Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 26 квітня 2025
01:13

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Дніпро може стати першим містом Східної Європи зі світловим майстер-планом

Дніпро може стати першим містом Східної Європи зі світловим майстер-планом

У Дніпрі відбувся професійний воркшоп зі світлового планування міста за участі одного з найвідоміших світових експертів у галузі освітлення — Роджера Нарбоні.

Про це Міський сайт раніше повідомляв.

Роджер Нарбоні - засновник французького проектного бюро CONCEPTO, автор світлового майстер-плану Парижа та ініціатор концепції «урбанізму світла», він уже багато років формує міжнародні стандарти у сфері міського освітлення та ділиться досвідом із молодими фахівцями по всьому світу.

У рамках воркшопу Роджер Нарбоні дослідив нічний Дніпро разом з учасниками, коментуючи як сильні сторони міського середовища, так і те, що можна покращити:

«Я вже побував у Дніпрі в деяких місцях, мені провели екскурсію. Деякі локації були справді гарними і вдалими з точки зору світлового дизайну. Водночас інші — менш вдалими, і ми розуміємо, що є над чим працювати. І саме такі моменти, коли ти бачиш певні вади в освітленні, надихають розробляти майстер-план, тобто загальну стратегію освітлення міста».

Він звернув увагу на географічні особливості міста, які відкривають простір для світлових рішень нового рівня:

«Мені дуже подобається, що у вас є річка. Це дає можливість насолоджуватися видом міста з обох берегів. Це дуже ефектно, особливо коли є гарне освітлення».

«Наше мета не лише аналіз вже наявного середовища, а й передача практичних інструментів молодим дизайнерам. Ми разом з учасниками виїжджали дивитись Дніпро у вечірній час. Спостерігали за проблемними зонами, тими, які варто підкреслити чи доопрацювати. Такий підхід дуже важливий — бачити все наживо, працювати на місці. І водночас дуже важливо звертати увагу на людей, мешканців міста. Розуміти, куди вони ходять, що їм цікаво. Задача — знайти такий підхід, щоб імплементувати світло в місто, але водночас подбати про світлове забруднення, зберегти баланс», — наголосив Роджер Нарбоні.
Участь у воркшопі взяли 50 людей — найкращі студенти, які вивчають архітектуру, викладачі, архітектори. Усі працювали в командах над розробкою базового концепту майбутнього майстер-плану освітлення Дніпра.

«У нас є мрія - зробити світловий майстер-план для Дніпра. Така практика давно поширена в Західній Європі, і ми дуже хочемо стати першими у Східній. Я щиро радий, що саме Дніпро може стати першим містом, де принаймні на рівні концепції з’явиться світлова стратегія. Усі чотири команди воркшопу працюють над цим, презентують свої ідеї, і ми сподіваємося вийти на спільне бачення, яке стане каркасом для майбутнього повноцінного майстер-плану», — зазначив Микола Каблука, член Міжнародної асоціації світлового дизайну, засновник і артдиректор студії Kabluka Light&Digital Sculptures by Expolight.

Реалізація подібного плану вимагає не лише часу, а й стратегії розвитку міста у довгостроковій перспективі.

«Для нас важливо, що нас знайомлять із цим світовим досвідом — і робить це справжня зірка у своїй галузі, людина, завдяки якій у багатьох сенсах ця професія взагалі існує. Так, реалізація напрацьованих положень майстер-плану скоріш за все буде можлива вже після нашої Перемоги, але напрацьовувати їх можна і потрібно вже зараз. Це дуже довгий і кропіткий процес», — прокоментував начальник головного архітектурно-планувального управління, головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.









Gorod.dp.ua на Facebook.


Плановая экономика  (22.04.25 08:37): План конечно хороший но не тот что сейчас нужен. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
років Придніпровській ТЕС

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті