Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ДНІПРА

9 жовтня 1920 —
Заснований Ленінський (Новокодацький) район м. Дніпропетровська




Площа Згоди





Ленінський район м. Дніпропетровська — західний адміністративний район міста. В його межі входять Шляхівка, масив Західний, Новий Кодак, Червоний Камінь, Комунар, Вітрило, Сухачівка, Таромське і Ясне. На сході він межує з Красногвардійським районом, на півночі обмежений Дніпром; на заході селищем Карнаухівкою Баглійського району м. Дніпродзержинська, на півдні ланами Дніпропетровського району.

Ленінський район район один із найстаріших в місті. Колись на його території були розташовані козацькі поселення Нові Кодаки, Діївка, Сухачівка, Таромське. 1920 року на заході Катеринослава утворили Кодацький і Фабрично-Чечелівський райони міста. 1940 року їх об’єднали у Ленінський район і приєднали селище Таромське.

Район почав інтенсивно розвиватися наприкінці ХІХ сторіччя, в цей час тут утворився осередок металургійної промисловості краю — Брянський завод Олександрівського Південно-Російського товариства. Район, забудований житлом службовців та робітників заводу, отримав назву Брянська колонія. Разом із нею розвивались поселення Чечелівка, Шляхівка, Фабрика. Тут же біля заводів з’явились Брянська церква, залізнична станція Горяїнове, середня школа на 600 чоловік, лікарня (нині — Друга Робоча).

Сьогодні в районі на площі понад 9 тисяч гектарів мешкають близько 150 тисяч городян. За останні десятиліття тут виросли житлові масиви Червоний Камінь, Комунар, Парус. В районі розташовані найбільші підприємства металургійного та машинобудівельного комплексу не лише міста Дніпропетровська, а і всієї України: заводи ім. Петровського, ім. Бабушкіна, ім. Леніна, ім. Калініна, ДЗМУ, а також Лакофарбовий та інші. В районі знаходиться 28 середніх шкіл, 2 музичні школи, ліцей, 2 технікуми, коледж, гімназія, 5 середніх технічних закладів, 5 paйонних лікарень, 5 районних і 2 заводські поліклініки, 2 концертних зали, 5 будинків культури, 5 станцій метро, 5 залізничних станцій.

Окрасою району є визначні пам’ятки історії та культури: Брянський собор (сьогоднішній Будинок органної музики), Свято-Миколаївська церква у Кодаку, Діївська і Таромська церкви, Палац культури Іліча, будівлі Брянського металургійного заводу, залізничних станцій Горяїнове, Діївка і Сухачівка, Кодацький міст. Зелену зону створюють Новокодацький Молодіжний парк (колишній ім. Леніна), Червонокам’янський карьєр, Діївські і сухачівські плавні, Таромський і Войцехівський лісопарки.



Посилання за темою:


Історичний календар:

Площа Леніна,
1950-е гг.
kostyan76
» Теми про місто:
- Архітектура
- Символіка міста і області
- Замітки про місто
- Історія міста
- Історичні карти
- Історія міського транспорту
- Відомі люди міста
- Історичний календар
- Місто по шматочках

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті