Вход на gorod.dp.ua

Имя для входа:
 
    Днепр » Gorodской дозор
Регистрация Вход

Чт, 19 января 2017
15:03

УКР   ENG

GORODСКОЙ ДОЗОР

 
Сергій Рибалка: «Необхідно перебудувати систему аби НБУ виконував функцію ефективного банківського нагляду»
17.01.2017 20:08

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності регуляторної діяльності Національного банку України (реєстр. №5304). Законопроект покликаний створити дієві механізми для підвищення ефективності регуляторної діяльності Національного банку України.
Голова фінансового Комітету Сергій Рибалка вважає, що зазначений проект доповнює ініційований фракцією Радикальної парії проект про Нацбанк, який був підтриманий профільним комітетом. «Цей законопроект є черговим кроком з реалізації Стратегії розвитку банківської системи, яку наш Комітет затвердив минулого року. Документ також є логічним доповненням до нашого спільного законопроекту щодо підвищення прозорості та відповідальності Національного банку України, який ми підтримали наприкінці минулого року», – сказав Сергій Рибалка. Під час обговорення, депутати дійшли згоди, що законопроект необхідно доопрацювати під час його підготовки до другого читання.
Сергій Рибалка зауважив, що для цього необхідно створити спеціальну робочу групу, до якої увійдуть народні депутати, представники фінансового комітету, НБУ та інших державних органів влади. «Ми говоримо не про прізвища. Необхідно перебудувати систему таким чином, щоб Нацбанк нарешті виконував свої функції з ефективного банківського нагляду. Щоб система працювала не на знищення банків, а на допомогу їм, для стабілізації всієї системи, аби вона кредитувала українську економіку. Жоден із тих банків, які визнавали проблемними, не було врятовано і всі вони пішли на ліквідацію у Фонд гарантування вкладів. Отже систему необхідно змінювати і з цим згодні всі представники нашого комітету. Дискусія полягає лише в обранні методів і механізмів», – сказав Сергій Рибалка.
Комітет також рекомендував Верховній Раді України прийняти в першому читанні проект Закону про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків (№5539). Законопроектом тимчасової дії до 1 серпня 2020 року пропонується зменшити строки розгляду документів та оптимізувати процедури капіталізації та реорганізації банків.
«Звичайно, ми повинні спростити процедури поповнення капіталу банків. Треба створити більш прості правила приєднання малих банків до більш життєздатних, аби на ринку залишалися найкращі – найбільш надійні та ефективні банківські установи», – зауважив Сергій Рибалка.
Він запропонував колегам по Комітету спільно із банківськими асоціаціями та експертами уважно стежити за процесом докапіталізації. «Ми повинні вчасно припиняти спроби НБУ знищити здорові українські малі та середні банки. Наше спільне завдання створити умови для розвитку банків саме із українським приватним капіталом. Це стратегічне завдання з огляду на довгострокові цілі економічного розвитку України», – додав Голова фінансового комітету.
Окрім цього представники Комітету підтримали проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (щодо удосконалення процедур стягнення штрафів, накладених на юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів) (№4956). Законопроектом пропонується кардинально змінити порядок застосування уповноваженими особами НКЦПФР санкцій саме до юридичних осіб за порушення ними законодавства на ринку цінних паперів, встановивши механізми примусового виконання без рішення суду в порядку виконавчого провадження.Комментарии: 1 | Оставить комментарий

Сергій Рибалка: «Україні необхідна середньострокова стратегія для кожного сектора економіки»
29.12.2016 17:51

Цей рік був для України доволі складним, оскільки триває військова агресія і країна досі перебуває в глибокій економічній кризі. Про це сказав Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка, підбиваючи підсумки року, що завершується. На його переконання, найбільшим досягненням фінансового комітету за цей рік є розробка і затвердження Стратегії розвитку банківської системи України до 2020 року, яка направлена на економічне зростання держави.
«Ідея створити такий документ виникла у нас як відповідь на головний виклик, який стоїть сьогодні перед країною – подолати бідність та підвищити життєвий рівень громадян. Для цього, в свою чергу, необхідно забезпечити стійке тривале зростання економіки протягом як мінімум 10-15 років. І найголовніше – відійти від сировинної економіки, коли ми постачаємо за кордон дешеві руду, ліс-кругляк чи металобрухт, а потім купуємо вироблені в інших країнах дорогі готові товари. Україні необхідна середньострокова стратегія для кожного з секторів економіки. Наш комітет першим в парламенті запропонував системне бачення майбутнього своєї галузі. Для розробки Стратегії розвитку банківської системи ми поєднали зусилля провідних українських вчених, експертів ринку, фахівців НБУ та народних депутатів, членів фінансово-банківського комітету. В результаті ми створили унікальний документ. У травні 2016 року Стратегія була ухвалена Комітетом», – розповів Сергій Рибалка.
За його словами, цей документ є альтернативним експертним баченням розвитку фінансової галузі і передбачає переорієнтацію дій усіх гілок влади, а також усієї фінансової системи на економічне зростання.
«Ми вважаємо, що ключовим завданням НБУ має стати забезпечення економічного розвитку. А усе інше – стримування інфляції, стабільність валютного курсу чи загалом фінансової системи – це важливі завдання для досягнення головної мети економічного розвитку. НБУ повинен створювати умови для кредитування, не допускати грошового голоду для вітчизняних виробників, особливо для підприємств з достатньо високим рівнем технологій. Крім того, Нацбанк повинен не виводити з ринку з політичних або навіть з корисливих мотивів здорові банки, а навпаки, допомагати їм стати на ноги, якщо це можливо», – наголосив Сергій Рибалка.
Голова фінансового комітету також зауважив, що Стратегія передбачає спеціалізацію державних банків, з тим, щоб вони працювали на підтримку експортерів, на кредитування невеликих підприємств, розвиток середнього класу. «Ми нарешті прийняли закон про створення однієї з таких спеціалізованих державних установ – Експортно-кредитного агентства, головним завданням якого є підтримка високотехнологічного експорту. Закон вже підписав Президент України. Це стало можливим завдяки надзвичайним вмінням та наполегливості лідера Радикальної партії Олега Ляшка, а також завдяки величезній роботі нашої експертної групи та моїх колег, передовсім Віктора Галасюка. Важливо, що ми переконали у необхідності створення такої інституції, як важливої частини підтримки вітчизняного експорту, і керівництво Кабінету Міністрів», – підкреслив Сергій Рибалка.
Окрім цього він зазначив, що наступним кроком в реалізації Стратегії розвитку банківської діяльності має стати створення Банку розвитку, який буде фінансувати модернізацію вітчизняних підприємств, важливих інфраструктурних проектів, а також здешевлення кредитування для малого і середнього бізнесу.
Сергій Рибалка також повідомив, що вже встиг зареєструвати два законопроекти в рамках реалізації Стратегії: про забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством (№5257), а також про вдосконалення діючої системи гарантування вкладів фізичних осіб та процедури виведення банків з ринку (№5256). Він підкреслив, що при підготовці законопроекту про НБУ було взято за основу роботу європейських центробанків.
Розповідаючи про плани роботи на наступний рік, Сергій Рибалка сказав: «Плануємо продовжити роботу із напрацювання законопроектів в рамках реалізації нашої Стратегії розвитку банківської системи. Багато уваги будемо приділяти реформі НБУ та системи гарантування вкладів, розвитку банківської системи та стимулюванню кредитування. Будемо також працювати над розвитком фондового, страхового ринку, роботою небанківських фінансових установ».


Комментарии: 0 | Оставить комментарий

Сергій Рибалка просить ГПУ і СБУ розслідувати факти втручання в його депутатську діяльність
28.12.2016 13:19

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка звернувся з депутатським зверненням до Генерального прокурора України та Голови Служби безпеки України з проханням здійснити перевірку фактів здійснення зламу його особистої електронної пошти, прослуховування його особистого мобільного телефону та стеження невідомими особами за ним і членами його родини.
«Попросив розпочати досудове розслідування за цими фактами, адже Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за втручання у діяльність народного депутата. Всі ці протиправні дії проти мене здійснюються з метою дискредитації мене як опозиційного політика, який не лише критикує певні дії влади, зокрема Національного банку, а й пропонує системні рішення розвитку банківської системи на найближчі роки», – наголосив Сергій Рибалка.
За словами голови фінансового комітету парламенту, він попросив керівництво Генпрокуратури та СБУ провести ґрунтовне і незаангажоване розслідування всіх цих фактів аби притягти винних до кримінальної відповідальності відповідно до чинного законодавства.
Комментарии: 0 | Оставить комментарий

Всего 180. Предыдущая cтраница | Страница 1 из 60 | Следующая cтраница

Текстовая версия сайта Версия для iPhone Версия для Android Gorod.dp.ua на Facebook 34-й телеканал Газета Сегодня
copyright © gorod.dp.ua, ЧАО «Сегодня Мультимедиа»
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте