость, а наследие, которым надо гордиться. Но все это в прошлом. А недавно, как известно, усилиями многих людей Петриковка доказала свою жизнестойкость, вошла в Список нематериального культурного наследия ЮНЕСКО.

Точка на карте. Грушевка

Когда-то по нынешней территории села протекали две речушки: Скарбная и Подпольная. Первая получила название из-за пещер на откосах, где, по преданию, казаки прятали оружие и военные трофеи. Вторая на всем небольшом протяжении несколько раз исчезала под грунтом, «под полом».

Под покровом Богородицы

Иногда просто диву даешься: сколько же городов, поселков и сел на Днепропетровщине своим рождением обязано запорожскому казачеству! Не стал исключением и Покровский район, расположенный в 130 километрах от Днепропетровска.

Старый Кодак. Прогулка выходного дня

Здесь находятся остатки одной из ранних на Правобережье крепостей — «замка Кодак», сведения о котором есть в исторических изданиях, энциклопедиях: в 1635 году для Речи Посполитой была возведена мощная крепость, которая запирала Днепр над первым Днепровским порогом — Кодацким.

Русь — Україна

Коли ми вдивляємося у минуле України, то своєрідним орієнтиром у пошуках витоків нам слугують ті назви, під якими виступають наші народ і країна, мова та віра. Витворення самоназви не раз пов’язують із процесом усвідомлення народом своєї окремішності.

Приручене козацтво

На сьогодні склалася дум­­ка, що історія козацтва в Україні завершується наприкінці XVІІІ століття ліквідацією автономії Гетьманщини та зруйнуванням Запорозької Січі.

Про ліквідацію Січі без жалю і суму

Давно вже стало звичкою сприймати українську історію як суцільний мартиролог жалобних подій, серед яких ліквідація Запорозької Січі року 1775-го виглядає одним із найдраматичніших епізодів. Примхлива Кліо ніби наврочила Україні, давши їй лихих сусідів і страждання як невід'ємний модус буття.

Кам’янське — Дніпродзержинськ

Перша назва — «Кам’янське» і перша згадка про нього датується 1750 роком. А територія сучасного міста була заселена ще в період раннього палеоліту 100–40 тисяч років тому. Про це свідчать численні знахідки, виявлені під час будівництва гідроелектростанції, та археологічні розкопки в районі селища Романкового.

Новогригорівська слобода на річці Самоткань

Історія виникнення та розвитку поселення, що розташовувалося у межах сучасного міста Верхньодніпровська у більшості відома з часів затвердження у колишньому Запорожжі Російської імперської влади.

Чи загрожують Дніпропетровщині вулкани?

Останнім часом ми майже щодня чуємо про нові виверження вулканів, дивимося відеорепортажі, присвячені цим подіям, і навіть дізнаємося про стародавні пророцтва, які передвіщають, що кінець світу настане якраз тоді, коли почнуть прокидатися вулкани Землі.

Останній кошовий отаман Запорозької Січі

Територія Підпільненської або Нової Запорозької Січі називалася «Вольності Війська Запорозького» і займала великий простір на південь від річок Тясмина та Орелі в межах сучасних Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Луганської, Херсонської та Миколаївської областей. Назва «Вольності Війська Запорозького» певною мірою відбивала історичну ситуацію, що склалася на той час.

Зимівник козака Дія

У другій половині вісімнадцятого століття на землях нашого краю відбувались досить таки складні економічні та політичні процеси. Залюднення запорозьких земель, економічний розвиток краю стали нагальною потребою Запорозької Січі, яка мала на меті розвиток товарного виробництва (пшениці та жита).

Дніпропетровськ: місто забутих міст

Дніпропетровськ — дивне місто. В офіційній версії його історії виводиться чітка «катеринославська» лінія. Усе, що відбувалося від «творіння світу» до 1776 року, скромно означається як «передісторія міста». А все, що відбувалося після 1776 року, відбувалося лише у Катеринославі (Дніпропетровську). Треба добряче зацікавитись минулим свого міста, аби зрозуміти, що серед міст України Дніпропетровськ вирізняється тим, що, зростаючи, поглинав не лише землю, хутори та села, але й інші — цілком сформовані і самодостатні — міста.

История города:

пл. Горького на прсоп. Карла Маркса,
1950-е гг.
» Темы о городе:
- Архитектура
- Символика города и области
- Город по кусочкам
- Заметки о городе
- История города
- Исторические карты
- История городского транспорта
- Знаменитые люди города
- Исторический календарь


copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте