Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 17 серпня 2026
12:31

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

«Магічні обереги від злих сил». До Великодня в історичному музеї в Дніпрі провели майстер-клас з писанкарства

«Магічні обереги від злих сил». До Великодня в історичному музеї в Дніпрі провели майстер-клас з писанкарства

У Дніпропетровському історичному музеї провели майстер-клас з писанкарства для школярів. Дітям покроково показали процес створення великоднього атрибуту – вчили малювати воском квіти, тварин та притаманні регіону орнаменти.

Детальніше про тонкощі виготовлення писанок та що вони символізують – у матеріалі Суспільного.

Спочатку олівцем створюють ескіз майбутнього малюнку, а потім – окреслюють його розплавленим воском. До Великодня 13-річна Ілона вперше вчиться малювати писанку.


"Найскладніше, напевно, рівно розмальовувати, а так — все легко. Це у мене буде і як оберіг, так і пам’ятка", — каже вона.

Поруч з Ілоною свою першу писанку створює й школярка Соломія, малює на ній квіти. Дівчина обрала орнамент з притаманними для Дніпропетровщини кольорами – червоним та жовтим.


"Я хочу подарувати мамі", — каже дівчина.

Після фарбування майже готову писанку обпалюють на вогні, аби розплавити віск. Традиційно на Дніпропетровщині на писанках вимальовували сонце, квіти, тварин та хрести, каже культорологиня, наукова співробітниця історичного музею ім. Дмитра Яворницького Наталя Лисовець.


"Символ сонця. Він зустрічається у всіх варіаціях по всій території України. Власне для нашого регіону притаманне чергування в цьому орнаменті: одна пелюсточка — червона, друга — жовта", — розповідає фахівчиня.

Розписані яйця вважалися оберегами від злих сил, каже Наталя Лисовець. Декілька століть тому була традиція дарувати їх одне одному на початку весни.

"Магічні обереги від злих сил. Писанка писалася виключно на сирому яйці, відповідно вважали, що ось цей зародок життя, який у ній є, має магічну силу і така писанка буде обов’язково приносити достаток", — говорить вона.

Писанки на теренах України створюють ще з часів Київської Русі, каже Наталя Лисовець.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте також:

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Понад 100 гривень за куб: у Дніпрі хочуть збільшити тариф на воду на 2027 рік на третину (16)

•  Мешканці Червоного Каменю пояснили секрет появи велетенських риб у кар`єрі на цьому масиві (12)

•  «Треба вже буде у протигазах скоро гуляти». Чому цвіте Дніпро, чим це небезпечно та як можна вирішити проблему (11)

•  Німеччина скасувала захист для частини українських чоловіків, їх можуть депортувати, - DW (9)

•  У Дніпропетровській області припинили діяльність 11 підприємств через імперські назви (7)

•  На Архітектурно-містобудівній раді Дніпра розглянули нові цікаві проєкти (6)

•  На Нікопольщині учасника групи оповіщення, якого спіймали на хабарі, покарали штрафом (5)

•  У Дніпрі проведуть громадські слухання з приводу передатування заснування міста (4)

•  В Дніпрі розпочала роботу нова Школа робототехніки (4)

•  У Дніпрі розширюють перелік професій у закладах профосвіти (3)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
років тому було створено Художнє училище.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті