Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ДНІПРА

22 липня 1794 —
Повідомлення про переміщення суконної фабрики з м. Дубровни, Могильовської губернії, в м. Катеринослав




Катеринославська казенна суконна фабрика



Катеринославська казенна суконна фабрика



Суконная фабрика (хлебзавод) К.Маркса 106



Хлібзавод

Фабрик різного роду передбачалося в Катеринославі до дванадцяти. Дві з них шовковопанчішна та суконна вже існували дійсно. Для третьої серпанкової викликали майстрових людей: але вони залишилися в Кременчуці.

Панчішна і суконна фабрики були (1794 року) переведені в Катеринослав з містечка Могилевської губернії Дубровни; і на перше їх тут обзаведення призначено було суми 340, 000 руб. Вжито 236, 649 руб. 56 копійки, на котрі зроблено, по перше, до двох сот селянських хат для розміщення майстрових людей, кілька вузьких, продовгуватих світлиць для виробництва самої роботи, по тому і іншому фабричному обзаведення, і суковальня на річці Сурі, зі знатною на ній греблі.

Але не дивлячись на незвичайні витрати, яких докладно і не опишеш, панчішна Фабрика недовго існувала; вона скоро скінчила свій вік. Не уникла тієї самої долі і фабрика суконна. Доживши не більше, як до 1836 року і вона закрилася вічною імлою. І так в Катеринославі немає тепер жодної фабрики.

Місцезнаходження, де фабрики та місто також засновані були, було лісисте, болотяне, так що багато знаходилося тут і птахів, не виключаючи і шкідливих гадів. Між травою росла така безліч польової полуниці чи інакше суниці, що, за висловом старих, коли їхали, тоді від розчавлених ягід, колеса робилися ніби кривавими. Нині місце оне з усіх боків відкрите, болота висохли і всюди пісок, унаслідок якого нестерпний буває пил по вулицях повсякчас, коли вітер піднімається. Така доля берегів Дніпра, де стоїть Катеринослав! Серед піску, після бурхливих вітрів і вихорів, знаходять тут безліч стріл, куль і монет іноземних, яких кілька лежить перед очима того, хто має честь писати се. Доказ явний колишніх різних сутичок і військових дій в цих місцях.

З «Нарису Щодо Новоросійського краю Період з 1787 по 1857 рік», авторства Гавриїла, Архієпископа Тверського і Кашинського.



Посилання за темою:


Історичний календар:

1945 р. Фотографія зруйнованого заводу "Красний Профінтерн" в м. Дніпропетровськ.,
1945
Бугайченко Роман
» Теми про місто:
- Архітектура
- Символіка міста і області
- Замітки про місто
- Історія міста
- Історичні карти
- Історія міського транспорту
- Відомі люди міста
- Історичний календар
- Місто по шматочках

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті