Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пт, 26 апреля 2024
12:00

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В регіонах мають бути активізовані програми роздільного збору та вторинного використання відходів

|«« «« »» »»|

28 листопада в Рівному за дорученням Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник провів робочу нараду щодо поширення на всі регіони досвіду рівненського промислового кластеру з виробництва альтернативного палива з побутових відходів та використання його на вітчизняних підприємствах.

«Створення в кожному регіоні промислових кластерів з виробництва і використання альтернативних джерел енергії дозволить замінити дорогий природний газ дешевшим вітчизняним паливом. Це сприятиме зниженню енергозалежності України, залученню інвестицій в економіку, підвищенню її конкурентоспроможності, створенню нових робочих місць, вирішенню екологічних проблем. Віце-прем’єр Олександр Вілкул дав завдання активізувати в регіонах програми роздільного збору та вторинного використання відходів», - сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник.

Він зазначив, що необхідно вивчати та втілювати успішний досвід, зокрема Рівненської області, яка з 2011 року на 9% скоротила обсяг споживання природного газу (з 103 млн м3 до 93 млн м3). А за рахунок заміщення альтернативними джерелами енергії - на 3,5% (або 91 млн м3).

За завданням Віце-прем’єра Олександра Вілкула в ході робочого візиту Геннадій Темник за участі заступників голів облдержадміністрацій всіх регіонів України і мерів багатьох міст провів нараду щодо діяльності двох підприємств Рівненщини, об’єднаних в єдиний промисловий ланцюг з виробництва та використання відновлюваного палива. А саме – сміттєпереробного підприємства «Укреко-Індастрі» та підприємства «Волинь-Цемент».

Сміттєпереробний комплекс підприємства «Укреко-Індастрі» забезпечує збір і сортування сміття, після чого подрібнює його і перетворює на альтернативний вид палива – флафф (відсортовані та подрібнені неорганічні відходи). В результаті сортування 50-60% зібраного сміття йде на виробництво флаффу.

«Як наслідок в 2 рази зменшується кількість відходів на сміттєзвалищі, що суттєво знижує навантаження на навколишнє природне середовище та подовжує термін використання сміттєзвалювального полігону на десятки років», - сказав генеральний директор «Укреко-Індастрі» Святослав Євтушенко.

«Потужність підприємства розрахована на 120 тисяч тон побутових відходів щорічно, що дає можливість у майбутньому переробляти відходи не тільки з Рівного, а й з інших населених пунктів області», - сказав заступник голови Рівненської ОДА Володимир Новак.

Вироблений на «Укреко-Індастрі» екологічно чистий флафф йде в обертові печі другого підприємства виробничого ланцюжка - «Волинь-цементу», де спалюється разом з пиловугільною сумішшю під час виробництва клінкеру (проміжного продукту при виробництві цементу). А газ в цьому процесі використовується тільки частково для розпалу обертових печей. Сьогодні частка флаффу в суміші складає вже 20%. В подальшому планується збільшити її до 40%.

Як доповів генеральний директор ПАТ «Волинь-Цемент» Сергій Дудзяний, за рахунок цього «Волинь-Цемент» вже на понад 93% знизив споживання природного газу - зі 107 млн м3 до 7 млн м3 на рік.

За рахунок того, що вартість теплової енергії від флаффу суттєво дешевша, ніж при використанні природного газу, підприємство на 15% знизило частку енергетичної складової в собівартості продукції.

«Вивільнені кошти йдуть на подальшу модернізацію виробництва і впровадження енергозберігаючих технологій», - сказав Сергій Дудзяний.

Зокрема, на підприємстві встановлено нове сучасне електрообладнання, яке дозволило значно знизити втрати електроенергії в передавальних мережах та перейти у 1 клас енергоспоживання, що дає можливість економії на 20 млн грн на рік.

За рахунок такого режиму енергозбереження, на підприємстві модернізовано пакувальне відділення та побудовано новий блок відвантаження цементу в автомашини, що в 2 рази збільшило обсяги реалізації товарного цементу в 2013 році.

За словами Сергія Дудзяного, впровадження на підприємстві природоохоронних заходів дозволило знизити викиди цементного пилу в атмосферу до 10 мг/куб. м, що відповідає європейським та світовим нормам.

«Альтернативи використання відновлюваних видів палива немає. Успішний досвід Рівненського кластеру з виробництва такого палива з побутових відходів та використання його на підприємстві замість природного газу має бути поширений на всі регіони», - сказав Геннадій Темник.

Також в цей день Геннадій Темник провів виїзне засідання колегії Мінрегіону, в якому взяли участь профільні заступники голів облдержадміністрацій. Під час колегії він за дорученням Олександра Вілкула поставив перед всіма регіонами завдання активізувати роботу з роздільного збору побутових відходів. А також вивчити досвід роботи Рівненського промислового кластеру виробництва із сміття альтернативних видів палива та зобов’язав всі регіони наступного року представити власні проекти енергозаміщення.

«За 4 роки на таку модель, яка реалізується на Рівненщині, мають перейти всі регіони, оскільки згідно з законодавством з 2018 року захоронення сміття буде можливим тільки після сортування», - сказав Геннадій Темник.

Довідково:
Наразі в Україні вже у понад 500 міст та сіл впроваджено технологію роздільного збирання побутових відходів. Це втричі більше, ніж у минулому році (на початок 2012 року роздільне збирання було впроваджено у 185 населених пунктах).
З 2010 року відкрито 21 сміттєсортувальну лінію за допомогою сучасних технологій поводження з побутовими відходами у 15 населених пунктах. Ще у 23-х населених пунктах триває будівництво сміттєсортувальних комплексів (планується ввести в експлуатацію у 2013-2016 роках).

Gorod.dp.ua на Facebook.


Кризис  (29.11.13 12:21): хватит gbplbnm деньги и все будет ... Ответить | С цитатой
житель  (28.11.13 17:29): Сперва надо привести в соответствие с реальностью завышенные нормы накопления ТБО!! Ведь нереальная цифра - 5,5 куб. дм (или литров) бытового мусора на каждого человека в сутки должно выбрасываться из жилища, - то есть, например, семья из 4 человек должна ЕЖЕДНЕВНО выносить по 2(ДВА) ведра мусора. Проверьте сами, проконтролируйте себя хотя бы месяц... Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
дворов мноковартирных домов запланировали отремонтировать в 2023 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте