Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Gorod`ской дозор
Пн, 17 мая 2021
20:01

GOROD`СКОЙ ДОЗОР

dp_probation


22 февраля 2021, 14:51

І знову про прихильність ...

Історія життя кримінальних особистостей (особистостей, які мають неодноразову судимість) є класичним підтвердженням формування травматичною прихильності. Базальна недовіра до навколишнього світу, постійне відчуття неусвідомленого страху, напружена потреба захищатися, – все це «затишні» стани для таких людей.

Успішну історію життя дорослої людини теорія прихильності пов'язує з формуванням і реалізацією надійної форми прихильності. Спостереження за дітьми та численні експерименти, в яких беруть участь дорослі, дозволили зробити висновок: «Якщо поруч з дитиною є дорослий, який піклується про неї, то психіка й тіло малюка сміливо росте і розвивається».

Якщо у житті дитини прихильність зазнає спотворення і змушує малюка переживати травматичні періоди, то внутрішня програма маленької людини диктує іншу модель поведінки: «Якщо дорослий недостатньо уважний до тебе, то притягни його увагу будь-якими способами.» Якщо реакції дитини неспокійні і тривожні, то завдання турботливих батьків розшифрувати ці знаки та надати потрібну підтримку і адекватну допомогу. Уважне ставлення до емоційних реакцій дитини й безоціночне ставлення до її почуттів та адекватний розподіл своїх дорослих переживань забезпечує програму надійної прихильності.

У ситуації, коли активність дитини все ж таки не призводить до отримання необхідної порції турботи дорослого, наступна команда внутрішньої програми звучить так: «Якщо не виходить привернути увагу – завмирай, не рости, чекай кращих часів». Дитина не розвивається в даний період життя, вона намагається вижити. Дитина зберігає сили для того, щоб дочекатися тих умов, в яких вона знову зможе «рости і розвиватися». Модель поведінки неодноразово засуджених суб’єктів пробації демонструє саме цю команду внутрішньої програми: «ЗАВМИРАЙ, НЕ РОСТИ, ЧЕКАЙ КРАЩИХ ЧАСІВ». За результатом ми маємо наступне в особистості людини: відсутність здібності розпізнання своїх справжніх емоцій, відсутність розуміння своїх рис характеру, протесні реакції без урахування обставин ситуації, споживацьке ставлення до оточуючих, реактивне мислення. Саме з такими проявами травматичної прихильності працюють психологи відділів Державної установи «Центр пробаціїї».

Наталія Погоріла,
Амур-Нижньодніпровський районний відділ
філії Державної установи «Центр пробації»
у Дніпропетровській області

Просмотров: 114
Все записи автора | << | >>

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Объявления

Мой gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте