Вход на gorod.dp.ua

Имя для входа:
 
    Днепр » Gorod`ской дозор
Регистрация Вход

Вт, 23 января 2018
21:28

УКР   ENG

GOROD`СКОЙ ДОЗОР

 

RPL-Dnepr


28 августа 2017, 15:28

Голова фінкомітету Сергій Рибалка: зарано говорити про вихід з банківської кризи – ризики зросли

Про вихід із банківської кризи говорити зарано, тому необхідно максимально прискорювати реформи фінансової системи України. Таку думку висловив у своєму блозі на «Обозревателе» голова Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка. До відповідних висновків він дійшов, аналізуючи звіт НБУ «Огляд банківського сектора» за підсумками першого півріччя 2017 року.
Депутат зазначає, що кількість банків скоротилася вдвічі: з 180 на початок 2014 року до 90 на кінець червня 2017 року, в тому числі приватних банків з українським капіталом – з 148 до 59 за відповідні періоди. Зменшилася кількість структурних одиниць банків з 19,3 тис. на початку 2014 року до 9,8 тис. на кінець червня 2017 року. При цьому у приватних банків з українським капіталом це число зменшилося просто катастрофічно – з 9,8 тис. на початок 2014 року до 1,7 тис. на кінець червня 2017 року.
«І тут майбутні перспективи переходу банків до інтернет-технологій нікого не можуть заспокоювати. Доступ населення і бізнесу до послуг банків реально погіршився. Перш за все йдеться про банки з приватним українським капіталом. А саме вони найважливіші для кредитування малого і середнього бізнесу. А значить – для стійкості економіки до криз, а суспільства – до політичних та соціальних конфліктів», - підкреслив С. Рибалка.
Результатом кризи стала кількість звільнених банківських працівників: з 246,6 тис осіб в 2014 році їх число скоротилося до 135,8 тис. Головним чином за рахунок скорочень в приватних банках.
Націоналізація окремих банків і виведення низки приватних банків з ринку призвело до значного підвищення концентрації банківського сектора за всіма ключовими показниками, зазначає глава фінкомітету Ради.
«Фактична втрата банків з українським приватним капіталом є одним із найбільш негативних результатів для майбутнього розвитку української економіки. Зі світового досвіду відомо, що іноземні банки зазвичай вкрай неохоче видають довгострокові дешеві інвестиційні кредити, і, як правило, концентруються на найбільш прибуткових операціях. А Україні біль за все потрібно створювати нові складні технологічні виробництва, які зазвичай мають терміни окупності понад 7-10 років», - підкреслив С.Рибалка.
Він додає, що Національний банк майже не кредитує банківську систему України, спостерігаючи лише за тим, «хто з найсильніших втримається на плаву». Перестали кредитувати економіку і банки. «На початку 2014 року більше половини ресурсів банків були спрямовані на кредитування підприємств (50,7%) ... На кінець червня 2017 картина виглядає кардинально інакше. На кредитування підприємств на сьогодні йде тільки 35% ресурсів банків », - зазначає депутат.
С. Рибалка відзначає також зростання системних ризиків банківського сектора. «Відповідно до Звіту, частка непрацюючих кредитів в портфелях банків в цілому по сектору є безпрецедентною і становить 57,7%, зокрема, в державних банках (без урахування «Приватбанку») - 59,9%, в банках з іноземним капіталом - 48% , в банках з українським приватним капіталом - 27,3%. Частка кредитів, які не обслуговуються населенням, зросла вдвічі: з 30% на початку 2016 року до майже 60% на кінець червня 2017 року. Ці показники вражають – спостерігаємо масове неповернення кредитів», - пише голова фінкомітету Ради.
«Тому ще дуже зарано говорити, що банківська система вийшла з кризи. Саме тому я наполягаю: реформи фінансового сектора вкрай важливі. Без них ми не отримаємо нормального економічного зростання в найближче десятиліття. А це означає, що не буде жодного зростання добробуту населення, які б обіцянки не давала сьогоднішня влада. Тому ми наполягаємо на прискоренні реформ в усіх напрямках. Зокрема, і в сфері фінансів», - резюмував Сергій Рибалка.
Просмотров: 274
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Объявления


Текстовая версия сайта Версия для iPhone Версия для Android Gorod.dp.ua на Facebook 34-й телеканал ТРК Украина Газета Сегодня
copyright © gorod.dp.ua, ЧАО «Сегодня Мультимедиа», ТРК Украина
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте