День Української Державності - це державне свято, яке щороку відзначається 15 липня. Воно було започатковане у 2021 році указом Президента України, з метою вшанування тисячолітніх традицій українського державотворення, починаючи з часів Київської Русі.
Дата цього свята обрана невипадково - саме цього дня вшановують князя Володимира Великого та День Хрещення Київської Русі, що стало цивілізаційним вибором на користь Європи, духовності та культури.
Свято покликане спростувати міф, що Україна - молода держава. Насправді її коріння сягає Руського королівства, Гетьманщини, УНР та інших етапів державотворення.
З нагоди цього свята працівники органів пробації Дніпропетровщини взяли участь у проведенні інформаційно-патріотичних та, тематичних заходах, спрямованих на ознайомлення з історією, символікою та цінностями України, до яких залучили не тільки суб’єктів пробації, що перебувають на обліку, а й волонтерів і представників партнерських організацій.
Так, напередодні святкування Дня Української Державності у Заводському районномі відділі проведено інформаційно-патріотичний захід, під час якого суб’єктів пробації залучено до перегляду документального фільму: «Україна в вогні», в якому розповідається про боротьбу українців під час Революції Гідності за свій вибір жити краще, жити у Євросоюзі.
На запрошення Відділення Товариства Червоного Хреста України в Чечелівському районі м. Дніпра, працівники Чечелівського районного відділу разом із суб’єктами пробації відвідали виступ артістів народного ансамблю самодіяльності: «Водограй», які читали вірші українських поетів, співали українські народні пісні та виконували танцювальні номери під звучання українських пісень.
Працівники Дніпровського районного сектору № 3 на честь свята, взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятного знаку, вшановуючи всіх, хто стояв і продовжує стояти на захисті української державності впродовж століть - від давніх князів до сучасних захисників України.
У Криворізькому районному відділу № 2, за участю волонтера пробації – пастора громадської організації «Дім милосердя» проведено лекцію, під час якої суб’єкти пробації заслухали історію свята та загальнонаціональні, патріотичні наративи сьогодення. Після закінчення заходу, за допомогою волонтера суб’єктам пробації організовано надання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів.
Працівники Дніпровського районного сектору № 2 разом із суб’єктами пробації, біля Дошки пам’яті Захисників України у селищі Солоне запалили лампадки - як вияв вічної шани та вдячності тим, хто віддав життя за наше майбутнє, свободу та державність.
Також, з нагоди свята у Павлоградському районному відділі проведено книжкову виставку «День Української Державності. Надбання тисячоліть», а самі працівники відділу провели для суб’єктів пробації інформаційні хвилини, щоб кожен відчував свою приналежність до великої Держави - України, знав її історію та пишався нею.
Українці в цей день ще більше усвідомлюють свою національну ідентичність, відчувають гордість за свою країну та її історію, а також висловлюють підтримку Збройним Силам України.
В умовах повномасштабної війни з рф, яка загрожує самому існуванню української держави, День Української Державності набуває особливого, глибокого сенсу. Це свято є потужним символом, воно нагадує про тисячолітню історію українського державотворення, яке сягає своїм корінням Руської середньовічної держави з центром у Києві.
Це спростовує російські імперські міфи про "штучну Україну" та "єдиний народ", підкреслюючи, що Україна не є новоутворенням, а має давні, глибокі державницькі традиції.
Філія Державної у станови «Центр пробації» у Дніпропетровській області
Комментарии: 0 | Оставить комментарий
14 липня 2025 року у філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області, за допомогою онлайн-платформи Zoom, організовано та проведено два навчальних заходи. Ці події відбулись за участю провідного фахівця (з документального забезпечення) філії Марини КОРОБЕЙНИК, провідного інспектора філії Оксани КВАШИНОЇ та керівників структурних підрозділів пробації.
З метою встановлення єдиних правил документування управлінської інформації в електронній формі та організації роботи з електронними документами, у 2020 році Державною установою «Центр пробації» у філіях, відповідно до вимог діючого законодавства, забезпечено ведення електронного документообігу «Megapolis.DocNet».
У зв'язку із впровадженням у 2025 році електронного документообігу «Megapolis.DocNet» в органах пробації Дніпропетровщини Мариною КОРОБЕЙНИК проведено інформаційно-практичне заняття щодо розвитку навичок застосування зазначеної системи.
Під час практичного заняття обговорено основні переваги та функції системи електронного документообігу. Окрім того, звернуто увагу на алгоритми роботи системи та опрацьовано реєстрацію, приймання вхідних та надсилання вихідних електронних документів.
З метою розгляду питання щодо внесених Змін до Порядку складення досудової доповіді, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 22.04.2025 № 1102/5, Оксаною КВАШИНОЮ проведено онлайн-заняття, під час якого учасники обговорили актуальні оновлення у Порядку складення досудової доповіді, уніфікацію підходів до практичного застосування нормативного акту зі змінами та забезпечення єдиного підходу до підготовки досудових доповідей.
Також, при зустрічі учасники обговорили типові труднощі, що можуть виникати при реалізації нових вимог та поділилися думками стосовно удосконалення практики складання досудових доповідей.
Подібні заходи є важливою складовою системної роботи з підвищення ефективності пробації в регіоні, сприяють єдиному розумінню норм законодавства та формують належний рівень професійної відповідальності серед працівників пробації.
Філія Державної установи «Центр пробації»
у Дніпропетровській області
Комментарии: 0 | Оставить комментарий
А українська вишиванка — диво,
У ній народу код, його душі.
І кожному в ній зручно і красиво,
Вдягнути ж вишиванку поспіши.
Так писала сучасна українська поетеса та освітянка Надія Григорівна Красоткіна.
Вишиванка – це оберіг кожного українця, символ нашого роду і народу. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця. Це свято почали відмічати ще у 2006 році, у місті Чернівці. З того часу з кожним роком цей день набуває великої популярності.
Традиційно, у третій четвер травня, до цього свята приєдналися і працівники уповноважених органів з питань пробації Дніпропетровщини, які одягли вишиванки на знак пошани до української культури і національної ідентичності та долучилися до участі у різноманітних тематичних заходах, що проводилися на рівні територіальних громад нашої області.
Цього року Всесвітній день вишиванки припадає на 15 травня, в цей день також святкують Всесвітній день сім’ї.
В минулому, день Вишиванки, був святом хорошого настрою та веселощів. Проте, з початком повномаштабного вторгнення кожен українець, одягаючи вишиванку, усвідомлює ціну за можливість бути вільним. Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.
Вишиванка – це символ вільних людей! У єдності – наша сила, в серці нашому – Україна!
Філія Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області
Комментарии: 0 | Оставить комментарий