Днепр » Афиша
пн, 16 сентября 2019
11:20

Донбас

Посмотреть афишу: Донбас Драма

Фільм «Донбас» Сергія Лозниці, присвячений подіям на сході України, був вперше показаний у рамках програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, де був відзначений премією за режисуру.

Тринадцять коротких сюжетів показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу. «Зелені чоловічки» не можуть пригадати назви свого «рідного містечка, тут поруч». Німецького журналіста на блокпосту зустрічають криком «фашиста зловили!». Тут святкують весілля та влаштовують вуличні розправи, експропріюють на благо «республік» машини та гроші, живуть у підвалах, рятуючись від обстрілів. Фільм Сергія Лозниці задається питанням: де в цьому калейдоскопі проходить грань між правдою і вигадкою?

За основу сценарію фільму взяті аматорські відеоролики, зняті на окупованих територіях і відібрані режисером. «Вражаюче, як обставини та ситуації, які здаються абсурдними, безглуздими і навіть комічними, які здаються неможливими, все-таки відбуваються і реальні. У деякі ситуації неможливо повірити навіть тим, хто в них бере участь. І все-таки це відбувається» – коментує свій вибір Лозниця.

Український оскарівський комітет обрав драму Сергія Лозниці «Донбас» у якості національного претендента на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою і успішно пройшов кваліфікацію. Він також включений у лонг-ліст премії Європейської кіноакадемії.

Світова прем'єра «Донбасу» відбулася в рамках програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Стрічка Лозниці, що стала фільмом-відкриття секції, також удостоїлася премії за найкращу режисуру. Північноамериканська прем'єра драми пройшла на Міжнародному кінофестивалі в Торонто – фільм був показаний у секції Contemporary World Cinema. 10 жовтня також відбудеться британська прем'єра стрічка на Лондонському кінофестивалі.

Сергій Лозниця – один з найвідоміших у світі українських режисерів ігрового та документального кіно. Його фільм «Щастя моє» (2010) став першою українською стрічкою часів незалежності, яка брала участь в офіційному конкурсі Каннського фестивалю. Також в офіційній програмі Канн відбулися прем'єри інших стрічок Лозниці, створених за участі України – «Майдан» (2014) та «Лагідна» (2017). Документальний фільм Сергія Лозниці «Аустерліц» був номінований на премію Європейської кіноакадемії за найкращий документальний фільм 2017 року.

«Донбас» створювався у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Стрічка стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Українським копродюсером виступив Денис Іванов і кінокомпанія «Артхаус Трафік». Зйомки проходили цієї зими у Кривому Розі.  


Korm  (28.10.18 05:26): Лозница сам по себе зачетный режиссер. Не понравилось = посмотрите его остальные фильмы, есть из чего выбрать. Ответить | С цитатой
меломан  (24.10.18 17:08): Обзор кина
https://dnews.dn.ua/news/693399
Если кратко:
Государственная пропаганда за деньги налогоплательщиков несущая идею
"донбасс нам не нужен, обнесите колючкой, там одна вата, они сами виноваты"
Ответить | С цитатой
Rocombo  (24.10.18 11:46): Все здравомыслящие люди мира должны посмотреть этот фильм чтобы понять,что "русский мир"несет только смерть,бесправие и нищету.В этом фильме(в шуточной форме) хорошо расставлены акценты на уровне разложения и деградации сторонников "русского мира".Обязателен к просмотру,чтобы эта чума 21го века никогда не пришла в ваш дом! Заметил что множество моментов просто адаптированы из новостных сводок. Местами сердце сжимаеться, когда смотришь на пожилых людей в этих условиях. Слово, которым можно охарактеризовать положение, в котором оказался почти весь регион - Отчаяние Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
mahatm  (23.10.18 18:28): такие фильмы надо бесплатно в школах показывать, а не в единственном кинотеатре, который не в Днепре, а скорее ближе к Новомосковску.

Кто-то явно саботирует показ.
Ответить | С цитатой
а время и место  (20.10.18 15:11): специально такие неудоббные ,чтоб МЕНЬШЕ людей посмотрели ? Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Примітка:
У розкладі можливі зміни. Будь ласка, уточнюйте інформацію за телефонами закладів, в яких відбуваються зазначені події.
Час сеансів у кінотеатрах може змінюватися без попередження!
Зверніть увагу, що зміна репертуару в кінотеатрах відбувається по четвергах.

Експорт афіші

copyright © gorod.dp.ua, ЧАО Сегодня Мультимедиа, ТРК Украина
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте