Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 11 липня 2025
12:16

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Чи потрібно ввести шахи у шкільну програму: думки мешканців Дніпра (опитування)

Чи потрібно ввести шахи у шкільну програму: думки мешканців Дніпра (опитування)

Шахи — це не просто гра. Це тренажер для розуму, інструмент для розвитку, спосіб навчити дитину мислити стратегічно, бути зосередженою та відповідальною.

Журналісти «Наше місто» запитали у дніпрян, що вони думають про введення у шкільну програму шахів.

Більшість опитаних підтримали цю ідею. Люди вважають, що гра допомагає дітям розвивати логічне мислення, увагу та стратегічне планування. На їхню думку, шахи не лише захоплюють, а й розвивають концентрацію, пам’ять та вміння приймати зважені рішення. Також вбачають у грі не просто розвагу, а корисний інструмент для інтелектуального та емоційного розвитку.

«Ну звичайно, у мене онук дуже полюбляє шахи. Розвивається розум дуже добре. Там потрібно продумувати все, і це ще дуже цікаво», – поділилася мешканка Дніпра.

Також дніпряни підкреслюють, що шахи – відмінних інструмент для розвитку логічного мислення.

Та чи всі мешканці міста вважають, що шахи треба ввести у шкільну програму – дивіться у відео:

Gorod.dp.ua на Facebook.


Бегемот  (17.06.25 07:24): Для гимнастики ума, в школьной программе есть математика и алгебра. Достаточно. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Ну да  (15.06.25 16:53): Судя по тому по какой стезе пошел и как просрал все Гарри Каспаров (теперь никому не нужное трепло-побирушка), то что-то большие сомнения в глобальной пользе шахмат. Нет, в пределах разумного, как любой спорт или сложная игра доля пользы есть, без возведения в божественный абсолют! Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Водитель  (15.06.25 15:40): Как минимум следует ввести хоть на пол-года в старших классах предмет "Логика". Большевики отменили преподавание "логики" в 1921 году, до этого в гимназиях логику учили с 18 века. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
гость  (13.06.25 16:05): Достаточно посмотреть на профессиональных шахматистов, чтобы понять, что польза шахмат очень сильно преувеличена. Кто из них смог реализовать своё супер-стратегическое мышление? Где гениальные решения или изобретения?

В 1997-м году компьютер, мощность которого была в тысячи раз меньше самого дешевого смартфона, обыграл чемпиона мира Каспарова.

В игре "го" компьютер с использованием искусственного интеллекта смог обыграть человека только в 2016-м.

Игра в шахматы развивает ребёнка, но главное не идеализировать полезность шахмат, поскольку в один прекрасный день прийдет осознание, что вырастили шахматиста, который во всем остальном в жизни просто бесполезен
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
мяу  (12.06.25 17:04): Прикладной вариант языка и литературы - театр.
Прикладной вариант арифметики - поход в магазин.
Прикладной вариант алгебры - шахматы.
Прикладной вариант геометрии - черчение.
История только в старших классах факультативом, обществоведения и военного дела нет.
Прикладной вариант природоведения - прогулка.
Прикладной вариант географии - ориентирование на местности.
Прикладной вариант ботаники - огород.
Прикладной вариант зоологии - ферма.
Прикладной вариант анатомии - медицина.
Прикладной вариант физики - фотография.
Прикладной вариант астрономии - ориентирование по звездам.
Прикладной вариант химии - вождение.
Прикладной вариант английского - информатика (причем печатать надо учиться раньше, чем писать).
Прикладной вариант французского - балет.
Прикладной вариант истории живописи - рисование без оценок.
Прикладной вариант истории музыки - пение, фортепиано и гитара без оценок.
Труд предпоследним уроком, всегда прикладной.
Физкультура без оценок, зимой последним, летом
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Евгений  (11.06.25 20:04): Более того, если бы ввели шахматы и основы геополитики совместно в военной историей и экономикой, вместо левых предметов, которые мало кому пригодятся по факту в жизни, то и войн стало бы меньше, так как дети начали понимать истинные причины, а не вот это все для толпы / стада Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі планують збудувати новий гігантський «Епіцентр» (22)

•  Спека у Дніпрі: люди масово відпочивають біля води, незважаючи на заборону на купання (12)

•  Суддя з Дніпра є абсолютним «рекордсменом» — закриває 83 відсотки справ стосовно п’яних водіїв (6)

•  В уряді пропонують відмовитися від прожиткового мінімуму: як це вплине на українців (6)

•  У Дніпрі демонтують 78 самовільно встановлених гаражів: список адрес (5)

•  Спека атакує: Дніпро серед найгарячіших міст Європи (4)

•  Українці вʼїжджатимуть в ЄС по-новому: Європарламент схвалив рішення (4)

•  Прокурори Дніпра передали до суду справу семи учасників організованої групи на чолі з депутатом міськради (4)

•  Один з дворів Дніпра потопає у смітті через хаотичне паркування автівок (3)

•  У Дніпрі біля ТРЦ «Дафі» тролейбус №16 зіштохнувся з автівкою та протягнув її дорогою (3)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
9
млн евро на нові трамваї витратить місто у 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті