Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Ср, 14 апреля 2021
10:43

О ГОРОДЕ

Умови проведення літературного конкурсу

Умови проведення Всеукраїнського літературного конкурсу «Літературна надія Дніпра – 2013»

Мета конкурсу: пропагувати читання новітньої української літератури, познайомити читача із творчістю молодих українських поетів і прозаїків, а також дати шанс новітній українській літературі гідно представити себе в інформаційно-культурному просторі Дніпропетровської області і всієї України.

Для оцінки надісланих на конкурс творів створено журі, до складу якого увійшли представники Центральної міської бібліотеки, сайту Gorod.dp.ua, письменники і мовознавці Дніпропетровської та інших областей України:

Вік учасників – від 18 до 40 років.

Мова конкурсу – українська.

Прийом робіт подовжено до 20 жовтня 2013 року.

У конкурсі мають право брати участь автори, які своїм життєвим шляхом або творчістю пов’язані із Дніпропетровськом.

Конкурс проводиться за трьома номінаціями:

  • поезія – 5-7 віршів, загальний обсяг не більше 150 рядків;
  • проза – кілька мініатюр, оповідання, фрагмент повісті чи роману, загальний обсяг не більше 15 тис. зн. з пробілами;
  • твори для дітей – 5-7 віршів, загальний обсяг не більше 150 рядків, або кілька мініатюр, оповідання, фрагмент повісті чи роману, загальний обсяг не більше 15 тис. зн. з пробілами.
Формат усіх текстових документів – *.doc.

Інші текстові формати не розглядаються.

Автор має право надіслати твори за однією, двома або трьома номінаціями конкурсу.

Для авторів, які ніколи не були у Дніпропетровську (не мешкали, не навчалися, не пов’язані культурними та науковими зв’язками), наявність в одному з творів, поданих у номінації, топонімів Дніпропетровщини, місце дії або тематична пов’язаність з м. Дніпропетровськом є обов’язковою умовою участі у конкурсі.

Разом із творами автор обов'язково:

Журі не розглядає твори, які носять антиукраїнський характер; пропагують насильство, расизм; містять ненормативну лексику, порнографічні сцени; написані суржиком.

Також не розглядаються твори, які брали участь у попередніх конкурсних відборах «Літературної надії Дніпра».

Конкурсний відбір проводиться у два етапи:

  • відбірковий тур – жовтень-листопад 2013 року;
  • фінал – листопад-грудень 2013 року.
Автори мають додатково надати нові твори довільної тематики у тій номінації, в якій будуть визначені як фіналісти, щоб якнайкраще показати свою письменницьку майстерність.

Переможці будуть визначені за сумою оцінок двох турів.

Прийняті на конкурс твори будуть розміщені на сайті gorod.dp.ua і в залах Центральної міської бібліотеки та інших бібліотек Дніпропетровська.

Заявки і твори надсилати на електронну скриньку з позначкою «На конкурс «Літературна надія Дніпра»: youngmuse@i.ua.

Склад журі

Наталія Дев'ятко (Дніпропетровськ) – голова журі, письменниця, член Національної спілки журналістів України і Національної спілки письменників України, керівник обласного літературного об'єднання ім. П.Кононенка (Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М.Свєтлова).

Майя Бойко (Дніпропетровськ) – заступник начальника управління культури та мистецтв м. Дніпропетровська.

Володимир Вакуленко-К (м. Комарно Городоцького р-ну Львівської обл.) – український літературний діяч, контрлітератор, письменник, поет, перекладач. Лауреат міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка за роман «Кладовище сердець». Координатор Міжнародної премії ім. Олеся Ульяненка (з 2013 року).

Валерій Воронін (Севастополь) – поет, прозаїк. Член Національної спілки письменників України. Лауреат літературної премії імені Л. Толстого. Визнаний у 2013 році Академією літератури Криму кращим прозаїком Криму. Головний редактор інтернет-журналу «Графская пристань». Член редколегії республіканського літературно-художнього часопису «Крим».

Валентина Галацька (Дніпропетровськ) – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та літератури Дніпропетровського Національного Університету ім. Олеся Гончара.

Еліна Заржицька (Дніпропетровськ) – письменниця, член Національної спілки журналістів України, керівник Секції дитячої та юнацької літератури «Джерело» при ДОО НСПУ (Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей), лауреат конкурсу «Коронація слова».

Ольга Кай (Дніпропетровськ) – письменниця. Член обласного літературного об’єднання ім. П.Кононенка. Переможець обласних, всеукраїнських та міжнародних літературних конкурсів, серед яких: «Современная нереалистическая проза», «Золотий лелека», «Написано пером» та ін., переможець конкурсу «Літературна надія Дніпра – 2011».

Жанна Крижановська (Дніпропетровськ) – завідувач лабораторії українознавства і народознавства Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Людмила Корінько (Дніпропетровськ) – завідуюча профільною бібліотекою-філіалом № 17 – Центром української культури та мови.

Юлія Купіч (Дніпродзержинськ) – поет, член молодіжного літературно-мистецького клубу «Vivart», фіналіст і переможець обласних і всеукраїнських конкурсів, переможець конкурсу «Літературна надія Дніпра – 2011».

Ігор Латишев (Дніпропетровськ) – директор та головний редактор регіональної ІА «Міський сайт», Gorod.dp.ua.

Ганна Малігон (Київ) – поетеса, прозаїк. Член Національної спілки письменників України. Редактор наукового видання. Лауреат обласних, всеукраїнських та міжнародних літературних конкурсів: «Молоде вино»; «Гранослов»; «Культреванш»; «Смолоскип», «Благовіст», «Ватерлінія», Міжнародної україно-німецької премії імені Олеся Гончара.

Євгенія Пірог (Київ) – автор книг для дітей, сценарист, арт-директор проекту «Всі Мрії», організатор всеукраїнських рекордних мистецьких проектів з популяризації читання «Срібна Книга», «Казковий гопак», «Додай читання».

Ольга Рєпіна (Дніпропетровськ) – прозаїк, психолог, науковець, штатний психолог обласного реабілітаційного дитячого центру. Член секції літератури для дітей та юнацтва «Джерело» при ДОО НСПУ.

Фідель Сухонос (Дніпропетровськ) – прозаїк, публіцист. Член Національної спілки журналістів України і Національної спілки письменників України. Засновник та постійний редактор Всеукраїнського літературно-мистецького, художнього та публіцистичного щомісячника «Бористен».

Світлана Талан (Сєвєродонецьк) – письменниця. Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» та володар відзнаки фонду О. Пінчук АНТИ-СНІД «За найкращий роман на гостросоціальну тематику».

Ольга Тимофієва (Ужгород) – поет. Член Національної спілки журналістів України, Закарпатської обласної спілки письменників. Методист кабінету дошкільної і початкової освіти Закарпатського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відмінник народної освіти України.

Григорій Фалькович (Київ) – поет. Член Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу. Член Національної спілки письменників України. Лауреат міжнародної премії імені Володимира Винниченка «В галузі української літератури, мистецтва та за благодійницьку діяльність» та літературних: імені Павла Тичини, «Планета поета» імені Л.Вишеславського, Шолом-Алейхема, Лесі Українки.

Довідка:

Конкурс «Літературна надія Дніпра» започатковано Дніпропетровською Центральною міською бібліотекою та ІА «Міський сайт» Gorod.dp.ua у 2011 році як літературний конкурс для молодих авторів, які пишуть українською мовою. Проводиться конкурс раз на два роки.

Метою «Літературної надії Дніпра» було пропагування читання новітньої української літератури. Конкурс давав можливість читачам познайомитись із творчістю молодих українських поетів і прозаїків, а молодим письменникам проявити себе.

За підсумками першого конкурсу за підтримки голови Дніпропетровської обласної ради Є.Г.Удода було видано колективний збірник «Світанкова палітра», проілюстрований молодими художниками з Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. У переможців вийшли авторські книги: збірник віршів «Опромінення» Юлії Купіч та збірник повістей та оповідань «Портрет з минулого» Ольги Кай.

Надалі твори багатьох фіналістів конкурсу протягом двох років також увійшли до різноманітних творчих проектів, зокрема, до всеукраїнської поетичної антології «Римовані міста» та аудіокниги «Письменники Дніпропетровщини – шкільним бібліотекам», яка нині є у кожній школі Дніпропетровської області та в режимі відкритого доступу у мережі Інтернет.

Зважаючи на те, що перший конкурс пройшов успішно й мав великий розголос і за межами Дніпропетровської області, було вирішено розширити авторську географію. Так з 2013-го року «Літературна надія Дніпра» стає всеукраїнським творчим змаганням.

Всеукраїнський конкурс творчої молоді «Літературна надія Дніпра - 2013»

copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте