Вход на gorod.dp.ua

Имя для входа:
 
    Днепр » Блог
Регистрация Вход

Ср, 26 сентября 2018
04:36

УКР   ENG

БЛОГИ

 

prokopart


12 июля 2018, 12:44

Виїзд із України хочуть зробити платним


Експерти б'ють тривогу: чисельність населення України знижується, показники жахливі. За даними Державної служби статистики смертність в країні вже зараз вдвічі перевищує рівень народжуваності. Лише за перші чотири місяці цього року українців стало на 85,7 тисяч менше.


Якщо до вищесказаного додати ще й повальну трудову міграцію (за даними Центра економічної стратегії України за кордоном працює 4 мільйони українців, тобто кожний десятий мешканець країни), то масштаб цієї катастрофи переоцінити неможливо.


Не треба бути доктором економічних наук, щоб зрозуміти - подібна ситуація негативно позначається на економіці: бюджеті, соціальних гарантіях і розвитку держави, і через те вирішення цієї проблеми не терпить зволікання. Але що ж тоді робити? Які важелі впливу треба використовувати? Під час війни про будь-яке підвищення рівня життя годі й говорити, бо воно неможливе. Але безвихідних ситуацій, як відомо, не буває. І справедливість цього твердження доказує депутат Верховної Ради Ярослав Москаленко.


Нардеп визнав, що "уряд не має чіткої стратегії, яка допоможе зупинити масову міграцію за кордон", і взяв все в свої руки. Він підготував законопроект, в якому запропонував ввести "дозвіл на виїзд за кордон" та стягувати мито з тих, хто з метою туризму чи заробітку залишає країну.
Чи запропонований Москаленком вихід плохий чи хороший - хай кожна людина сама вирішує, але не варто відразу сприймати цю ідею в багнети та кричати про порушення права на свободу пересування, яке закріплене в конституції і інших нормативно-правових актах. Крім того ми не перша країна, в якої уряд визнав доречною ініціативу введення виїзного збору. Японія з 1 січня 2019 року також вводить плату за виїзд в розмірі 1000 ієн (9 доларів) для своїх громадян. Приводом для цього стало збільшення туристичного потоку та запланована на 2020 рік Олімпіада. Як повідомили представники влади країни Висхідного сонця, виручені кошти підуть на розвиток та будівництво об'єктів для майбутнього заходу.


А Європарламент 5 червня розповів про створення нової системи авторизації інформації про подорожі, яка повинна почати працювати з 2021 року. Суть її буде полягати в тому, що кожному, хто збереться виїжджати в Шенген, крім отримання дозволу перед поїздкою треба буде також сплатити за авторизацію для подорожей 7 євро.


Що стосується "дозволу на виїзд за кордон" для українців, сплата цього збору, по-перше, дозволить поповнити державний бюджет, а, по-друге, стане своєрідним бар'єром, який перешкоджатиме відтоку громадян , що в сучасних умовах скорочення чисельності населення позитивно позначиться на демографічній обстановці. Тобто логіка в подібній ініціативі безумовно є. Подивимося, чи оцінять її депутати.
Последний раз редактировалось: 12.07.2018 12:44


Все записи автора | Предыдущая | Следующая


Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Объявления


Текстовая версия сайта Версия для iPhone Версия для Android Gorod.dp.ua на Facebook 34-й телеканал ТРК Украина Газета Сегодня
copyright © gorod.dp.ua, ЧАО «Сегодня Мультимедиа», ТРК Украина
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте