Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Пн, 1 марта 2021
06:42

ТЕАТРЫ И КУЛЬТУРНЫЕ ЦЕНТРЫ

25.01.2019

ХІ Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні»

Вже офіційно відомо, що ХІ Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні» у 2019 році буде проходити з 17 по 24 травня. Про підготовку до масштабного мистецького дійства розповідає Маргарита Кудіна, директор-художній керівник Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки.

– Про фінансування Міжнародного фестивалю стало відомо на початку 2019 року, а для підготовки та організації такого масштабного дійства потрібен час. Коли ви приступили до організації?

– Ми розпочинаємо готуватися задовго до того, як розуміємо, що фінансування буде. Проводимо попередні перемовини, оскільки театри також повинні підготуватися та включити в свої плани на наступний сезон. Від багатьох театрів ми вже отримали заявки, і орієнтовно визначилися з датами. Але це тільки початок, тому про весь репертуар говорити зарано.

– Які вистави театри повинні привезти на Фестиваль і на яких умовах?

– За умовами фестивалю театри повинні привезти класику адже фестиваль називається «Класика сьогодні». До 1 лютого театри надсилають заяви, а вже 4-го, 5-го лютого експертна рада проведе засідання під час якого відберуть найцікавіші. Нагадаю, що наш фестиваль конкурсний. Існує Положення про Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні», з ним можна ознайомитися на офіційному сайті фестивалю. У документі прописані цілі і завдання, структура, термін проведення, принцип відбору учасників, номінації, фінансова сторона – хто і за що відповідає. Там же зазначено хто повинен входити до складу журі, як правило - це театральні діячі: критики, театрознавці, режисери, актори. Згідно з Положенням колективи приїжджають за свій рахунок, а ми приймаємо їх. Закордонним театрам надається харчування та проживання, представники українських театрів отримують добові і проживання.

– Для проведення такого масштабного фестивалю потрібні кошти, яким чином відбувається фінансування?

– По-перше, основну ношу несе міська рада і фінансування йде з міського бюджету. По-друге, фестиваль завжди проходив за підтримки обласної державної адміністрації, і маємо надію, що, і, надалі будемо співпрацювати з Управлінням культури облдержадміністрації. Також сподіваємось на підтримку з боку Національної спілки театральних діячів України та Українського культурного фонду. Ну, і, звичайно, будемо звертатися до спонсорів. Міжнародний театральний фестиваль – це знакова подія, він несе величезну культурну, мистецьку та соціальну місію. До Кам’янського приїжджають театральні колективи з різних куточків України, і з різних країн – вони наші гості. А ми, як господарі, повинні прийняти їх на найвищому рівні. Фестиваль «Класика сьогодні» - це завжди свято, грандіозне, неймовірне і яскраве, визначна подія в житті міста і країни, і ми його проведемо на відповідному рівні.copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте