Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Пт, 7 мая 2021
16:46

О ГОРОДЕ

Символика Новомосковского района

Герб

Затверджений 11 листопада 2003р. рiшенням №9-10/XXIV сесії районної ради.

Щит перетятий, на верхньому лазуровому полі виходить золотий соняшник із червоною серцевиною, на нижньому зеленому полі дві лазурові шиповидні нитяні балки, під балками дві перехрещені срібні козацькі шаблі вістрям угору. Щит обрамлений золотим колоссям пшениці, оповитими синьо-жовтою стрічкою. Символіка герба відбиває економічні і природничі особливості та історичне минуле Новомосковського району. Соняшник, який, наче сонце на синьому небі, сходить на верхньому полі герба, уособлює розвинуте рослинництво та символізує достаток і процвітання району. Лазурові шиповидні балки символізують численні річки, що протікають територією району, найбільшою серед яких є Самара. Перехрещені козацькі шаблі нагадують про славне минуле краю, який за часів існування Запорізької Січі входив до Самарської паланки Війська Запорозького із центром у Самарському городку (теперішньому Новомосковську).

Автор - О.Б.Мала.

Прапор

Затверджений 7 вересня 2007р. рiшенням №11-10/V сесії районної ради. Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3 складається з двох горизонтальних рівновеликих смуг: верхньої малинової і нижньої зеленої, посередині - герб Новомосковського району з білою облямівкою, обрамлений жовтими колоссям пшениці, що оповите синьо-жовтою стрічкою, та оточений по колу 19-ма жовтими п'ятипроменевими зірками.

19 зірок на прапорі символізують 19 рад (1 міську, 4 селищні і 14 сільських), що входять до складу району.

Автори - Л.А.Грицків, В.В.Новіков, Д.Г.Науменко.

Ссылки по теме:

copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте