Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ДНІПРА

18 грудня 1910 —
В селищі Мануйлівка відбулась посвята будинку «Просвіти»
Будинок клубу товариства «Просвіта» в с. Мануйлівка поблизу Катеринослава 1909 р. інж. І. М. Труба. Головний фасад. Фото з сайту www.alyoshin.ruПроект будинку товариства «Просвіта» поблизу Катеринослава, 1900-ті pp., інж. І. М. Труба. Головний фасад. Фото з сайту www.alyoshin.ru

Будинок зведений в селищі Мануйлівка (нині в межах Дніпропетровська, район проспекту Воронцова) лише за рік. Пожертви на його побудування надходили з усієї України й, навіть, Росії та закордону. Спланований він в українському стилі видатним громадським та політичним діячем, освітянином, інженером Іваном Трубою. Будинок мав велику театральну залу, просторі клубні приміщення, крамницю просвітянського кооперативу. Його було визнано зразковим для сільського клубу.

При відкритті відбувся урочистий концерт. Просвітян привітали листами Панас Мирний, Олена Пчілка, Сергій Єфремов, Микола Лисенко. Багато люду прийшло на це свято у грудні, багато вітальних листів надійшло, зокрема, О. Пчілка писала: «Честь і слава велика Вам! Дай же, Боже, щоб кубельце національної освіти, звите Вами в запорозьким краю, зміцнилося й красувалося на добрий зразок і приклад іншим українцям».
Микола Лисенко надіслав товариству збірник українських пісень із власноручним написом.Події за темою:
Посилання за темою:

Історичний календар:

Міський сад,
1909
» Теми про місто:
- Архітектура
- Символіка міста і області
- Замітки про місто
- Історія міста
- Історія вулиць і будинків
- Історичні карти
- Історія міського транспорту
- Славнозвісні люди міста
- Історичний календар
- Місто по шматочках
copyright © gorod.dp.ua, ТОВ Сьогодні Мультімедіа
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті