Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 28 липня 2025
15:23

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Історики продовжують вивчати стародавнє поселення у Дніпрі

|«« «« »» »»|

Чергова експедиція істориків та краєзнавців вивчала давнину у старовинному поселенні запорозьких козаків Кам'янка.

Нагадаємо, що це поселення було утворене нашими предками задовго до офіційного заснування Катеринослава. Наразі Кам'янка входить до складу АНД району Дніпра.

На її території пройшла вже не перша експедиція істориків, краєзнавців та археологів.

Про те, що знайшли, розповів її учасник, декан архітектурного факультету ПДАБА, відомий історик, письменник, краєзнавець Олександр Харлан:

«Експедиція в Старожитню Кам’янку.

Дощова прохолодна погода не завадила проведенню обстежень теренів старовинного козацького поселення лівобережної частини Дніпра – Кам’янки Лівобережної (Старожитньої Кам’янки).

Доволі дійова група ентузіастів цього разу, базуючись на результатах камеральних досліджень, вирішила перевірити отримані розміркування в натурних умовах.

Теренами дослідження стали окремі ділянки центральної частини поселення, які знаходяться в межах історичного центу XVIII ст., громадського центру ХІХ-поч. ХХ ст. Визначення місць для обстежень відбувалося на основі аналізу картографічних джерел XVIII-XX ст.

З урахуванням інерційності і спадкоємності містобудівних систем вдалося локалізувати кілька цікавих для археологічного дослідження ділянок. Задля проведення подібних досліджень вирішили провести натурні спостереження на місцях. Паралельно продовжувалося спілкування з місцевими мешканцями, відвідування городів і фотофіксація. Представлені експедиційні фото коротко розповідають про результати розвідки. Слід наголосити, що проведені спостереження вказують на суттєву зміну рельєфу в радянський час. Проблематика підтоплення земель призвела до значного завезення землі. Окремі ділянки мають значні шари досипки.

Окремою проблемою для майбутнього дослідження було існування численних звалищ, виникнення яких вірогідно пов’язане з вище вказаною практикою підсипок землі. Будівельне сміття разом з землею рясно висипалося на теренах Старожитньої Кам’янки, тим самим ускладнюючи майбутнім дослідникам вивчення стратиграфії.

З окремих спостережень слід згадати високі паркани, які огороджують значні приватні маєтності; незначну відстань нових споруд до берегової лінії і любов місцевих мешканців до копання каналів і влаштування причалів…

Дякую організаторам з групи «Історія Старожитньої Кам’янки» та учасникам експедиції за гарний настрій та невпинне бажання до відкриттів!».

Фото зі сторінки Олександра Харлана

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (14)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (11)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (7)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (7)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (6)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (6)

•  В НБУ назвали причини росту цін на пальне: прогноз до кінця року (5)

•  Кабмін виділяє понад 270 млн гривень на доплати вчителям (5)

•  У центрі Дніпра продають легендарний нічний клуб (4)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
років від дня народження Володимира Васильовича Самодриги – видатного архітектора, чиї будівлі відомі кожному мешканцю Дніпра

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті