Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Ср, 24 квітня 2024
19:30

ІСТОРІЯ ВУЛИЦЬ

Історія вулиць

Боброва вул.

Боброва ул.

Ранок на вул. Курчатова
Ранок на вул. Курчатова
вул. Боброва
вул. Боброва
вул. Боброва
вул. Боброва
Узвіз Калініна
Узвіз Калініна
Озерка
Озерка
Пріозерни
Пріозерни
Озерка
Озерка
Біля Озерки
Біля Озерки
Приозерний
Приозерний

Часть города или микрорайон: Озерка - Вокзал

Показать карту

Вулиця утворилась, як південна межа Болотної площі, що була колись величезною: від межі Технічного саду (нині вулиця Шмідта), повз вихід Аптекарської балки і аж до Фабричної слобідки (приблизно вулиця Щепкіна). Площа виникає на карті 1885 року, хоча саме озеро фіксується і раніше. До цього ж часу відноситься і поява вулиці Болотної.

На карті 1898 року вулиця вже носить назву Трамвайної. При влаштуванні в місті трамваю навесні 1896 року, водночас з будівництвом трамвайних ліній на Озерній площі велось будівництво центральної електричної станції машинного і котельного відділень, димової труби, вагонного сараю, майстерень, резервуару для води.
Споруджувались також два будинки. Один — для управління дорогою з квартирою для директора, другий — для зібрання кондукторів з квартирами для вищих службовців.

Дивно, але споруда, зазначена як «Депо Бельгійского трамвая» на карті міста 1915 року, існує і сьогодні. Це одноповерхова будівля між нинішніми вулицями Пастера і провулком Калініна. Приблизно в 2007-2008 роках воно, вочевидь, було викуплено або взято в оренду у нинішнього трамвайного депо № 1 і в ньому провели реконструкцію з перепрофілюванням площі під торгівельні місця.

Але повернемося до вулиці Трамвайної, подальша її історія була така: вона отримала назву на честь Олексія Миколайовича Боброва. І ось чому. 11 липня 1934 р. після захоплюючої зустрічі мешканців міста покорителів Півночі, президія міськради постановила перейменувати низку вулиць «на честь героїв Арктики — челюскінців, у зв'язку з їхнім перебуванням в Дніпропетровську». Олексій Миколайович був помічником начальника експедиції Отто Юлійовича Шмідта з політчастини або, в просторіччі, «замполітом».

3 січня 1938 року Бобров потрапляє в «Сталінський розстрільний список» і вже 11 січня Військова Колегія оформляє і приводить у виконання вирок за звинуваченням в участі в контрреволюційній терористичній організації. Враховуючи ці обставини, вулицю могли перейменувати. І книга «Вулиці, провулки і площі Дніпропетровська» випуску 1983 року місцевого видавництва «Промінь» підтримує цю версію розвитку подій. Дотримуючись її, вулиця названа на честь Олександра Олексійовича Боброва (1850 — 1904), російського хірурга, послідовника Миколи Пирогова.
Чи вірно це чи ні на даний момент встановити не вдалось.

Посилання за темою:

Історія вулиць

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті