25 липня 2025, 10:29
Діалог влади та бізнесу: прозора та ефективна комунікація заради економічної стабільності
Мобілізовані та аграрний бізнес – у центрі уваги регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», яка знову зібрала широке коло представників бізнес-спільноти Дніпропетровщини.
Черговий діалог відбувся за участю керівників департаменту економічного розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації та структурних підрозділів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС).
На інформаційний майданчик винесено одразу декілька важливих питань. Одне з центральних – особливості визначення мінімального податкового зобов’язання (МПЗ), яке відіграє важливу роль у наповненні місцевих бюджетів.
Податківці акцентували увагу учасників зустрічі, що МПЗ визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою сільськогосподарського призначення. Формула, за якою розраховується МПЗ, враховує нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, площу, кількість місяців володіння нею та коефіцієнт. На сьогодні сума МПЗ за пасовища, сіножаті, багаторічні насадження чи покинуту землю не може становити менш ніж 700 грн за 1 гектар, а для ріллі – не менше ніж 1 400 грн за гектар. Слід враховувати, що норма стосовно мінімальної суми МПЗ не поширюється на земельні ділянки, частки (паї), що розташовані на територіях можливих бойових дій. На сьогодні у Дніпропетровській області до переліку таких територій включені 14 громад.
Особливу увагу приділили механізмам підтримки підприємців, які нині боронять країну. Фахівці ГУ ДПС наголосили, що від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з ПДФО, єдиного податку та військового збору звільняються самозайняті особи, призвані на військову службу, а також контрактники. Ці пільги надаватимуться без подання заяв та документів, які підтверджують мобілізацію, на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, також відомий як «Оберіг».
Йшла мова на зустрічі і про важливі аспекти списання заборгованості. Учасників зібрання поінформували, що податковий борг стягується протягом 1 095 календарних днів з дня його виникнення. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу.
Увагу бізнес-спільноти області сфокусували на функціональних можливостях Електронного кабінету, зокрема листуванні з податковою службою в електронному вигляді. Для цього необхідно лише подати Заяву про бажання отримувати документ через Електронний кабінет. Не оминули на зустрічі і сучасні формати комунікації ГУ ДПС.
Під час спілкування учасники зустрічі отримали фахові відповіді на актуальні питання.
Системний діалог влади з бізнесом дозволяє оперативно інформувати про нові сервісні можливості податкової служби, знайомити із законодавчими новаціями та поглиблювати партнерську взаємодію заради фінансової стабільності держави та громад.
Останній раз редагувалося: 25.07.2025 10:29