Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Вc, 9 мая 2021
20:41

ЧТО ПОСМОТРЕТЬ

Юность Днепра, скульптура

gorod.dp.ua/2580
Что посмотреть - Юность Днепра, скульптура

Памятники и памятные места, Достопримечательности

ул. Набережная, Карта
напротив Цирка
Історія цієї скульптури дуже цікава, але її доля – складна. „Юність Дніпра” була створена Петром Євлампійовичем Куценком у 1982 році. Відлита вона в бронзі, загальна вага скульптури складає три з половиною тони. Автор розповідає, що працював над нею всього рік.

І головним його задумом було показати величні та шляхетні постаті українських дівчат. Особливим натхненням для скульптора було народне свята Івана Купала, коли дівчата, за традицією, пускають на воду вінки. Ось чому у його роботі молоді жінки зображені у човні, в українських сорочках та з вінками.

Проте, саме українські сорочки стали причиною того, що скульптура майже 12 років була незаслужене забута. У 1984 році її встановили на набережній на теперішньому місці пам”ятника афганцям. Але через півтора місяця скульптуру зняли за рішенням бюро обкому КПРС як таку, що пропагує українське.

Певний час вона стояла в будівлі „старого” цирку. Потім скульптурою „прикрасили” з`їзд з Кайдакского мосту. А вже, коли її почали розбирати на металолом, скульптор Петро Куценко перевіз її до двору своєї майстерні, де вона простояла майже 13 років. Але, за словами Петра Євлампійовича, ідея встановити „Юність Дніпра” на набережній давно була у міського голови Івана Куліченко.

Тому, як тільки почалася реконструкція берега Дніпра мер особисто попросив скульптора погодитися прикрасити нею оновлену набережну.

ya01  (22.08.10 22:02): да жалко что убрали памятник, а в каком году кто помнит? Ответить | С цитатой
НЕ националист  (04.01.09 21:46): "...скульптуру зняли за рішенням бюро обкому КПРС як таку, що пропагує українське." КАКОЕ ВРАНЬЁ!!! Ответить | С цитатой
горожанин  (04.01.09 21:42): Скульптура не плохая. НО посмотрите вечером на заход солнца. У женщины торчит как у мужика. Ночью при освещении тоже торчит, но не видно что это женщина. Ответить | С цитатой
e-mailЖЕКА ШАПОВАЛЕНКО  (09.11.08 13:39): ПЕТР КУЦЕНКО ,ЕТО МОЙ ДЕДУШКА!!! Ответить | С цитатой
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Объявления

copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте