Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 17 апреля 2024
16:23

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

По Днепру ширится акция культурного протеста

|«« «« »» »»|

Педагоги, ученики, выпускники и многие деятели культуры Днепра активно протестуют против решения присоединить Днепропетровский театрально-художественный колледж к колледжу культуры и искусств и на их базе создать новый Институт культуры.

Городской сайт уже сообщал https://gorod.dp.ua/news/171505, что в минувшую пятницу депутаты Днепропетровского облсовета приняли соответствующее решение о слиянии двух колледжей и создании на их базе нового Института культуры.

Это решение мгновенно вызвало многочисленные споры и протесты. Поскольку массовые собрания и митинги в наше тревожное время запрещены, эмоции плещут через край в соцсетях.

В частности, педагоги, ученики, выпускники театрально-художественного колледжа объединились и запустили в Фейсбуке новую акцию: «МИ НЕ ПІДЕМО! МИ Є ДТХК! - ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ТЕАТРАЛЬНО-ХУДОЖНІЙ КОЛЕДЖ, вул. ГЛІНКИ, 11».

Инициаторы этой акции наглядно и подробно изложили https://www.facebook.com/dtac.college/posts/2686049018347405?__tn__=K-R свою позицию:

«Що сталось с ДТХК? Покрокова хронологія.

У зв'язку з прийняттям закону про фахову передвищу освіту ДТХК повинен був змінити свій статут та назву, Дніпропетровська обласна рада, як засновник нашого закладу, на свої сесії повинна була розглянути це питання: документи коледж підготував вчасно та передав їх до Обласної ради, але…

Наближалась сесія, проекти рішень на сайті так і не з'являлися, що викликало тривогу. Проект рішення, про який далі піде мова, був опублікований ввечері перед сесією (трохи більше ніж за 14 годин, 10 з яких - ніч). Про це рішення і адміністрація, і студенти дізналися вже зранку та були шоковані!

У той же день, 27 березня 2020 року у Міжнародний день театру Дніпропетровська обласна рада на своєму засіданні, в онлайн режимі, під час світової пандемії та загальноукраїнського карантину, коли студенти не можуть навіть вийти на вулицю, а адміністрація - дістатися на роботу, без фахового обговорення, прийняла рішення: «Реорганізувати обласний комунальний вищий навчальний заклад «Дніпропетровський театрально-художній коледж» шляхом приєднання до комунального закладу «Дніпропетровський фаховий коледж культури» Дніпропетровської обласної ради».

Це означає просту річ: ДТХК перестає існувати! Все майно, студенти та, можливо, деякі викладачі переходять під управління Коледжу культури, а в близькому майбутньому не факт, що залишать всі будівлі.

ДТХК - заклад, який виконує 100% регіонального замовлення, випускає кадри, які відразу готові висококласно, професійно працювати. Інформація про 40% незаповненість та «напівпорожній заклад» - це абсолютна маніпуляція!

Ми категорично проти даного рішення. ДТХК і ДККІМ мають абсолютно різну специфіку, фундаментально різну! Поєднання різних підходів, задач та абсолютно різної філософії призведе лише до загального краху випуску висококваліфікованих кадрів. Цю тезу може підтвердити кожен дніпровський театр та майже кожен заслужений чи народний артист, які вже встали на наш захист, та підтримують нас!

Ми категорично проти методів прийняття рішення. Те,що обласна рада – наші засновки, не дає право плювати в обличчя кожному студенту чи митцям, діячам культури, які закінчили наш заклад.

Навіщо Дніпропетровська обласна рада в часи пандемії, майже таємно, з коліс приймає дане рішення - невідомо.

Ми звертаємося до всіх представників влади: Президента України (Офіс Президента України) Володимир Зеленський, Прем'єр-міністра України Денис Шмигаль, Голови Верховної Ради України Дмитро Разумков, Голови Дніпропетровська обласна державна адміністрація Олександр Бондаренко, - не допустити імплементацію даного рішення та ініціювати скасування даного рішення.

Звертаємося до Голови Обласної ради (Дніпропетровська обласна рада) Святослава Олійника, депутатів обласної ради і закликаємо терміново зібратися на позачергове засідання та внести зміни в дане рішення, скасувавши його! Після скасування пропонуємо започаткувати широку, фахову дискусію за участю представників цих двох навчальних закладів, студентів, фахівців і роботодавців, представників театрів міста. Щоб ідея «Інституту культури» об'єднала, а не розсварила!

Звертаємося до ЗМІ з проханням звернути увагу на дану ситуацію, оскільки студенти, викладачі та випускники, виступають єдиним фронтом проти цього рішення. Ми починаємо акцію  # повернітьДТХК  і  # ЯстудентДТХК, закликаємо всіх до неї приєднатися, бити у всі можливі дзвони. Нам потрібна будь-яка допомога!

Ми не підемо! Ми є ДТХК!».

О поддержке участников акции уже заявили многие выпускники колледжа.

В частности, известный украинский актер и шоумен, выпускник колледжа Дима Коляденко записал специальное видеообращение https://www.facebook.com/watch/?v=203044020990730 с призывом не закрывать и не перепрофилировать колледж.

До последнего обещают сражаться за колледж и все его студенты, которые тоже записали эмоциональное видео https://www.facebook.com/watch/?v=148926586450849 .

Сотни людей уже присоединились к акции и оставили свои комментарии по поводу данной ситуации. Присоединиться к акции или поспорить с ее участниками можно в группе на странице Днепропетровского театрально-художественного колледжа в сооцсети.

Gorod.dp.ua на Facebook.


За, что бьетесь, ребята!  (01.04.20 13:05): Умница с золотыми мозгами, театровед и филолог по образованию, Наталья Влащенко так ответила на вопрос о том, почему она перестала заниматься театром. «Заниматься театром я перестала в силу прагматичных причин: не люблю тратить время на то, что не работает.» Замечу, очень деликатно ответила. Я полностью с ней солидарна. Добавлю от себя. Если есть искра Божья в ребятах, которые так бьются за материальные ценности (здание в центре города), они обязательно проявят себя в любых стенах, сценах, площадях, кибитках. Пока в нашем театре, кроме неловкости и стыда, ловить нечего. «Тренируйтесь на кошках». И удачи в судьбе. Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
Маша  (30.03.20 19:22): Это проблема не для студентов, а для преподавателей. Их скорее всего сократят. Ответить | С цитатой
Артисты!  (30.03.20 18:18): Не все ли равно вам в каких стенах учиться и творить свои шедевры? Если вы не можете жить без самовыражения, занимайтесь великим украинским искусством в стенах прекраснейшего здания Екатеринослава-Днепропетровска-Днепра. Другое дело, ШО все ваши потуги при том, что каждый год немало вас выпускается в жизнь с бумажкой ШО вы - артисты, ни к чему выдающемуся пока не привели. Ни одного не то что шедевра, а просто нормального фильма украинского производства за многие годы не видела... Ответить | С цитатой | Обсуждение: 2
Кто это?  (30.03.20 18:02): В статье ссылаются на Диму Коляденко. Это - авторитет? Кто это, вообще? Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
так. как пример.  (30.03.20 13:51): про артистов. и зачем они бывают нужны. стране и народу. своему.

Так как в Турции очень быстро стал распространяться коронавирус ( число заражаемых в сутки превысило отметки в 1000 человек), чтобы призвать население страны сидеть дома и меньше выходить на улицу, звёзды решили сплотиться и организовать социальную помощь для малообеспеченных семей. В течение двух месяцев они будут обеспечивать продовольственными товарами нуждающихся граждан. Из известных актеров откликнулись: Арас Булут Ийнемли- 100 семей. Ибрагим Челикколь- 20 семьей. Онур Сайлак- 20 семей. Джан Яман- 50 семей. Каан Йылдырым- 30 семей. Дамла Сонмез- 50 семей. Мурат Боз- 1000 семей. Шюкран Овалы- 1000 семей. Количество звезд, которые заявляют о своем участии в акции увеличивается с каждым часом.
Ответить | С цитатой
для 555  (30.03.20 13:44): а сам пробовал кушать сталь ? Ответить | С цитатой
Заря  (30.03.20 13:29): Филатов давно уже пытается уничтожить Днепровский театрально-художественный колледж. Он ненавидит культуру. Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
555  (30.03.20 13:21): А не кто не хочет стоять у станка все хотят что бы их дети были юристами или адвокатами а кто будит сталь варить кушать готовить Ответить | С цитатой
Yipipi  (30.03.20 13:09): Дґыгай пґыгай и скачи!
На майдане калачи
В шаґоваґах вся свАбода
Виля люмпенив, скатив
Ответить | С цитатой
Yippipi  (30.03.20 13:06): "Ґазом нас багата, нас не пaдaлата..."

Давайте дґужно все поскачем,
Ой лала, ой ла ла..
И шаґоваґы мы не пґячем
Заплатанная мы шо б ла
Ответить | С цитатой
1 2
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мешканці Новокодацького району Дніпра активно долучилися до суботника на «Безіменній висоті» (11)

•  У Дніпрі розпочали ремонт мосту, що веде на Монастирський острів (10)

•  На Фестивальному причалі у Дніпрі відбувся автопробіг-зустріч ретро-машин «За весною» (9)

•  У Дніпрі відзначають День космонавтики (7)

•  Збитки на понад 7 млн грн: у заповіднику на Дніпропетровщині квадроциклами пошкодили унікальні піщані бархани (7)

•  На Дніпропетровщині чоловіка спершу засудили до довічного за вбивство матері та бабусі, а потім присудили 3 млн гривень компенсації за душевні страждання (6)

•  У Дніпрі зник екскурсійний ретро-трамвай – у чому причина? (6)

•  У 6 закладах Дніпропетровщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті (5)

•  У Дніпро повертається стародавня мумія! (5)

•  У Дніпрі різко впала ціна на ранню полуницю (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
лет просуществовала газета Днепр вечерний в бумажном формате

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте