Закрыть Вход на gorod.dp.ua

Имя для входа:
Днепр-Днепропетровск » Афиша
Регистрация Вход

сб, 29 апреля 2017
02:35
УКР   ENG
14 Французька весна в Україні

14 Французька весна в Україні

Фестиваль, який мав би відбутися тільки один раз у 2004 році, триває чотирнадцятий рік поспіль і розширює в цьому році свою географію. До Києва, Дніпра, Запоріжжя, Львова, Одеси, Рівного та Харкова приєднуються Бердичів та Івано-Франківськ. Посольство Франції в Україні, Французький інститут в Україні, мережа Альянс франсез в Україні за підтримки Дніпровської міської ради чисельних урядових і неурядових інституцій України запрошують вкотре зануритись у розмаїття французького мистецтва, а також оцінити результати франко-українського співробітництва і надихнутися на нові звершення. Занотуйте у своїх календарях, квітень - це час, щоб відвідати події «Французької весни в Україні».

Вистава “Антігона”, за п’єсою Софокла, постановка Люсі Берелович

Відкриє Французьку весну 2017 у Дніпрі вистава “Антігона”. Після успішного спектаклю «Лукреція Боржіа» за п’єсою Віктора Гюго, молода, але вже досвідчена режисер Люсі Береловіч зацікавилася визначною жіночою театральною постаттю – Антігони. Після приїзду до Києва у квітні 2014 року та визначальною зустріччю з фрік-кабаре Dakh Daughters, ідея постановки «Антігони» стає очевидною для Люсі Береловіч. Для того щоб працювати з «найчеснішим створінням, яке колись жило на землі» (Гегель), для цієї постановки Люсі Береловіч обрала тексти з класичної літератури, а саме «Антігону» Софокла (441 р.до н.е.) та текст Бертольда Брехта (1948).

Після майже місяця репетицій в одному з залів кіностудії ім. Довженко, десять українських акторів, серед яких відомі Dakh Daughters, і на додачу один французький актор, Тібо Лакруа, представлять надзвичайну історію Антігони під творчим керівництвом Люсі Береловіч. Цей красивий й водночас потужний спектакль представляє алегоричний образ цілої країни... Люсі Береловіч – французька постановниця, яка, спільно з Тібо Лакруа та групою акторів і музикантів, створила театрально-музичну трупу Les 3 sentiers. Люсі Береловіч є асоційованим режисером на двох національних сценах Франції, у містах Кан та Лімож.

Дніпропетровський академічний театр опери та балету, 9 квітня о 18:00

Франко-український танцювальний проект сучасний балет з елементами брейкінгу “Переміщення/Motion”

Сцена - чистий аркуш. Квадрат 8 на 8 метрів. Як порожній екран, на якому змінюються кадри з фільму. Простір танцю, місце для креативу та хореографії, де 13 танцівників напишуть власну історію, яка не залишить осторонь нікого з глядачів.Граючи виставу у межах цього квадрату та поза ним, надихаючись переходами між відео і танцем, Браїм працює над створенням ігрового простору, поєднуючи енергію брейк-дансу та властивої йому ліричності. Таким чином, іде процес творення безпосередньо під час гри. Сюжетна лінія цієї вистави базується на принципах кінематографічного монтажу та використанні цифрових технологій, а створені образи, що розкривають танець хіп-хоп світові - через незвичні для нього медіа. За одну годину актори створять «власний фільм» і покажуть його глядачам, використовуючи сучасні технології та, звісно, свою майстерність.

Дніпропетровський академічний театр опери та балету, 20 квітня о 19:00

Музика “Магічний саксофон”. Концерт Клода Делангля (саксофон) та Генадія Демьянчука (фортепіано)

Соліст, науковець і педагог, Клод Делангль – один з найвидатніших музикантів сучасності та провідний саксофоніст Франції. Він збагачує репертуар перекладами творів найвидатніших композиторів сучасності (Л. Беріо, Т. Такеміцу, А. П'яццолла), і сприяє творчості молоді. Клод Делангль грає в Ensemble Intercontemporain, також виступає як соліст з найвідомішими оркестрами світу і працює з провідними диригентами. Його записи вивели французьку музику на нові музичні обрії з репертуару, створеного геніальним Адольфом Саксом, до авангардних робіт або популярних творів.Після отримання декількох найвищих нагород при Національній консерваторії в Парижі, Клод Делангль отримав посаду професора та створив найпрестижніший клас саксофона у світі. Клод Делангль є провідним радником-інструменталістом в компанії «Selmer-Paris».

Дніпропетровська консерваторія ім М.Глінки, 28 квітня о 17:00

Кіно. Ретроспектива фільмів “Лямур тужур”. Класика романтичного кіно

Ретроспектива фільмів “Лямур тужур” відомив французьких режисерів класиків романтичного кіно: подивимось 4 фільми ( Божевільний П'єро реж. Жан-Люк Годар, “Сезар і Розалі” реж. Клод Соте, “Час одкровень” реж. Катрін Корсіні та “Сюзана” реж.Катель Кійевере).

Галерея ARTSVIT, з 11 квітня по 25 квітня , 18:30

“Довгі ночі короткого метра”

“Довгі ночі короткого метра” традиційно представляють добірку найкращих французьких короткометражних фільмів. Особливий акцент – на нещодавно відзняті стрічки. Отже, це нагода посміятись, помріяти, розчулитись... і провести безсонну ніч у кінотеатрі.Фантастичні драми, сентиментальні комедії, анімаційні фільми, міфологічні історії, мюзикли – кожен знайде щось для себе. Можливо “Довгі ночі... ” цього року доведуть ще раз, що французький короткий метр...має повнометражні амбіції!

29 квітня

Зустріч з письменником Жераром де Кортанзом

Запрошуємо шанувальників французької літератури зустрітися з письменником, з приводу виходу в світ українських перекладів його книжки. Автор більше 70 книг, які перекладені на двадцять мов, Жерар де Кортанз є лауреатом багатьох літературних премій, серед яких одна з найголовніших французьких премій – Ренодо (за роман «Ассам», 2002 р.). Є автором кількох біографічних есе, літературно-критичних творів, перекладач. Український читач мав вже змогу познайомитися з романом Жерара де Кортанза «Індиго», що вийшов в українському перекладі у видавництві Жупанського у 2014 році. За цю роботу перекладачка Галина Чернієнко отримала Премію ім..Григорія Сковороди - 2015.

У 2016 році побачив світ український переклад есе Жерара де Кортанза «Фріда Кало, безжальна врода» (вид. Нора-Друк, перекладач Іван Рябій), який також мав неабиякий читацький успіх.

Книгарня “Є”, 13 квітня о 18:00

Приховане. Фотовиставка Жоеля Блока

Фотовиставка французького митця. Досконалі жіночі тіла ніжаться у променях світла...Поодинокі тіла у світлі ночі... Це гарно, це тремтливо! OBSCURES

First, the bodies. The perfect bodies of voluptuous women, caressed by a light that is sometimes soft, sometimes teasing, sometimes harsh and violent. Bodies as sculptures revealed through a shadow of modesty to awaken desire, awaiting their release. Then the darkness, gaping like a void, the void of oblivion, that sinister obsession with death eats away at the edges till it imposes itself as a subject in its own right: those of the loneliness of bodies, as perfect as they may be, lost as on a line thrown out into an abyss, on which our lives cling as tiny sparks of light.

Дніпропетровський Альянс Франсез, з 27 квітня о 14:00

У програмі фестивалю також передбачений конкурс поетичних читань “Хай живе поезія” для дітей.

Квітень 2017, вже традиційно, пройде під знаком французького мистецтва, цікавих зустрічей, відкриттів та позитивних емоцій.


Сегодня:

Все даты:

Театри й виставочні зали

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Примечание:
В расписании возможны изменения. Пожалуйста, уточняйте информацию по телефонам заведений, в которых происходят указанные события.
Время сеансов в кинотеатрах может меняться без предупреждения!
Обратите внимание, что смена репертуара в кинотеатрах происходит по четвергам.

Экспорт афиши

copyright © gorod.dp.ua, ЧАО «Сегодня Мультимедиа»
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте