Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Ср, 19 мая 2021
03:15

СПРАВОЧНИК

Павлоградський район

Павлоградський район із центром у м. Павлограді знаходиться на сході Дніпропетровської області, у зоні центрального степу з недостатнім зволоженням.

Район розташований на території 145,3 тис. га у центрі Західного Донбасу.

Чисельність населення – 27,5 тис. (станом на 01.2017).

Павлоградський район створено в 1923 році (у 1959 й 1991 роках територія району змінювалася). А до цього регіон мав цікаву й своєрідну історію. У ХVIII-XIX ст. на території тогочасного повіту історики налічують 28 поселень. Основним заняттям для їх мешканців було землеробство, пізніше – тваринництво, а згодом і рослинництво. Друга половина XX століття характерна розробкою багатих покладів кам'яного вугілля.

Останнім часом інтенсивно розвивається сільське господарство і промисловість. На території району споруджено 7 шахт: ім. Героїв Космосу, "Павлоградська", "Благодатна" та ін., збагачувальну фабрику. Функціонують промислове, 4 будівельних, автотранспортне та 9 підприємств, що обслуговують агропромисловий комплекс.

Провідна сфера району – агропромисловий комплекс, де працюють 56 сільськогосподарських підприємств. Також тут діють 14 млинів, 19 олійниць, 4 крупорушки, 6 цехів з виробництва макаронних виробів, цех із виготовлення ковбас, 12 пекарень.

За сільськогосподарським призначенням у районі налічується 113,3 тис. га сільгоспугідь, у тому числі ріллі – 86,8 тис. га, зрошуваних земель – 5,1 тис. га.

Вирішується проблема газифікації. Шляховики щороку після капітального та середнього ремонту додають десятки кілометрів доріг.

У районі функціонують 22 школи та 19 дитячих дошкільних закладів, 10 медичних установ, 24 медпункти. У Привовчанській середній школі створено мікроботанічний сад "Магнолія".

У районі також є 45 закладів культури. З них – 15 будинків культури та клубів, 15 бібліотек, 8 народних самодіяльних колективів, 4 народних музеї. Три тисячі експонатів, які подарували музею жителі села В'язівок, розповідають про історію села кінця ХVІІІ-ХІХ ст.

У 1913 році збудовано у цьому селі храм Святого Миколая.

З 1990 року храм – пам'ятка архітектури відкритий для віруючих.

На Всеукраїнських святах, оглядах та конкурсах неодноразово представляли народну творчість Дніпропетровщини вокально-театралізований ансамбль "Козаки-запорожці" – дипломант І Всесвітнього фестивалю козацьких мистецтв у місті Києві, фольклорний ансамбль "Первоцвіт" – лауреат V Слов'янського фольклорного фестивалю "Коляда". Театральне мистецтво представляє регіональний театр ім. Б.Захави, який працює понад 25 років.
За інформацією Обласної державної адміністрації
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте