Днепр » Gorodской дозор
Вc, 21 апреля 2019
23:19

АМУ надала свої пропозиції щодо внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції

21.04.2019 17:18

Асоціація міст України взяла участь у першому засіданні міжвідомчої робочої групи з внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, що відбулося у Міносвіти. До складу робочої групи увійшли представники профільних міністерств, асоціацій ОМС, Інституту освітньої аналітики та міжнародні експерти.
На нараді фахівці наголошували на необхідності перегляду формульного розрахунку освітньої субвенції у зв’язку з реформою місцевого самоврядування. Зокрема, представники Мінрегіону наголосили на змінах адміністративно-територіального устрою України у зв'язку з можливим прийняттям відповідного Закону України, а отже, на пов'язаній із цим необхідності внесення змін до формули розрахунку освітньої субвенції.
Активну участь в обговоренні нагального питання галузі освіти взяла також аналітик АМУ Людмила Мозгова. У виступі вона наголосила, що у внесених змінах до формули розподілу освітньої субвенції бюджетами вже враховану чималу частину пропозицій Асоціації міст України. Насамперед, завдяки співпраці АМУ з МОН та Мінфіном у 2019 р., порівняно 2018 р. на 13% збільшили обсяг освітньої субвенції, у 6 разів зменшили дефіцит освітньої субвенції та вдвічі зменшився відсоток громад, які заявляли про дефіцит освітньої субвенції.
Поряд із тим АМУ констатувала, що 48% міст обласного значення та ОТГ мають дефіцит освітньої субвенції на виплату зарплати педпрацівникам у розмірі в середньому по Україні 9%. Загальний дефіцит освітньої субвенції для їх бюджетів складає 740,7 млн. гривень.
«Маємо взяти до увагу, що, за інформацією Мінфіну, на початок 2019 року у місцевих бюджетах було акумульовано залишки освітньої субвенції у загальному обсязі 4 млрд гривень. Тобто АМУ в минулому році констатувала 4,4 млрд грн дефіциту, що, фактично, перейшли на початок 2019 року у залишки в окремих бюджетах. При цьому зауважуємо, що від загального обсягу залишків освітньої субвенції лише 3,2% у містах, 21% ‒ в ОТГ, 0,8% ‒ у м. Києві, у районах ‒ 36,4% та в обласних бюджетах ‒ 38,6%. Тобто, профіцит освітньої субвенції знаходиться в обласних та районних бюджетах і складає 75%. Таким чином, додаткових ресурсів в повному обсязі на поточний рік з Держбюджету не потрібно. Треба в ручному режимі здійснити перерозподіл коштів та внести зміни до формули розподілу освітньої субвенції. При цьому джерелом покриття видатків має бути ресурс обласних бюджетів, а не ресурс громад, де було оптимізовано мережу», ‒ наголосила аналітик АМУ.
На засіданні міжвідомчої робочої групи свої пропозиції також озвучили органи місцевого самоврядування. Зокрема, ОМС акцентували на необхідності враховувати години індивідуального навчання, видатки на заміну тимчасово відсутніх працівників та реальний контингент учнів та його збільшення в окремих громадах. Наприклад, формула не зважає на динаміку збільшення учнів в інклюзивних класах і як наслідок, не враховує реальної потреби збільшення одиниць педагогічного персоналу. Крім того, формула для міських ОТГ, на території яких є сільські населені пункти, розрахована як для міст обласного значення та не враховує розрахункову наповнюваність класів для сільської території. Робоча група обговорила всі озвучені пропозиції та можливість внесення відповідних змін. Наразі розробники формули освітньої субвенції працюватимуть над сформульованими завданнями. Наступне засідання заплановане на 22 травня 2019 року.

Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Громадам Дніпропетровщини розкажуть як оформити проекти для конкурсу «Малі міста-великі враження»

19.04.2019 19:44

23 квітня, у Дніпрі, за адресою: актова зала, КП «Південна Укргеологія», вул. Чернишевського, 11, пройде інформаційний день проекту «Малі міста – великі враження». Це буде своєрідне навчання, де фахівці розкажуть зацікавленим, як підготувати та правильно оформити свою ініціативу для участі у конкурсі. Зареєструватися на інформаційний день можна за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/1FEKwDJEzSABrkCYhN6P77v2TBJB028_1y-P74YlHX3U/viewform?edit_requested=true
Нагадаємо, «Малі міста – великі враження» - це конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей. Відзначимо, цього року на реалізацію проектів-переможців Уряд, порівняно з 2018 р., вдесятеро збільшив фінансування і виділив 50 млн грн.
Подати проекти на конкурс можуть органи місцевого самоврядування, юридичні особи всіх форм власності, творчі спілки, фізичні особи – підприємці (далі – ініціатори), культурно-мистецькі проекти, що мають на меті розвиток культурного простору України на основі використання соціально-економічного потенціалу об’єктів культурної спадщини та елементів нематеріальної культурної спадщини для розвитку, посилення інвестиційної та туристичної привабливості населених пунктів із загальною чисельністю населення до 50 тис. осіб. Ініціативи повинні відповідати кільком критеріям:
1) строк реалізації проекту – початок не раніше 15 липня та завершення не пізніше 20 листопада 2019 року;
2) реалізація проекту на засадах співфінансування з державного бюджету на рівні не більше ніж 70 відсотків загальної кошторисної вартості проекту, з місцевих бюджетів та/або з інших джерел, не заборонених законодавством, – на рівні не менше ніж 30 відсотків;
3) очікувана сума коштів з державного бюджету становить:
для «малих» проектів – від 100 000 до 250 000 гривень;
для «середніх» проектів – від 250 001 до 1 000 000 гривень;
для «великих» проектів – від 1 000 001 до 5 000 000 гривень.
Заявки на участь у конкурсі «Малі міста-великі враження» можна подавати до 17:59 15 травня 2019 року до Міністерства культури України. Більш детальна інформація за посиланням:
http://auc.org.ua/novyna/konkurs-mali-mista-velyki-vrazhennya-yak-podaty-zayavku-na-uchastКомментарии: 0 | Оставить комментарий


АМУ: Уряд схвалив законопроект, спрямований на унеможливлення затягування через суди процесу об’єднання громад

18.04.2019 19:43

Категорія справ-термінові. Строк розгляду-протягом місяця. Уряд схвалив законопроект щодо захисту прав територіальних громад в процесі їх добровільного об’єднання та приєднання до ОТГ.
У законопроекті чітко сказано, судові позови про оскарження добровільного об’єднання або приєднання громад будуть віднесені до категорій термінових адміністративних справ, які розглядатимуться за скороченою процедурою, у місячний термін. Цим документом також вносяться зміни до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Кодексу адміністративного судочинства України.
Зокрема, законопроектом пропонується визначити чіткий процесуальний механізм оскарження рішень сільських, селищних, міських рад про схвалення проекту рішення, а також остаточних рішень місцевих рад про добровільне об’єднання територіальних громад або добровільне приєднання до ОТГ. Крім того, наголошують в Асоціації міст України, справи про оскарження відповідних рішень тепер у категорії - термінові адміністративні справи. Тобто, адміністративна справа за позовною заявою щодо оскарження таких рішень вирішується судом протягом п’яти днів після відкриття провадження у справі; апеляційна скарга розглядається в дводенний строк після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Також пропонується чітко визначити суб’єктів, що мають право на оскарження, а саме громадяни України, місце проживання яких зареєстроване на території адміністративно-територіальної одиниці, що входить до складу відповідної територіальної громади, або сільська, селищна, міська рада, яка ініціювала або надала згоду на добровільне об’єднання (приєднання) територіальних громад.
Окрім цього, говорять в АМУ, пропонується передбачити, що рішення про добровільне об’єднання/приєднання може бути оскаржене зазначеними суб’єктами у десятиденний строк з дня прийняття.

Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Всего 37. Предыдущая cтраница | Страница 1 из 13 | Следующая cтраница
copyright © gorod.dp.ua, ЧАО Сегодня Мультимедиа, ТРК Украина
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте