Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Gorod`ській дозор
Чт, 25 квітня 2024
02:03

GOROD`СЬКІЙ ДОЗОР

fundsolidaritycomua


13 грудня 2017, 10:42

На міжнародному форумі у Дніпрі шукали шляхи подолання гендерного насильства

Кожні дві хвилини у світі стається домашнє насильство, свідчить статистика. В Європі такі факти не приховують, Україна ж тільки починає відверто говорити на цю тему. Про це йшлося під час міжнародного форуму в Дніпропетровський ОДА, де зустрілися представники влади та міжнародних організацій, науковці, громадські активісти. Разом вони формували план дій з впровадження міжнародних стандартів в протистоянні гендерному насильству.
«Дніпропетровщина приєдналася до всесвітньої акції «16 днів проти насильства». Одна із зустрічей, присвячених цій темі, сьогоднішній форум. Знаково, що до нього приєдналися міжнародні організації, які опікуються питаннями гендерної нерівності та домашнього насильства. Разом ми з’ясовуватимемо, як в Україні долати цю проблему ефективніше», — розповіли учасники форуму.
Нині в Україні вже змінюється підхід до вирішення проблеми насильства в сім’ї, наголосила лейтенант поліції Ганна Карпаченкова.
«Застосовуємо комплексний підхід. Інформацію про випадки насильства передаємо й соціальним службам, психологам, представникам громадських організацій, які надають юридичні консультації, — зазначила вона. – Це дає результат – люди стали більше нам довіряти та звертатися частіше. За весь 2016 рік до поліції надійшло близько 10 тисяч повідомлень про насильство в сім’ї, за 11 місяців 2017-го — на тисячу більше».
Відверто говорити про насильство в сім’ї українці тільки починають, наголосив президент Національної академії правових наук України Олександр Петрішин. За його словами, раніше ця проблема вважалася дуже приватною, такою, в яку держава втручатися не має.
«Днями Верховна Рада прийняла окремий Закон про запобігання насильству в сім’ї. Крім того, внесені зміни до кримінального кодексу, які передбачають суворе покарання за такі злочини, — розповів він. – Насильство в сім’ї — одна із найважливіших проблем для суспільства. Воно аж ніяк не сприяє вихованню гідних людей, соціалізації особистості, формуванню правової культури. Ми маємо розуміти це і боротися з проявами насильства».
Долати проблему насильства в сім’ї Україні допомагає Рада Європи.
«Ми допомагаємо експертними порадами при розробці законодавства, організовуємо тренінги для правоохоронців. Продовжимо працювати в цьому напрямку», — підкреслив голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг.

За матерiалами: http://www.adm.dp.gov.ua/OBLADM/obldp.nsf/document_print.xsp?id=08047AC8B1B3B712C22581F30030245C







Переглядів: 627
Усі записи автора | << | >>

Щоб залишити коментар вам необхідна реєстрація на сайті. Вхід
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ській дозор | Обговорити тему на форумах | Газета оголошень

Мій gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті