Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Ср, 12 августа 2020
18:42

О ГОРОДЕ

Пушной Михаил Федорович

Пушний Михайло Федорович народився 1 листопада 1929 року в Алтайському краї Росії, на станції Алейська (тепер м. Алейськ). До Дніпропетровська приїхав після війни. Вчився в художньому училищі у відомого художника М. Н. Паніна, і закінчив його 1949 року. Продовжував навчання в Київському художньому інституті. На дипломування представив картину «Після уроків».

Майже відразу ж став визнаним художником, створив свої найвідоміші картини. Багато робіт художника присвячені дітям — вже названа дипломна робота, а також «Мирний сон», «Онучка» та інші. Для Дніпропетровського історичного музею виконав батальну композицію «Подвиг льотчиків». Відомий Михайло Пушний і як портретист, виконав портрети скульптора О. І. Жирадкова, свого вчителя М. Н. Паніна, який був останнім учнем і сподвижником великого І. Репіна, малював художник і просто цікавих людей, представників різних професій.

Після закінчення інституту Пушний деякий час працював у рідному училищі, але скоро залишив викладацьку роботу, повністю віддався творчості. Проте спілкування з молоддю було йому необхідне і тому Михайло Федорович очолив художню студію в Палаці студентів. Пізніше багато з його учнів вступили до художніх училищ, інститутів, стали художниками. У 1976 році за керівництво ізостудією Михайло Федорович отримав бронзову медаль ВДНГ.

Художник активно брав участь в обласних, республіканських та всесоюзних виставках.
Помер 26 квітня 1996 року у м. Дніпропетровську.

copyright © gorod.dp.ua, ООО Сегодня Мультимедиа
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте