Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Пн, 29 квітня 2024
21:17

ІСТОРІЯ БУДИНКІВ

Історія будинків

 14   Ширшова вул.  
вул. Ширшова, 14
вул. Ширшова, 14
Будинок на Ширшова
Будинок на Ширшова
Черга не дійшла
Черга не дійшла
Архітектура
Архітектура

Мешканці Половиці збудували на цьому місці скромний молитовний будинок, який в 1786 р. був розширений і освячений в церкву на ім'я ікони Казанської Богоматері. На початку лютого 1791 р. поруч з нею була освячена нова — тимчасова, Казанська церква. А поруч із закритою церквою, в скромних мазанках, розташувалося все тодішнє міське самоврядування: магістрат, дума, словесний суд, сирітський суд, цехові правління і поліція.

Будівлю закритої церкви в 1793 році перенесли в слободу Сухачівка. У середині XIX ст. на цьому місці виникає комплекс кам'яних будівель, який належав до числа найбільших і найбагатших в місті. 12 вересня 1879 р. будинок за борги власників був виставлений на торги і придбаний купцем І. Пчолкіним. У 1880-х рр. він перейшов до його вдови Євдокії Іванівні, яка незабаром вийшла заміж за катеринославського нотаріуса, дворянина С. Ставровського. Тут розміщується його контора і квартира, а також стрімко плодяться магазини, чайні, майстерні.

26 травня 1910 р. на засіданні Міської Думи з вдячністю приймається заповіт Ставровської, і влада відразу ж передає всю ділянку Благодійному товариству, яке розмістило тут свою контору, дешеву їдальню і будинок працьовитості. По мірі будівництва спеціальних будівель для своїх закладів суспільство знову здавало вивільнені площі в оренду.

У 1920 р. діяльність всіх благодійних товариств, притулків і богаділень була припинена. Будинок по вулиці Торговій був націоналізований і через кілька років переданий для розміщення фабрично-заводського училища № 8. Вчилище готувало металістів (токарів, слюсарів, фрезерувальників) і розмістило тут навчальні класи, майстерні і квартири викладачів. ФЗУ № 8 пропрацювало тут аж до 1960-х рр. Перерва в роботі училища відбулась лише у роки війни, але до 1945 р. воно вже повністю відновило роботу. У 1960-х рр. будівлі були передані СПТУ № 5, яке розмістило тут свої навчальні майстерні. А з 1990-х рр. старовинна ділянка виявилась розділеною серед кількох власників.

Посилання за темою:

Історія будинків

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті