Gorod.dp.ua » Про місто » Історичний календар Сб, 23 февраля 2019  16:47
ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР  
Пошук у календарі: 
Рус   |  English

18 грудня 1910 —
В селищі Мануйлівка відбулась посвята будинку «Просвіти»
Будинок клубу товариства «Просвіта» в с. Мануйлівка поблизу Катеринослава 1909 р. інж. І. М. Труба. Головний фасад. Фото з сайту www.alyoshin.ruПроект будинку товариства «Просвіта» поблизу Катеринослава, 1900-ті pp., інж. І. М. Труба. Головний фасад. Фото з сайту www.alyoshin.ru

Будинок зведений в селищі Мануйлівка (нині в межах Дніпропетровська, район проспекту Воронцова) лише за рік. Пожертви на його побудування надходили з усієї України й, навіть, Росії та закордону. Спланований він в українському стилі видатним громадським та політичним діячем, освітянином, інженером Іваном Трубою. Будинок мав велику театральну залу, просторі клубні приміщення, крамницю просвітянського кооперативу. Його було визнано зразковим для сільського клубу.

При відкритті відбувся урочистий концерт. Просвітян привітали листами Панас Мирний, Олена Пчілка, Сергій Єфремов, Микола Лисенко. Багато люду прийшло на це свято у грудні, багато вітальних листів надійшло, зокрема, О. Пчілка писала: «Честь і слава велика Вам! Дай же, Боже, щоб кубельце національної освіти, звите Вами в запорозьким краю, зміцнилося й красувалося на добрий зразок і приклад іншим українцям».
Микола Лисенко надіслав товариству збірник українських пісень із власноручним написом.События по теме:
Посилання за темою:

ТРК Україна
copyright © gorod.dp.ua, ПрАТ Сьогодні Мультімедіа, ТРК Україна
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті