Вход на gorod.dp.ua

Имя для входа:
 
    Днепр » Блог
Регистрация Вход

Ср, 22 февраля 2017
01:45

УКР   ENG

БЛОГ

 
Пастка для «Укртелекому» від держави-агресора
16.02.2017 13:45

Як це не парадоксально, враховуючи всі невдачі цього товариства, ПАТ «Укртелеком» залишається найбільшим в Україні оператором фіксованого зв’язку. Товариство має 27 філій по всій Україні і обслуговує близько 7 млн абонентів. Станом на 2015 рік в «Укртелекомі» працювали 31 тис осіб, з урахуванням скорочення працівників на даний момент може бути менше.
Історія товариства нагадує легенду про Фенікса, який постійно перероджується. Декілька раз товариство було під загрозою розпаду і банкрутства, бажаного розквіту не досягла дорічна компанія ТОВ «ТриМоб», перший власник 3G-ліцензії в Україні. І ось знову колишній власник компанії, кіпрська компанія Raga, вимагає теперішнє керівництво виплатити 760 млн доларів. Але чи не найпідступнішою для товариства угодою, був підписаний у 2011 році кредитний договір із «Сбербанком Росії» на суму 250 млн доларів. Директор дирекції фінансової і комерційної діяльності ПАТ «Укртелеком» Євген Шаповалов назвав угоду із банком Росії найвигіднішою. (Додаток1) Підписання цього договору відбулось після приватизації «Укртелекома» ТОВ «ЄСУ». Пізніше власником ТОВ «ЄСУ» стала компанія СЛМ Ріната Ахметова, на разі саме він є кінцевим бенефіціарним власником. (Додаток2 ) У 2016 році Генеральна Прокуратура і Фонд Держмайна підняли питання щодо законності приватизації товариства.
Серед банків-партнерів «Укртелекому» – ПАТ «Приватбанк», ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Укргазбанк» та інші. Проте пріоритет надається оплаті послуг товариства саме через «Сбербанк». Наприклад, з 1 лютого київські користувачі послуг «Укртелекому» мають здійснювати оплату на рахунок «Сбербанку». (Додаток 3) Сильна довіра керівництва «Укртелекому» до «Сбербанку» підкріплюється тим, що у багатьох філіях (якщо не в усіх) робітники товариства отримують заробітну плату саме у цьому банку. За умов війни така віддана співпраця із банком держави-агресора видається як мінімум не патріотичною.(Додаток4)
З такою проблемою стикаються і працівники Сумської філії «Укртелекому». У цій установі всі без винятку працівники мають розрахункові картки «Сбербанку», адже без них неможливо отримати заробітну плату. Керівництво грубо порушує права робітників, відмовляючись перераховувати кошти через інші банки держави. Таким чином, звичайні працівники не мають вибору і змушені співпрацювати зі «Сбербанком» і тим самим «годувати» банк країни-окупанта.
Стає очевидним, що керівництво «Укртелекому» не бачить проблеми у співпраці із банком Росії. У розмові із журналістами під час акції протесту «Укртелеком фінансує окупанта» керівник сумської філії «Укртелекому» Маринич В’ячеслав Володимирович заявив, що «Сбербанк» є офіційно анансованим банком в Україні, який має всі необхідні ліцензії Національного банку України. Юридично все правильно, але це не міняє того факту, що «Сбербанк» залишається російським.Комментарии: 0 | Оставить комментарий

11 днів на капітальний ремонт і реставрацію вікон у дніпровській школі
25.01.2017 14:22

На Дніпровщині було укладено договір, відповідно до якого підрядник має виконати умови договору за 11 днів.
ВК «Департамент гуманітарної політики Дніпропетровської міської ради» у кінці минулого року провів тендер щодо проведення капітального ремонту вікон у КЗО «Середня загальноосвітня школа №78» ДМР за адресою: вул.Тополина, 37 м. Дніпро. Переможцем цієї закупівлі стало товариство «Інтерпен-Д», яке запропонувало найнижчу ціну - 849 тис грн. Це ТОВ вже неодноразово вигравало у публічних закупівлях на Дніпровщині, зокрема ТОВ отримувало державні кошти за ремонт освітніх закладів.
У ході проведення аукціону до замовника були поставленні деякі питання щодо процедури. (Додаток 1) Вони стосувались строків виконання та будівельних вимог. Строки виконання були змінені в «Інструкції для проведення закупівлі». (Додаток 2) Проте відповідно до інструкції, майже вся сума має бути освоєна протягом 2016 року, тобто за 11 днів. В офіційно укладеному договорі від 20. 12. 2016 року зазначено, що роботи мають бути виконані до 31. 12. 2016 року. (Додаток 3)
Також відкритим залишається питання щодо будівельних вимог, адже згідно з дефектним актом, для гідроізоляції має бути використаний Гермобутіл-С, який використовується для бетонних, а не сталевих виробів.
ТОВ «Інтерпен-Д» було засноване 1998 року, і має статутний фонд у розмірі 150 тис. грн. Саме ТОВ знаходиться у с. Степовому, а засновники і керівник прописані у Дніпрі. Засновниками є мешканка Дніпра – Малова Тамара Іванівна та одеський підприємець, Ключников Борис Михайлович.
Таким чином, виконавчий комітет Дніпропетровської міської ради за рекордні строки намагається освоїти державні кошти.Комментарии: 0 | Оставить комментарий

ДП «СхідГЗК» замовив газ у наближеної компанії
18.01.2017 16:38

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» 16 січня уклало угоду відповідно до результатів державного конкурсу з ТОВ «Енерджі Трейд Груп» про постачання природного газу на 109,42 млн грн.
На 2017 рік було замовлено 13,40 млн кубометрів газу по 8 168 грн. за тисячу кубометрів із ПДВ без урахування вартості транспортування. Це на два відсотки дешевше за січневий тариф «Нафтогазу», який становить 8 375 грн. за тисячу кубометрів.
Нині єдиним конкурентом було ТОВ «Укргазпродакшн» із різницею в ціні 0,04%. Обидва учасники жодного разу не знижували ціну під час аукціону.(Додаток 1)
ТОВ «Енерджі трейд груп» зареєстровано на белізький офшор «Редшир солюшнз лтд.» (Redshire solutions ltd.), бенефіціаром якого у ЄДРЮО вказаний белізец Джозеф Норін. Директором фірми є Микола Кобилянський.
Попереднім директором «Енерджі трейд груп» був Іван Комоліков. Він також був директором ТОВ «Тортус», власниками якого є Олена Бойко і Артем Іванніков. Це бізнес-партнери екс-директора «СхідГЗК» Сергія Дробота по ТОВ «Юридична компанія «Астрєя» і адвокатському обєднанню «Колегія адвокатів «Астрея». (Додаток 2) У 2014 році Дробот отримав підвищення і став гендиректором ДК «Ядерне паливо», куди входить і «СхідГЗК».

«Енерджі трейд груп» також є постачальником газу для ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», який очолює Руслан Журило. Це колишній заступник Дробота по «СхідГЗК».
Власником «Укргазпродакшну» зі статутним капіталом 2 тис грн. є Віталій Анатолійович Катрага з Боярки Київської області. Відповідно до реєстру, людина з таким іменем була помічником екс-нардепа від ВО «Батьківщина» Ігоря Скосара.
Таким чином, стає очевидним, що позиція комбінату не дозволяє змінити багаторічну традицію закупівлі газу у ТОВ «Енерджі трейд груп».Комментарии: 0 | Оставить комментарий

ТОВ «Торгсервіс» знов отримало мільйони від СхідГЗК
13.01.2017 13:35

Під кінець 2016 року спостерігалась різка активізація проведення конкурсів державними підприємствами. Серед них і потужне ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», яке закупило 527 т азотної кислоти на 4,5 млн грн.
Як відомо, постійним постачальником хімічних речовин для СхідГЗК є ТОВ «Торгсервіс», яке постйно конкурує із різними товариствами на державних тендерах і досить часто отримує перемогу. Так, лише у червні-серпні за результатами тендерів СхідГЗК уклало низку угод з ТОВ «Торгсервіс» на постачання хімічних сполук на 47,57 млн грн. «Торгсервіс» залишається незмінним постачальником не дивлячись на те, що ціни на продукцію значно підвищились. Так, у лютому 2015 року тендерна ціна за азотну кислоту становила 5 766 грн./т (курс долара – 30 грн), зараз становить – 8 664 грн./т (курс долара – 27 грн). (Додаток 1)
Засновниками харківського ТОВ «Торгсервіс» зі статутним капіталом 11 800 грн. є Борис Гринько і Сергій Євсєєв. Раніше Євсєєв значився кінцевим бенефіціаром ТОВ «Енерго-промислова «Югенергопромтранс» разом із Володимиром Куковальським та Жанною Григоренко. Зараз номінальним засновником і бенефіціаром «Югенергопромтрансу» є кіпрська компанія «БПК Біомасс Пауер Корпорейшн Лімітед».
З 2008 року ТОВ «Торгсервіс» отримало від ДП «СхідГЗК» 151 млн грн. (Додаток 2) Таким чином, монополія на хімічні сполуки в ДП «СхідГЗК» не зазнає змін вже з 2014 року.Комментарии: 0 | Оставить комментарий

1,7 млн грн. за м’ясо від Криворізького відділу освіти
10.01.2017 15:26

Відділ освіти виконкому Центрально-Міської районної у місті ради провів конкурс щодо закупівлі яловичини. У конкурсі взяли участь два ФОП, які постійно конкурують у державних закупівлях. Є підозри, що ці підприємці перебувають у змові.
Між начальником відділу освіти та ФОП Кравченко Світлана Вікторівна 10 січня було укладено договір на поставку 17 900 кг м’яса. Відповідно до договору, кг м’яса коштує 95 грн, що перевищує ринкову ціну яловичини. (Додаток 1, 2,3) Відповідно значну суму було переплачено замовником.
До того ж перемогу у конкурсі отримало підприємство, яке запропонувала на 268 тис грн. дорожчу ціну. (Додаток 4) Цікавим є факт відмови від участі у конкурсі ФОП Шиян Катерина Володимирівна. Конкурсна комісія визнала пропозицію ФОП задовільною, проте сам учасник не подав документи у відповідний термін. (Додаток 5)
Детальніше вивчення діяльності двох ФОП показало, що підприємці часто конкурують між собою на конкурсах державних закупівель. Зокрема, не відбулись дві закупівлі, які планувалось провести на Криворіжчині. Учасників конкурсу було дискваліфіковано, через відсутність спеціалістів. (Додаток 6,7) Але ще цікавішим є факт того, що працівник ФОП Кравченко має медичну книжку видану ФОП Шиян. Також ціна за кг відповідно до цих двох конкурсів вища у ФОП Шиян, а у досліджуваному тендер вищу ціну пропонує ФОП Кравченко.
Сподіваємось, подальші спостереження за діяльністю цих ФОП дозволять зробити чіткі висновки щодо їх доброчесності.Комментарии: 0 | Оставить комментарий

На Дніпровщині закупили трактор на 200 тис. грн дорожче
21.12.2016 15:02

Вище професійне училище № 75 у с. Олександрівка, Покровського р-ну, Дніпровської області здійснило закупівлю колісного трактору MASSEY FERGUSON GEBR. MF 7624 DYNA-VT. 8 грудня було визначено переможця торгів – ТОВ «Амако Україна», цінова пропозиція якого – 2 млн 665 тис. грн.
Конкуренцію ТОВ «Амако Україна» склало миколаївське ТОВ «Техноторг», яке запропонувало на 215 тис. грн дешевшу пропозицію, проте зазнало поразки. (Д1 Розкриття пропозицій)
Моніторинг ринкових цін тракторів марки MASSEY FERGUSON GEBR. MF 7624 показав, що їх ціна становить орієнтовно 2 млн 200 тис. грн. Така ціна, наприклад, зазначена на сайті Autoline (Д2 Ринкова ціна)
Товариство-переможець «Амако Україна» є серйозним постачальником сільськогосподарської техніки в Україні. За 8 років тільки у державних закупівлях ТОВ уклало 49 угод на 42 млн грн (Д3 Закупівлі Амако Україна)
Засновниками ТОВ є житель Саудівської Аравії Саад А.І. Алкораєф та великобританське товариство Амерікен Машінері Компані Лімітед. Керівником фірми в Україні є Бородій Дмитро Володимирович.
ТОВ «Техноторг» має статутний фонд сумою 4 тис. грн. Власниками фірми є миколаївські підприємці Калюжний Ігор Іванович і Березовський Євген Маркович. Фірма відома завищенням цін на державних закупівлях, однак часто отримує перемогу на державних тендерах.
Таким чином, трактор Вищим професійним училищем було закуплено за значно завищеною ціною, у фірми, яка має по факту належить мешканцям Саудівської Аравії, проте виготовляє високоякісну продукцію.
Комментарии: 0 | Оставить комментарий

2,4 млн грн за гідрооксихлорид алюмінію ділять офшорні фірми
06.12.2016 15:15

Фірми-партнери, ТДВ «ПХЗ «Коагулянт» та ТОВ «Торговий будинок «Аква-Холдинг» розіграли тендер на 2,4 млн грн.
Обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» за результатом проведеного тендеру і укладеного 15 листопада договору закупить у ТДВ «ПХЗ «Коагулянт» 250 тонн гідрооксихлориду алюмінію для очищення води централізованого водопостачання. Про це йдеться у договорі, розміщеному на сайті електронної системи публічних закупівель.
У конкурсі взяли участь всього два товариства: ТДВ «ПХЗ «Коагулянт» та ТОВ «Торговий будинок «Аква-Холдинг». Цікавим є те, що підприємства не знижували початково заявлених цін. (Додаток 1 Розкриття пропозицій, Додаток 2 Раунди)
Власниками переможця тендеру ТДВ «ПХЗ «Коагулянт» є дніпровські підприємці Олександр Константинов, Євген Острейко та Рената Ярошенко, а також ТОВ НВП «Поліпром», «Поліпром Ассетс (КІПР) Лімітед» з юридичною адресою на Кіпрі та «Голдфокс Юроп Дівіжн ЛТД» прописане на Белізі.
Засновниками фірми-конкурента, ТОВ «Торговий будинок «Аква-Холдинг» є Сергій Астахов та ТОВ з іноземними інвестиціями «Євроленд», кінцевим бенефіціарним власником значиться «Грант Стар Груп ЛЛС» на Сейшелах.
Співзасновник «Аква-Холдинг» – ТОВ з іноземними інвестиціями «Євроленд» прописаний за однією адресою з ТДВ «Перечинський ЛХК» – по вул. Ужанська (Червоноармійська), 25 у м. Перечин Закарпатської обл. та має з ним спільний номер телефону – 0314523168. Співвласниками ж ТДВ «Перечинський ЛХК» є вищезгадані дніпровські засновники «ПХЗ «Коагулянт» Константинов, Острейко і Ярошенко. (Додаток 3, Додаток 4)
Нами було надіслано лист до Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України із проханням звернути увагу на корупційну складову укладеного договоруКомментарии: 0 | Оставить комментарий

Регіонали дніпровщини знову розігрують тендери
05.12.2016 13:39

У тендері, який провело Управління капітального будівництва виконкому Криворізької міської ради, взяли участь близькі фірми і перемогу отримало товариство із дорожчою пропозицією.
24 листопада було обрано переможця тендеру на виконання будівельних робіт на вул. Симонова в м. Кривий Ріг Дніпровської області. Планується до кінця 2017 року влаштувати інженерні мережі та споруди, асфальтобетонне покриття дороги і тротуарів, дитячий майданчик і майданчик під сміттєві контейнери, нанести розмітку, встановити урни і лавки, благоустроїти та озеленити територію. Понад 17 млн грн містянам буде коштувати улаштування асфальтобетонного покриття і понад 14 млн грн – зовнішня каналізація. (Додаток 1 Перелік локальних кошторисів по об’єкту)
Перемогу отримало ТОВ «Донпромпроект» із ціновою пропозицією у 53,98 млн грн. Конкурувало товариство-переможець із дніпровським «Альянс-Строй-Проект», яке запропонувало на 9 % меншу ціну. Проте пропозицію було відхилено через відсутність технічного завдання, інформації про кваліфікацію працівників та довідки про обладнання і матеріально-технічну базу.
Зараз криворізький «Донпромпроект» належить Юрію Герману з Тернопільщини. Торік фірмою-переможцем володів Марко Попов, відомий як співзасновник ТОВ «Ремтекс», де його партнером був екс-депутат Криворізької райради від Партії регіонів Юрій Вінклер. З січня 2012 року це підприємство виграло державних тендерів на 55 млн грн, а разом з «Донпромпроектом» – більше, ніж 100 млн грн. У 2014 році місцеві журналісти провели розслідування по «холдінгу» Попових у м. Кривий Ріг. Із прізвищем Попов пов’язано багато суперечливих закупівель.
Разом із тим успішне товариство «Донпромпроект» має статутний капітал у розмірі всього 1 тис. грн. (Додаток 2 Статутний капітал)
Єдиним конкурентом на торгах виступило дніпровське ТОВ «Альянс-Строй-Проект» із статутним капіталом вже в 5 тис. грн. (Додаток 3 Статутний капітал) Засноване товариство було у червні 2016 року Філімошиним Юрієм Анатолійовичем, який також є співзасновником вищезгаданого ТОВ «Ремтекс» разом із М. Поповим і Д. Мілютін (С. Мілютін був прес-секретарем О. Вілкула). Відомо, що не так давно засновником «Донпромпроект» значився саме Д. Мілютін. (Додаток 4 Зміна керівника)
Подібні зв’язки мали б насторожити УКП, проте, очевидно, що між замовником і учасниками є домовленість.Комментарии: 0 | Оставить комментарий

Не ProZorroрий ремонт школи на Дніпровщині
23.07.2016 15:23

За 2,4 млн грн. замість пропонованих 1, 8 млн грн. буде ремонтуватись Просянська ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка знаходиться у смт. Просяна Покровського району Дніпровської області.
Роботи з капітального ремонту школи мають завершитись до вересня цього року, хоча пропозиція була акцептована у кінці червня. За цей час мають бути проведені роботи по заміні дерев’яних вікон і дверей на металопластикові; у системі опалення замінені стояки і радіатори; замінений зовнішній трубопровід.
У тендері взяли участь 6 конкурсантів із Дніпра та області. (Додаток 1 2 скани) Перемогу здобуло ТОВ, яке запропонувало одну із найдорожчих цін за виконання робіт. ТОВ «Інтерпен-Д» було засноване 1998 року, і має статутний фонд у розмірі 150 тис. грн. Саме ТОВ знаходиться у с. Степовому, а засновники і керівник прописані у Дніпрі. (Додаток 2) Товариство не є постійним учасником тендерних торгів, і цей підряд є знаковим проектом для «Інтерпен-Д». Засновниками є мешканка Дніпра – Малова Тамара Іванівна та одеський підприємець, Ключников Борис Михайлович.
ТОВ «Інтерпен-Д» запропонувало заплатити 2 млн 400 тис грн. за виконання робіт. Ця сума є однією із найдорожчих серед запропонованих. Дорожчу пропозицію запропонувало тільки МПП «БМД і КО», яке має донецьке коріння. Керівник «БМД і КО», Бистрова Надія Михайлівна, одночасно є керівником ТОВ «Бетон-Пласт», яке успішно функціонує у Донецьку. Трьом товариствам із нижчими пропозиціями було відмовлено через невідповідність назви об’єкту до назви предмету закупівлі та через відсутність деяких штампів і копій, які можна було запросити повторно у випадку бажання зекономити обласний кошт. (Додаток 3 (1,2,3) Відхилення пропозицій) Економічно найвигіднішою виявилась пропозиція дніпровського ПВП «ДВН», яке запропонувало заплатити 1 млн 800 тис грн. за ремонтні роботи. Відмова павлоградському ТОВ «Янтарь» не була обґрунтована у документації.
Таким чином, відділ освіти Покровської райдержадміністрації Дніпровської області вперто ігнорує прохання Міністерства економічного розвитку і торгівлі перейти на платформи ProZorro для здійснення державних закупівель. З огляду на причини відхилення економічно вигідних пропозицій, складається враження, що відділ освіти свідомо ухиляється від прозорого проведення торгів.Комментарии: 0 | Оставить комментарий

Хто і за скільки ремонтуватиме дороги Новокодацького району
30.06.2016 13:10

У Дніпрі провели тендер на ремонт доріг одного із районів міста. Дві фірми запропонували однакову суму за виконання робіт, проте вибрано було дніпровське товариство.
Управління з питань економічного розвитку, комунального господарства та самоврядного контролю Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради провело тендер щодо виконання ремонтних робіт. Участь взяло два товариства, які запропонували 1,4 млн грн. за свої послуги: ДІП «Дніпродор» і ТОВ «Спецрембуд». Причиною обрання переможцем дніпровського ДІП «Дніпродор» менша ціна «разом по цінам одиничної вартості послуг». Ця ціна складає 677 тис. грн. (Додаток 1) Така аргументація переможця є незрозумілою і здається фіктивною.
Дочірнє іноземне підприємство «Дніпродор» засноване польською компанією «PUS». Засновниками фірми є низка фізосіб – Філіп Єжи Станіслав Януш Фейдаш, Славомир Рушель, Олександр Баранник, Олександр Полтавець, а також фірма «Poltavets». За останні п’ять років «Дніпродор» виграв тендерів на 161,76 млн грн. До того ж ДІП «Дніпродор» є засновником ДП «Дніпропетровський облавтодор», колишнім гендиректором якого є Палій, а отже, прослідковується зв’язок із кримінальною родиною Паліїв.
Єдиним конкурентом «Дніпродор» було павлоградське ТОВ «Спецрембуд», яке розпочало свою діяльність у 1994 році в Сімферополі. Проте вже у 2012 році змінюється весь склад засновників. Зазраз власниками ТОВ є Лариса Ларина і ТОВ «Варда плюс» Вадима Маламанчука. Капітал «Спецрембуд» оцінюється у 20 тис. грн. і розділений навпіл між власниками. За останні 8 років товариство уклало всього 2 угоди із державними підприємствами на суму 1,7 млн грн. Одне з них – скандальне будівництво аеродромного комплексу комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Одеса».Комментарии: 0 | Оставить комментарий

Всего 41. Предыдущая cтраница | Страница 1 из 5 | Следующая cтраница

Текстовая версия сайта Версия для iPhone Версия для Android Gorod.dp.ua на Facebook 34-й телеканал Газета Сегодня
copyright © gorod.dp.ua, ЧАО «Сегодня Мультимедиа»
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте