Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 25 липня 2025
23:16

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Партнери та форпости разом: на Дніпропетровщині зустрілися учасники проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»

|«« «« »» »»|

Триває третя хвиля Національного проєкту Мінрозвитку «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Від попередніх цей етап вирізняється учасниками. Адже долучили й тимчасово окуповані ворогом території. Для них підібрали партнерів. Знайшлися такі й серед громад Дніпропетровщини.

Перемовини між ними продовжуються. Втім, є і перші домовленості та ідеї для співпраці. Про них говорили під час зустрічі в ОВА, яка об’єднала різні регіони країни.

«Національний проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» важливий для Дніпропетровщини. Адже він про відбудову, сталий розвиток і просто підтримку, яку можуть дати тилові території тим, хто ближче до фронту. Вдячний всім, хто долучився до ініціативи, згуртувався, щоб встояти», – звернувся до присутніх перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Юрій Яндульський.

Як і у попередніх хвилях, зараз партнери та форпости самотужки визначають сфери для взаємодії. Буде це гуманітарний напрям, відновлення чи соціокультурні ініціативи. Але є і відмінність.

«У цій хвилі проєкту беруть участь тимчасово окуповані громади. Відтак, змінюється й структура партнерства, бо вони можуть взаємодіяти як з територіями-партнерами, так і з форпостами», – пояснила радниця віцепремʼєр-міністра з відновлення України, керівниця національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Мар’яна Томин.

Вона додала: чимало громад-учасниць з Дніпропетровщини поєднують ролі. Не тільки приймають допомогу, а й підтримують інших. Серед таких – Межівська, що на Синельниківщини.

«Тільки долучилися до проєкту. В нас є громади-партнери – Ганнівська та Бужанська, й форпост. Плече підставляємо Курахівській громаді, що на Донеччині. З останніми ми домовилися про зустрічі, а з територією Кіровоградщини підписали меморандум», – поділився голова Межівської громади Володимир Зражевський.

У ньому про співпрацю у конкретних напрямах на цей рік, додала очільниця Ганнівської громади Людмила Гаразда. Йдеться про обмін освітніми напрацюваннями. Готові також допомагати із евакуацією, а за необхідності – розселити мешканців, які потерпають від ворожих атак.

«Коли я навідалася до Межівської громади Синельниківщини, було відчуття – маємо допомагати. Не залишатися осторонь, бо тільки разом ми сила. Тож вдячні за такий проєкт і раді бути корисними іншим», – резюмувала Людмила Гаразда.

Проєкт “Пліч-о-Пліч: згуртовані громади” – це відповідь на виклики війни. А напрацьовані під час нього ініціативи та контакти – не тільки приклад єдності, а й фундамент для співпраці на роки вперед, впевнені учасники.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (12)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (10)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (8)

•  Про роботу автобусів №6К та №9К (6)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (6)

•  У Дніпрі стартували рейди з виявлення машин-порушників (4)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (4)

•  Припарковані автівки без номерних знаків дозволено переміщати на відведені майданчики (4)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
років від дня народження Володимира Васильовича Самодриги – видатного архітектора, чиї будівлі відомі кожному мешканцю Дніпра

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті