Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 28 липня 2025
05:13

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На Дніпропетровщині стартував соціальний проект «Школа волонтерів»

|«« «« »» »»|

Як з розумом витрачати свої сили і час на користь суспільства, вчитимуть у школі волонтерів. Вона відчинила свої двері на Дніпропетровщині. Протягом трьох днів студенти, активісти громадських організацій та волонтери дізнаються про історію виникнення волонтерського руху, юридичні аспекти волонтерства, як вирішувати конфліктні ситуації і яким має бути волонтер. Усе це – у формі лекцій, тренінгів та ділових ігор. Долучитися до навчання може кожен бажаючий.

На Дніпропетровщині стартував соціальний проект «Школа волонтерів». Освітній майданчик працюватиме 17-19 листопада у коворкінг-центрі «NUMO» у Дніпрі.

«Школа волонтерів – це цікавий захід для людей, які займаються доброчинністю. Ми маємо можливість розказати, що таке волонтерський рух і хто може до нього долучитися. За 2,5 роки Дніпропетровщина стала флагманом волонтерства. Люди активно допомагали бійцям, пораненим, переселенцям. Команда ДніпроОДА підтримує чимало волонтерських проектів, які пов'язані не тільки з військовими діями. Сьогодні у волонтерів є можливість зустрітися разом та обговорити перспективи розвитку волонтерства в області», – підкреслила радник голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб.

На навчання у школі волонтерів зареєструвалося 80 бажаючих. Нові знання вони отримуватимуть під час лекцій, тренінгів, дискусій, вікторин, квестів та ділових ігор. У курсі – 20% теорії, 80% – практики. Організатори запевняють, буде задіяний кожен.  

«Проводимо навчання волонтерів по всій Україні. Тепер ми на Дніпропетровщині, – розказала голова Всеукраїнської громадської організації «Поруч» Марія Тищенко. – Підтримуємо волонтерство, яке охоплює різні сфери – освіту, науку, культуру. Прагнемо створити активну спільноту, яка зможе реалізовувати власні ініціативи. Школа розвиває компетенції, якими має бути наділений кожен волонтер. Наші тренери навчалися в Європі та Америці. Найкращі практики поширюємо в Україні».  

За три дні учасники дізнаються про розвиток волонтерського руху у світі та правові аспекти волонтерства. Учасникам розкажуть, як вирішувати конфліктні ситуації, яким має бути психологічний портрет волонтера та як ефективно взаємодіяти з владою під час реалізації соціальних проектів.

Групи змішані. Тут знайшлося місце волонтерам різного віку. Головний принцип школи – інтеграція поколінь.

Поліні Бєліченко 16. Вона – учениця ліцею інформаційних технологій. Волонтерством займається три роки. «Нещодавно ми провели акцію «Подаруй українську книгу бібліотекам Донбасу». Зібрали близько 200 книг і відправили їх на Донеччину. Брала участь у проектах з обміну досвідом з польськими волонтерами. У школі хочу отримати більше професійних навичок. В майбутньому планую створити свою громадську організацію», – ділиться планами дівчина.

Лариса Шмалій теж прийшла до школи. Каже, що займається волонтерством 40 років. Увесь цей час безкоштовно ділиться знаннями про парадоксальну дихальну гімнастику. «При медичній академії читаю лекції, проводжу практичні заняття. Усе це безкоштовно. Коли розпочалася АТО, разом з колегами шила жилети, збирала теплі речі і відправляла на фронт. Допомагала пораненим у лікарні Мечникова, військовому шпиталі. У школі волонтерів хочу дізнатися якомога більше про волонтерський рух. Знання за плечима не носити», – упевнена жінка.

Після навчання всі учасники отримають сертифікати та методичну літературу. Глобальна мета проекту – створити мережу волонтерів-активістів у Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Луганській та Донецькій областях.

Аби стати учасником школи волонтерів, треба зареєструватися за посиланням. Більше детальної інформації – на сайті або за телефоном (067) 579-42-26 чи електронною адресою potav@ua.fm.

Проект «Школа волонтерів» реалізує Всеукраїнська громадська організація «Поруч» за ініціативи Німецького товариства з міжнародного співробітництва GIZ. Він втілюються в областях, де мешкає найбільше переселенців.

На Дніпропетровщині соціальний проект підтримують ДніпроОДА та Рада молодих вчених Дніпропетровської області.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте також:

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (13)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (10)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (8)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (7)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (6)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (6)

•  В НБУ назвали причини росту цін на пальне: прогноз до кінця року (5)

•  Будують надземний пішохідний перехід: у Дніпрі перекриють одну з центральних вулиць (4)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)

•  У центрі Дніпра продають легендарний нічний клуб (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
1 689 000
євро вартість одного сучасного трамвая

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті