|«« | «« | »» | »»| |
З'ясувалося, що прокуратура та Міністерство культури проводять перевірки щодо проекту одного з найдосвідченіших архітекторів міста. Цей проект уже неодноразово розглядали на містобудівній раді...
Понад чотири години кипіли пристрасті на раді провідних архітекторів Дніпра. За двома із чотирьох проектів обговорення вийшло дуже гарячим…
Вкрай бурхливим по кипінню емоцій виявився черговий (вже навіть не порахувати, який саме!) розгляд проекту Михайла Хохлова «Багатофункціональна будівля з апартамент-готелем, торговельними приміщеннями та паркінгом» за адресою: Успенська площа, 11 Д, 11 Км. Дніпро» (замовник: Камілоглу Садікджан).
Минулий розгляд проекту був у січні цього року. До проекту було висловлено багато обґрунтованих зауважень. Автор переконував, що їх усунув…
Але його виступ почався з конфузу. Пан Хохлов забув… матеріали в електронному форматі, і розповідав про своє творіння «на пальцях»:
- Усі зауваження усунуто! – бадьоро запевняв він. - Консолі, що випирали за межі відведеної ділянки, - ліквідовані. На цокольному поверсі заплановано капітальне сховище. Відкритий паркінг зроблено закритим.
Але буквально відразу ж з'ясувалося, що слова проектувальника розходяться з вимогами законодавства з низки питань.
А громом серед і без того похмурого неба перспектив цього творіння пролунали слова головного архітектора Дніпра Дмитра Волика про те, що Міністерство культури України надіслало до міськради тривожного листа про те, що Правобережна міжрайонна прокуратура Дніпра проводить серйозну перевірку саме по цьому проекту.
Виправдання Михайла Хохлова про те, що він і замовник про це нічого не знають, зустріли обурений гул архітекторів. На адресу автора проекту прозвучало чимало не найприємніших слів.
Може, йому час зі своїм нещасливим проектом сходити до храму та поставити свічку? Хоча краще було б з самого початку зробити якісний проект...
- Від цього проекту всі ми вже втомилися! – підбив підсумок емоційному обговоренню Дмитро Волик. - І в новому варіанті проекту – порушення вимог законодавства та невідповідність до Детального плану території. Розмову можна буде продовжувати лише тоді, коли їх буде усунено та вирішено питання з перевіркою прокуратури.
Дуже напруженим та довгим вийшло обговорення проекту «Будівництво ресторану на вул. Січеславська Набережна, 33» (замовник – ПП «Мішел»). Його представили архітектори та подружжя Сергій Філімонов та Наталія Каширіна.
Мова – про створення поряд із цирком ресторану всесвітньо відомої мережі. Проект уже встиг здобути визнання на всеукраїнському конкурсі, про що повідомляв Міський сайт. А ось думки членів містобудівної ради з його приводу розділилися.
Архітектори нагадали, що на місці проектованого об'єкту вже були подібні установи – «Вогні цирку» та «Білий рояль». Нагадали про попередні проекти аналогічних закладів на цьому ж місці. До речі, частину напрацювань проекту 2018 року використано у новому. Нарікали на труднощі переговорів із замовниками, з якими довелося довго шукати компроміси.
У результаті вийшов проект 2-поверхового об’єму, вбудованого в стилобатну частину. Заклад розрахований на прийом 220 відвідувачів, при ньому є паркування на 14 машин. Покрівля – експлуатована, на ній є літній майданчик та територія для ігор дітей. З боку Набережної передбачається озеленення та висаджування дерев. А з боку вулиці Нірінберга (який і був автором проекту цирку), на вимогу замовників, - зона обслуговування клієнтів на машинах.
Майже дві години члени містобудівної ради палко обговорювали проект та його відповідність знаковому з містобудівної точки зору місцю міста.
Визнаючи, що автори зробили цікавий та якісний проект, їхні колеги задавалися безліччю питань, які умовно можна поділити на дві категорії.
Якщо цирк і площа навколо нього будуть збережені в нинішньому вигляді, наскільки відповідає їхньому стилю та духу ця установа? І чи стане він новою точкою зростання, якщо цей простір буде переосмислений і комплексно реконструйований - аж до знесення пагорба, на якому стоїть цирк?
Запитань та зауважень було висловлено так багато, що для їхнього розгляду запропоновано провести тематичний воркшоп.
Підсумок полеміки підбив Дмитро Волик:
- Питання появи ресторану відомої мережі з пунктом видачі замовлень автомобілістам на цій площі – нонсенс, який потребує додаткового опрацювання. Сам проект гарний та цікавий. Але я не впевнений, що це треба будувати саме тут і саме зараз. У будь-якому випадку, проект вимагає доопрацювання з урахуванням знаковості території та висловлених побажань та зауважень.
Натомість другий проект цієї пари архітекторів пройшов слухання, як по маслу. Нещодавно Сергій Філімонов та Наталія Каширіна представляли Концепцію розвитку прибережної території на житлових масивах Перемога 1-3. Вона була одноголосно схвалена.
Тепер вони детально показали частину цієї концепції – Проект будівництва відкритих басейнів та допоміжних споруд на вул. Набережна Перемоги, 51 (замовник - ПАТ МТЦ "ТАС-теніс центр").
Великий відпочинковий комплекс з двома відкритими басейнами (для дітей та дорослих) планують розмістити на площі 2,7 гектара на місці тенісних кортів, на схід від СК «Восход».
– Басейни сумарно розраховані на 125 відпочиваючих та функціонуватимуть у теплу пору року, – розповіли архітектори. – Між цією зоною відпочинку та СК «Восход» є вільний прохід для городян до річки та набережної, яка буде сформована пізніше. У зоні відпочинку плануються роздягальні, душові, адміністративний будинок, кафе, дитячий центр, захисна споруда під стилобатною основою. Зона відпочинку буде з платним входом, але поряд буде сформовано невелику територію з вільним доступом.
Серйозних зауважень проект не викликав та був рекомендований для подальшої роботи. Єдине побажання членів ради: щоб у майбутньому єдиний власник «Восходу» та нової зони відпочинку не перекрив вільний прохід між ними городянам до річки.
Ця вулиця (колишня Дубініна) розташована поряд з проспектом Науки (Гагаріна) та паралельно йому, а також поряд із парком Студентським (Гагаріна). Зараз на цій ділянці знаходиться АТП, яке буде винесене.
На площі майже 2 гектари планується будівництво нового житлового комплексу, що включає 6 житлових будинків висотністю від 6 до 23 поверхів. Комплекс включає 811 квартир, дитячий садок, озеленення, ігрові майданчики, офіси та торгові площі, а також паркінг на 611 авто.
Територія буде закрита від сторонніх, а біля входу до ЖК створять невеликий сквер. Кардинально перетвориться ділянка вулиці Героїв рятувальників, що йде вздовж ЖК, по якій вже розпочато роботи зі створення красивого бульвару з озелененням.
Визнавши концепцію цікавою, члени містобудівної ради побажали автору успіху у подальшій роботі над нею.
![]() |
Gorod`ской дозор |
![]() |
Фоторепортажи и галереи |
![]() |
Видео |
![]() |
Интервью |
![]() |
Блоги |
Новости компаний | |
Сообщить новость! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архив новостей |