Закрыть Вход на gorod.dp.ua

Имя для входа:
Днепр » Афиша
Регистрация Вход

ср, 19 сентября 2018
07:49
УКР   ENG
Незвичайна історія у проекті «Експонат місяця»

Незвичайна історія у проекті «Експонат місяця»

Живопись, Лекция

У Дніпропетровському художньому музеї з 1 по 30 березня 2018 року відвідувачам презентується робота Михайла Дерегуса «Катерина в саду». Експонатом місяця стала вона у зв'язку з вшануванням дня народження українського поета і художника  Т. Г. Шевченка.

Ця робота разом з твором «Мавка, що плаче» були передані в дар Україні за сприяння Федеральної служби нагляду за дотриманням законодавства у галузі охорони культурної спадщини Міністерства культури Росії громадянкою Російської Федерації Оленою Петрівною Федотовою. 21 вересня 2011 р. у м. Києві відбулася процедура передачі експонатів на постійне зберігання у фонди Дніпропетровського художнього музею.
Автор робіт Михайло Гордійович Дерегус (1904 – 1997) – народний художник УРСР, заслужений діяч мистецтв УРСР, лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка. Михайло Дерегус був класиком українського живопису, відомий як графік та ілюстратор, неперевершений майстер колориту.
У Дерегусових роботах поетично відображались народні герої, історія, природа та побут України. Ілюструвати персонажів українських народних дум та історичних пісень, книжки відомих українських письменників він почав ще з 1937 року, а саме: Миколая Гоголя, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Марка Вовчка, Натана Рибака.
В творчості Шевченка-поета тема образу жінки – наскрізна, провідною  вона була і у творчій спадщині Шевченка-художника. Жіночі образи митця прекрасні, витончені, одухотворені. Саме вони надихнули багатьох художників, створювати своїх «Катерин», «Наймичок», «Тополь», «Мар’ян-черниць», «Лілей».
За мотивами поеми Тараса Шевченка «Катерина» у 1936-1938 р.р. М. Дерегус створює графічну серію – цикл офортів та  монотипій. Митець у кількох аркушах простежує трагічну долю Катерини, сприймаючи цей літературний персонаж як уособлення історичного образу української жінки, її трагічної долі. У 1950 роках він знову повернеться до цієї теми. В проекті «Експонат місяця» Катерина постає перед нами чарівною дівчиною дещо ідеалізованої краси.
Партнер проекту – творчий колектив Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, який вже вкотре стане активним учасником культурного музейного життя.

У «Незвичайній історії»  проекту «Експонат місяця»

9 березня  14.00

 • Ексклюзивна історія експонату М. Дерегуса «Катерина в саду»
 • 11 березня 14.00

 • Графічна серія М. Дерегуса «Катерина»
 •   Серія творів митця із фондів ДХМ
 • Лекція-перформанс

  18 березня  14.00

 • Відомі персонажі та літературні герої в творчості М. Дерегуса
  Інтерактивна лекція (вікторина) з елементами перформансу
 • 28  березня  14.00 (дата уточнюється)

 • Літературно-музична вистава «Кохані жінки в творчості Тараса Шевченка». (режисер-постановник та художній керівник Зубов С.О., музичне оформлення Мирослава Скорика та викладача вокалу Крижан Л.Г.)
 • Запрошуємо цікаво провести час у Дніпропетровському художньому музеї. Для організованих груп час уточнюється  за попереднім узгодженням.


  Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

  Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

  Примечание:
  В расписании возможны изменения. Пожалуйста, уточняйте информацию по телефонам заведений, в которых происходят указанные события.
  Время сеансов в кинотеатрах может меняться без предупреждения!
  Обратите внимание, что смена репертуара в кинотеатрах происходит по четвергам.

  Экспорт афиши

  copyright © gorod.dp.ua, ЧАО «Сегодня Мультимедиа», ТРК Украина
  Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

  О проекте :: Реклама на сайте