Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ДНІПРА

8 травня 1775 —
Засновано місто Кривий Ріг




Кривий Ріг



Кривий Ріг

Кривий Ріг — великий індустріальний, науковий, культурний центр Дніпропетровщини і України. Розташований він у мальовничій місцевості — верхів’ї річки Інгулець при впадінні в неї Саксагані.

Територія ця була заселена з глибокої давнини, про що свідчать археологічні знахідки, які датуються 150-40 тисячами років до нашої ери. Жили тут кочові племена скіфів і сарматів, в епоху раннього середньовіччя — тюркські племена і печеніги, торки, половці, з ХІІІ по ХVІ століття — кримські татари.
З кінця ХVІ століття і до початку ХVІІІ землі належали Війську Запорізькому. З 1734 року і до моменту скасування у 1775 тут вирувала Нова Січ.

Днем виникнення міста Кривого Рогу вважається 8 травня (27 квітня за старим стилем) 1775 року. Свій початок місто веде від першої поштової станції на шляху, що зв’язував Кременчуг з Кінбурном та Очаковим. Про це нагадує гранітна брила, встановлена до 200 річниці заснування міста.
Існує багато варіантів популярної легенди про кривого козака Рога, від прізвиська якого й з’явилась назва міста. Можливо, підґрунтям легенди було те, що дійсно існував козак Іван Ріг, якого у 60-70 роках ХVІІ століття обирали кошовим отаманом Січі. Є й інше пояснення назви. У 1781 році ці краї відвідав відомий російський вчений В.Зуєв. Він твердить, що назва походить від слова «ріг», що означає мис, який утворюють ріки Інгулець та Саксагань.

Майже уся історія міста пов’язана з розробкою залізних руд. Місто Кривий Ріг розвинулось і розквітло багато в чому завдяки подвижницькій діяльності Олександра Поля. Він не тільки виявив в Дубовій Балці величезні запаси залізної руди, але й доклав багато сил, аби довести необхідність розробки цих запасів, створив «Товариство криворізьких залізних руд», був ініціатором побудування Катерининської залізниці, яка зв’язала вугільний Донецький басейн з Криворіжжям і сприяла подальшому економічному розвитку міста і регіону.



Посилання за темою:


Історичний календар:

Біля СШ №8, Старе Клочко,
Сентябрь 1955
Автор: Афанасич
» Теми про місто:
- Архітектура
- Символіка міста і області
- Замітки про місто
- Історія міста
- Історичні карти
- Історія міського транспорту
- Відомі люди міста
- Історичний календар
- Місто по шматочках

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті