Вход на gorod.dp.ua

Имя для входа:
 
    Днепр » О городе » Знаменитые люди города и края
Регистрация Вход

Ср, 14 ноября 2018
01:28

УКР   ENG

О ГОРОДЕ

 
 

Свечников Сергей Васильевич

Вчений у галузі оптоелектроніки, заслужений діяч науки і техніки України. Обраний академіком НАН України за спеціальністю оптоелектронне матеріалознавство 15 січня 1988 року.

Сергій Свєчніков народився 21 липня 1926 року в м. Дніпропетровську. У 1948 році закінчив Київський політехнічний інститут, де й почалася його наукова та педагогічна діяльність. Захистивши кандидатську дисертацію, Сергій Васильович пройшов шлях від асистента до завідувача кафедри технічної електроніки (1951–1961).

З 1961 року працює в Інституті фізики напівпровідників АН УРСР: спочатку завідувачем відділу, а з 1990 до 2003 року директором Інституту, з 2003 року — почесний директор.

Академік Сергій Свєчніков є визнаним засновником одного з найважливіших напрямів науково-технічного прогресу — оптоелектроніки. Ним розроблені фізико-технічні основи оптоелектронного перетворення, елементної бази оптоелектроніки, створено теорію оптоелектронних зв'язків та інфекційно-контактних явищ у напівпровідниках, фото- і рентгенопровідності, електролюмінесценції, фізико-хімічних і лазерних методів модифікації напівпровідників, що має фундаментальне значення для розробки оптоелектронних систем.

Автор понад 600 наукових праць, серед яких 16 монографій, що мають міжнародний авторитет. Дві з них перекладено за кордоном. Серед наукових доробок Сергія Васильовича 106 авторських свідоцтв на винаходи. Під керівництвом С. В. Свєчнікова захищено 19 докторських і 49 кандидатських дисертацій.

Упродовж багатьох років викладав курси в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут». За його ініціативи та за безпосередньою участю створені спеціалізовані кафедри мікроелектроніки у Чернівецькому та Ужгородському університетах.

Сергій Васильович — головний редактор створеного ним міжнародного наукового журналу «Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics», член редколегії наукового часопису «Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології» та «Functional Materials».

Лауреат Державних премій України та СРСР, Заслужений діяч науки і техніки України, нагороджений Почесною відзнакою Президента України (1992), орденом «За заслуги» II ступеня (1998), орденом Трудового Червоного прапора (1976), орденом «Знак пошани» (1971), трьома медалями.


Текстовая версия сайта Версия для iPhone Версия для Android Gorod.dp.ua на Facebook 34-й телеканал ТРК Украина Газета Сегодня
copyright © gorod.dp.ua, ЧАО Сегодня Мультимедиа, ТРК Украина
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте