Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вс, 27 июля 2025
07:23

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Гидробиологи Днепра уже почти 100 лет обследуют наши водоемы

|«« «« »» »»|

22 мая 1928 года начала работу Днепропетровская государственная гидробиологическая станция.

Об истории этой станции и о том, чем занимаются гидробиологи в наше время, рассказал проректор Днепровского национального университета имени Гончара Олег Маренков:

«22 травня виповнилось 97 років з дня першої експедиції Дніпропетровської державної гідробіологічної станції.

З 1928 року ропочалася науково-дослідна робота Дніпропетровської державної гідробіологічної станції. А 22.05.1928 р. співробітники станції, на власних човнах, провели перший випробувальний експедиційний виїзд у район порожистої ділянки Дніпра, що мала стати акваторією майбутнього Дніпровського (Запорізького) водосховища.

Цей день став днем початку наукової діяльності Дніпропетровської гідробіологічної станції. Ця знаменна дата стала початком дослідницької діяльності гідробіологічної станції та кафедри іхтіології та гідробіології (нині загальної біології та водних біоресурсів).

В 1934 році станція була реорганізована в Дніпропетровський науково-дослідний інститут гідробіології при університеті (з 1974 року - НДІ біології). З цього періоду Дніпровський осередок гідробіологів та іхтіологів став центром досліджень водних екосистем південно-східної України. Наукові дослідження та досягнення стали основою Дніпровської гідробіологічної школи, дослідження якої продовжуються співробітниками та аспірантами кафедри загальної біології та водних біоресурсів Біофак ДНУ, НДЛ гідробіології, іхтіології та радіобіології, Акваріум.

Сьогодні колективом іхтіологів та гідробіологів Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара виконується вже 5 важливих держбюджетніих НДР:

1. Оцінка збитків, відновлення та реабілітація водних та прибережних екосистем, порушених унаслідок воєнних дій, техногенного пресу та змін клімату.

2. Розробка заходів щодо збереження і відновлення водних екосистем, постраждалих від військових дій.

3. Розвиток ресурсного потенціалу агропромислового комплексу шляхом впровадження нетрадиційних об’єктів аквакультури і геліцекультури та опанування нових територій Каховського водосховища.

4. Реінтродукція аборигенних видів флори та фауни територій, знищених або постраждалих унаслідок воєнних дій та антропогенної діяльності.

5. Розробка та впровадження інноваційних технологій переробки водних біоресурсів для забезпечення продовольчої безпеки України.

Проводяться дослідження впливу військових дій на водні екосистеми, радіоекологічні дослідження.

НДЛ пройшла атестацію та отримала сертифікати на проведення гідробіологічних та радіоекологічних досліджень. Разом з Центр екологічного моніторингу проводиться гідроекологічний моніторинг якості води Дніпра за допомогою автоматичної станції "Наяда-2".

Старший науковий співробітник НДЛ гідробіології, іхтіології та радіобіології Sergey Yermolenko повернувся зі станції “Академік Вернадський”, на якій він працював цілий рік у складі 29-ої Української антарктичної експедиції!

В 2025 році колектив науковців НДЛ став лауреатом Премії Верховної ради України для молодих учених за роботу «Гідроекологічний моніторинг водойм Придніпров’я». Три молодих учених НДЛ - стипендіати стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених».

Фото со страницы Олега Маренкова.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (12)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (10)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (7)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (7)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (5)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (5)

•  В НБУ назвали причини росту цін на пальне: прогноз до кінця року (4)

•  Припарковані автівки без номерних знаків дозволено переміщати на відведені майданчики (4)

•  Будують надземний пішохідний перехід: у Дніпрі перекриють одну з центральних вулиць (4)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
1 689 000
евро стоимость одного современного трамвая

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте