Закрыть Вход на gorod.dp.ua

Имя для входа:
Днепр » Афиша
Регистрация Вход

ср, 26 сентября 2018
12:17
УКР   ENG
Посмотреть афишу: Експонат місяця. Федір Решетніков «Знову двійка»

Експонат місяця. Федір Решетніков «Знову двійка»

Живопись

Після літніх канікул проект «Експонат місяця» продовжує роботу.

Федір Решетніков «Знову двійка» - хіт ХХ століття.

«Знову двійка» починалася як «Знову п’ятірка». Що спонукало художника відійти від «лінії партії» і зробити героєм неблагонадійного двієчника?

В Дніпропетровському художньому музеї зберігається один з перших, 1951 року написання, варіантів відомої картини.

Оскільки вересень зазвичай асоціюється з початком нового навчального року, музейники оптимістично вирішили, що головним експонатом місяця має стати картина нашого земляка Федора Решетнікова «Знову двійка». Картина, яку художник представив публіці у 1952 році, була відома всім, хто навчався у радянській школі II половини ХХ ст. Ïї вивчали на уроках образотворчого мистецтва, писали твори про неї на уроках розвитку мови.

Iсторія цієї картини цікава і в період її написання, і вже після знайомства з публікою. На початку твір мислився митцем як ода відміннику, але спостереження за школярами і особисті події спонукали Ф. Решетнікова переосмислити задум. А після представлення глядачеві картина, так би мовити, розпочала своє власне життя. Своєрідні ремейки створили кінематографісти, мультиплікатори, навіть, карикатуристи.

В нашому музеї зберігається ранній варіант відомої роботи!!!
Відвідувачі зможуть побачити картину протягом вересня в основній експозиції музею
з 10:00 до 17:00 (вихідні – понеділок, вівторок).

А 28 вересня о 14:30 (час орієнтовний) під час заходу, присвяченому головній картині місяця на гостей чекає чимало захоплюючї інформації:
- які несподіванки приховує біографія художника?
- скільки існує картин «Знову двійка»?
- який ребус пропонує картина глядачам?
А ще… разом з нашими партнерами – Театром естрадної мініатюри (міський Палац дітей та юнацтва) – спробуємо оживити картину.

Куратор проекту у вересні:
старший науковий співробітник музею Людмила Гайда
(067)6300552

Д

ля довідки:


Проект "Експонат місяця"

В 2018 році Дніпропетровський художній музей приєднався до загальномузейного проекту «Експонат місяця», що вже кілька років є трендом в музеях України. До цього проекту долучилися наші колеги з музеїв Києва, Львова, Хмельницького, Харкова, Полтави…

Суть проекту в тому, що один з експонатів музейники «призначають головним». Це може бути як експонат основної експозиції, так і експонат з фондів музею . Аргументи на користь того чи іншого експонату можуть бути різними… Експонат довго знаходився у фондах, а має цікаві факти в своїй «біографії». Експонат відреставрований і історія реставрації заслуговує на увагу. Унікальний експонат нещодавно з’явився в колекції музею, або з’явилися нові відомості про добре відомий експонат основної експозиції… Тобто, незважаючи на удавану тишу музейних залів, за лаштунками музейне життя неспокійне і, навіть, бурхливе, і музейникам завжди є про що розповісти своїм відвідувачам.

У фондосховищах і залах Дніпропетровського художнього музею зберігається близько дев'яти тисяч творів живопису, графіки, скульптури і декоративно-прикладного мистецтва. Та лише один з них раз на місяць отримуватиме  почесне звання «Експонат місяця».
Завмираючи часом біля картин великих художників, розумієш, що нічого не знаєш ні про картину, ані про самого творця. Проте митці часто проживали настільки цікаве життя, що при читанні їх біографій виникає ціла гама почуттів - від захоплення до здивування і ,навіть, несприйняття. Тому кожного місяця музейники ділитимуться з  вами цікавими історіями, ви зможете послухати приємну музику, побачити перформанси на тему.

Проект триватиме протягом року.

За новинами проекту слідкуйте на музейному сайті, на сторінках музею у Facebook і Instagram. Телефон для довідок (056)744-60-35

Федір Павлович Решетніков
(короткі біографічні відомості).

Федір Павлович Решетніков – наш земляк. Народився 28 липня 1906 року а в селі Сурсько-Литовському Катеринославської губернії Російської імперії в сім'ї іконописця. Він був тринадцятою, останньою, дитиною в сім’ї. З усіх дітей вижило тільки четверо: сестра Тетяна і три брати – Василь, Iван і Федір.
Хлопець змалку виховується в атмосфері творчості. Коли в трирічному році він втрачає обох батьків,  турботи по вихованню молодших братів бере на себе старший Василь. Він (і в Сурсько-Литовському, і, згодом, в Катеринославі, куди перевіз братів і сестру) займається розписом церков, пише ікони, має постійний заробіток в театрі, бере приватні замовлення. Федір же допомагає брату, придивляється, як той працює, щось вже робить сам.  За спогадами, його приваблює не тільки творча складова, але й так звана рутина. «Я з дитинства весь був просякнутий фарбами» – казав про себе художник.
Вже в 17 років, втікши з дому, Решетніков розпочинає самостійне життя у селі Гришине на Донбасі, де влаштовується художником при клубі залізничників. Згодом він закінчить робітфак мистецтв у Москві, а у 1929-1934 роках Вищі художньо-технічні майстерні. Його вчителем був Дмитро Моор.
У 30-х роках бере участь у арктичних експедиціях на криголамах «Сибіряков» (1932) і «Челюскін» (1933-1934).
Велику роль в становленні Решетнікова як живописця зіграли живописна система Н. П. Кримова, а також те спільне захоплення спадщиною російського реалістичного мистецтва XIX століття, яке було характерно для 1930-х років. Під час Другої Світової війни художник працює військовим кореспондентом в газеті «Червоний чорноморець» (Севастополь) як карикатурист-сатирик. У 1953 році Решетніков стає членом Академії мистецтв Радянського Союзу.  Крім цього, в період 1953-1962 років, він працює викладачем. У 1974 році Решетнікова удостоюють звання народного художника СРСР.
Решетніков пішов з життя у віці 82 років 13 грудня 1988 року у Москві. Похований на Ваганьковському кладовищі. У 1990 році, в рідному селі художника було відкрито музей його імені.


Художественный музей

ул. Шевченко, 21
Время: 10:00 - 17:00, вихідні – понеділок, вівторок
Цена билета: уточняйте дополнительно


Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Примечание:
В расписании возможны изменения. Пожалуйста, уточняйте информацию по телефонам заведений, в которых происходят указанные события.
Время сеансов в кинотеатрах может меняться без предупреждения!
Обратите внимание, что смена репертуара в кинотеатрах происходит по четвергам.

Экспорт афиши

copyright © gorod.dp.ua, ЧАО «Сегодня Мультимедиа», ТРК Украина
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте