Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пт, 26 апреля 2024
05:23

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В місті проводиться імунізація дітей проти поліомієліту

В місті проводиться імунізація дітей проти поліомієліту
фото:derwesten.de

Шановні дніпропетровці!

З 19 жовтня в місті проводиться імунізація дітей проти поліомієліту. Зробіть щеплення дитині, бо це єдиний надійний метод профілактики поліомієліту!

Що таке поліомієліт?

Поліомієліт — це дуже заразне і часом смертельне захворювання, спричинене вірусом, що вражає нервову систему. Поліовірус поширюється від людини до людини через випорожнення та слину, якими забруднено їжу та воду. Поліомієліт зазвичай вражає дітей віком до 5 років. Однак він може паралізувати чи навіть забрати життя дитини будь-якого віку, якщо вона не пройшла повний курс вакцинації.

Ліків від поліомієліту не існує, однак його можна попередити за допомогою імунізації. Поліовакцина, застосована кілька разів, може захистити дитину на все життя.

Як розповсюджується вірус?

Вірус поліо є дуже заразним. Він може передаватися від дитини до дитини та інфікувати їх без жодних симптомів, поки не призведе до хвороби та паралічу однієї дитини, яка не має щеплення. Параліч трапляється в 1 з 200 дітей, інфікованих цим вірусом. Вірус може жити в зараженій слині або калі інфікованої особи протягом багатьох тижнів. Поліо передається під час контакту з калом або слиною інфікованої людини: як правило, через брудні руки до рота, а після цього розмножується у кишечнику. Побутові предмети та іграшки, які контактували з калом або слиною, можуть переносити вірус до рук та рота дитини. Вірус може заражати воду та їжу, якщо люди не миють руки.

Якими є симптоми інфекції, спричиненої вірусом поліо?

Якщо у дитини раптово з’являються ознаки: слабість м’язів кінцівок або біль у ногах чи руках, негайно повідомте медичного працівника. Це можуть бути потенційні ознаки поліомієліту. Не наражайте на ризик захворювання поліомієлітом ваших дітей — зробіть їм щеплення.

Чи можна запобігти інфікуванню поліо?

Ліків від поліомієліту не існує. Але йому можна ефективно запобігти за допомогою щеплення. Починаючи з 1988 р., кількість випадків інфікування в світі зменшилася на 99%. Так, 2014 р. було повідомлено лише про 236 випадків інфікування в усьому світі, а ще у 1988 р. було приблизно 350 тисяч таких випадків. Раніше в Україні поліо був доволі розповсюдженим, і багато людей отримували інвалідність або навіть вмирали через нього, але на початку 90-тих років було проведено кілька раундів масової вакцинації дітей. Що необхідно знати про поліомієліт батькам?

Пам’ятаєте ці дві краплі рожевого кольору, які нам давали у дитинстві? Усі ми, батьки, отримали щеплення, які захищали нас від поліо. Зараз ми вкрай рідко бачимо навколо себе людей, що живуть із наслідками поліо, — і все це через зроблену колись вакцинацію. Але якщо попитати наших бабусь і дідусів, то вони пригадають, скільки людей отримали каліцтва і скільки вмерли від поліо перед тим, як в Україні почали масово проводити щеплення. Тож не відмовляймо нашим дітям у праві на захист від цієї небезпечної хвороби!

Що трапляється при спалаху поліомієліту?

Кожен 200-тий інфікований поліовірусом залишається паралізованим на все життя. Інші хворіють без симптомів,однакможутьпередаватизахворюваннядалі.Середтих,когобулопаралізовано,5%-10%помираютьвнаслідокураженнявірусомм’язів, що забезпечують дихання. В 2010 р., під час останнього спалаху поліомієліту в Таджикістані вірус забравжиття 29 дітей та паралізував понад 480 осіб. Хвороба поширилася в Казахстан, Російську Федерацію та Туркменістан, де булозафіксовано18 випадків захворювання та один летальний випадок.

Що треба зробити аби зупинити спалах в Україні?

3,3 мільйони дітей віком до 6 років повинні бути вакциновані протягом двох раундів імунізації, запланованої у відповідь на спалах захворювання. Далі необхідно провести один раунд імунізації серед дітей до 10 років, яких налічується 4,9 мільйонів. Планову імунізацію необхідно щорічно проводити 500 000 немовлятам віком до року, використовуючи три дози поліовакцини.

Є два типи безпечних та ефективних вакцин.
Оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) — дві краплі в рот. Вона використовується для зупинення спалахів та досягнення високого рівня захисту дітей у ситуації, коли є циркуляція вірусу, а також для проведення рутинної імунізації. Інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ), що вводиться шляхом ін’єкції. Вона використовується для рутинної імунізації.

Скільки доз вакцини має отримати дитина?

Як правило, коли в країні не має циркуляції вірусу поліо, для забезпечення захисту необхідно мінімум чотири дози поліовакцини. Але у випадку спалаху, а також щоб зупинити циркуляцію вірусу необхідні додаткові дози ОПВ вакцини. Якщо дитині, яка вже повністю вакцинована, дати кілька додаткових доз ОПВ, це не лише означатиме більший рівень захисту для неї, а й зупинить циркуляцію вірусу в оточенні.

Наскільки безпечною є вакцина?

ОПВ використовується в усьому світі для захисту дітей від поліо починаючи з 50-их років. Всіх нас батьки вакцинували ОПВ. Протягом останніх 20 років ця вакцина врятувала 5 мільйонів дітей від хронічного паралічу, який міг би бути викликаний вірусом поліо. ОПВ, що використовується в Україні, була прекваліфікована ВООЗ та закуплена ЮНІСЕФ. Це вакцина Опверо виробництва Санофі Пастер (Франція).

Чи безпечно вакцинувати від поліо хворих дітей?

Дуже важливо забезпечити вакцинацію дітей з хронічними захворюваннями, оскільки вони більш вразливі до інфікування.

Справжні протипоказання до щеплення ОПВ – це надзвичайно рідкісне явище. Їх може визначити ваш лікар. Протипоказання на строк більший за два тижні може визначити тільки імунологічна комісія, що зазвичай збирається у районній або міській / обласній лікарні.

Чи потрібно робити щеплення дитині на грудному вигодовуванні?

Так. Грудне вигодовування є надзвичайно важливим та корисним для здоров’я маляти, материнське молоконе захищаєдитинувід поліомієліту.

Чому так важливо, щоб усі діти пройшли вакцінацію?

Якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими, розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинова- ними, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання. Будь ласка, стежте за оголошеннями місцевих медичних установ та слухайте повідомлення свого лікаря та медсестри щодо турів імунізації проти поліо.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте также:

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
8000
грн в месяц – минимальная зарплата с апреля 2024 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте