Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 09 липня 2025
16:01

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На вулицях Дніпра продають дивні композиції. Що це таке?

|«« «« »» »»|

Вперше на вулицях нашого міста можна купити дідух – символ майбутнього Різдва.

Сьогодні, 24 грудня, багато українців відзначать Різдво. Окрасою їхніх будинків можуть стати дідухи.

Що таке? Дідух (дід, дід, квітка) — сніп жита, що стояв на Різдво в кутку, що символізує дух опікуна господарства і покровителя роду. Дідух вважається одним із найдавніших культів української різдвяної обрядовості. Цей сніп прикрашали різнокольоровими стрічками. Стояв він до свята Хрещення, після чого частину його залишали на насіння для весняної сівби, а частину віддавали на поживу корові чи вівцям.

Дніпровська журналістка Юлія Рацибарська вперше зустріла на житловому масиві Перемога жінку, яка продає дідухи, повідомивши про це:

«Уперше бачу, щоб на вулицях Дніпра продавали дідухи…

"Свято наближається"».

Судячи з фото, продавщицею виявилася відома народна майстриня Віра Аннусова, яка регулярно проводить лекції та майстер-класи у Музеї спротиву Голодомору. На черговому такому майстер-класі вона таки розповідала про історію дідухів і виготовляла їх. Про це в музеї повідомили:

«Різдвяні святки.

Сьогодні Віра Андріївна Аннусова розповіла нашим відвідувачам про традиції святкування Різдва та інших зимових свят в українському селі. Як завжди, лекції Віри Андріївни базуються на власних опитуваннях старожилів, багаторічних дослідженнях і досвіді відтворення народних традицій.

Йшлося про Святвечір і Різдво, Водохреща, маловідомі свята - Гордія і Степана, а також свята, відомі на Луганщині під регіональними назвами "той день, що Різдво" та "тіки при тіки", які знаменували "проводи" куті та огляд і освячення знарядь праці, у тому числі й хатніх.

На заході були й елементи реконструкції - створення традиційного дідуха з сіна, співи колядок».

Фото Юлії Рацибарської та Музею спротиву Голодомору.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
45
років будинку Дніпровського цирку

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті