Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
сб, 27 апреля 2024
19:10

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Днепре появилась улица братьев Бачинских. Чем они знамениты?

В Днепре появилась улица братьев Бачинских. Чем они знамениты?

Каждый месяц на карте города появляются новые топонимы.

При этом горожанам бывает трудно понять, чем известны те или другие личности, в честь которых переименованы улицы.

Один из новых топонимов – улица Братьев Бачинских. Теперь такое название носит бывшая улица Радищева в Индустриальном районе.

Это переименование было одним из 73-х, которые были утверждены на недавней сессии Днепровского горсовета, о чем сообщал Городской сайт.

Подробней о братьях Бачинских рассказал Сергей Волынец:

«ХТО ТАКІ БРАТИ БАЧИНСЬКІ?

БАЧИНСЬКИЙ Євген Васильович - український політичний і церковний діяч, журналіст, дипломат, військовий. Брав участь у дипломатичних, економічних і політичних акціях від імені УНР. Тимчасовий консул УНР у Швейцарії. Засновник і директор Центрального допомогового комітету Українського Червоного хреста в екзилі. Допоміг великій кількості українських емігрантів, рятуючи їх від повернення до Радянського Союзу після війни. Офіційний представник УАПЦ у Західній Європі, очолював Західноєвропейську ієрархію УАПЦ.

БАЧИНСЬКИЙ Леонід Васильович - український письменник, громадський діяч, педагог, журналіст. Сотник Армії УНР. Помічник міністра військових справ в уряді УНР, входив до Ради УНР. Заснував перший пластовий музей, започаткував серію пластових видань.

Найбільшу увагу до себе привертає БАЧИНСЬКИЙ Сергій Васильович - один із лідерів і найпомітніших громадсько-політичних діячів Української Народної Республіки, просвітянин, публіцист, член Центральної Ради, заступник голови фракції українських есерів у Малій Раді, делегат Всеросійських Установчих Зборів, заступник міністра закордонних справ УНР, секретар президії Трудового конгресу України.

У Дніпрі Сергій Васильович працював учителем першої української гімназії та редактором міської газети “Республіканець”, займався громадсько-політичною діяльністю.

Сергій Бачинський брав участь у розробці тексту тимчасової Конституції УНР і відігравав особливу роль у процесах, спрямованих на об’єднання українських земель у єдину соборну українську державу. Він долучився до організації проголошення Акту Злуки, підготовки самого тексту документа та його редагування, виголошував декларацію про Акт Злуки як представник УНР на Трудовому конгресі, брав участь у переговорах із представниками Антанти.

Евакуювавшись разом з урядом УНР до Польщі, Сергій Бачинський долучився до створення вищого законодавчого органу влади УНР – Ради Республіки, був обраний членом її президії та першим секретарем Ради. Його підпис стояв на “Універсалі Ради Республіки до українського народу”, що закликав до боротьби з більшовиками на території України. Цей документ відповідав поглядам Бачинського, який займав антирадянську позицію та вважав більшовицьку окупацію порушенням прав українського народу на самовизначення.

На світлинах зліва - направо: Сергій, Євген, Леонід Бачинські».

Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Купатись заборонено»: пляжного сезону у Дніпрі не буде (15)

•  У Дніпрі з'явився перший ідеальний двір (12)

•  У Дніпрі на Запорізькому шосе біля Епіцентру замість зеленої зони може з’явитися додаткова парковка (12)

•  У Дніпрі затримали 19-річну жінку, яка вирішила продати свого дворічного сина за мільйон гривень (10)

•  До Дніпра вже їдуть трамваї з Німеччини (10)

•  У Дніпрі на проспекті Богдана Хмельницького біля ТРЦ Terra фура DAF на смерть переїхала жінку: відео моменту ДТП (9)

•  У Дніпрі на Набережній Січеславській продовжують будувати дуже яскравий комплекс (9)

•  На Орелі браконьєр наловив червонокнижних карасів (8)

•  15 років за ґратами проведе зрадник, який наводив російські ракети на Придніпровську ТЕС і «полював» за системами ППО (7)

•  На вже збудований водогон Хортиця - Марганець хочуть витратити ще 2 мільярди гривень (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
6 700
гривень мінімальна зарплата у 2023 р.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте