11 вересня 2016 р. об 11:00 у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбудеться відкриття експозиції, присвяченої трагедії Голодомору 1932–1933 рр., створена нашим Музеєм та Інститутом «Ткума» спільно з Українським центром вивчення Голодомору (м. Київ).
Голодомор 1932–1933 рр., який призвів до багатомільйонних людських втрат, став наслідком кампанії з колективізації сільського господарства, хлібозаготівель та інших проявів сталінської економічної політики в Україні. Колгоспи і цілі села за невиконання плану по хлібозаготівлям заносилися на «чорну дошку» з вилученням усіх промислових товарів і припиненням подальшого їх завезення. Це призвело до великого голоду. Жертвами Голодомору, за різними підрахунками, стали від 3 до 6 мільйонів українців, які складали більше 80% жертв, а також росіян, поляків, євреїв, німців та представників інших етнічних груп, що мешкали на території УРСР. У 2006 р. Верховна Рада України офіційно визнала Голодомор 1932–33 рр. геноцидом українського народу.
Нова виставка продовжує висвітлення теми геноцидальної політики тоталітарних режимів ХХ ст., яка представлена у нашому Музеї не тільки історією Голокосту, але й трагедією вірменського народу у 1915 р., депортацій народів Криму, геноцидів у Камбоджі та Руанді.
Нова експозиція містить експонати, документи та фотографії, що розповідають про передумови Голодомору, примусове вилучення зерна у селян, опір українців політиці колективізації сільського господарства (зокрема, ми надаємо відомості про Павлоградське повстання 1930 р.). Також у експозиції відображена доля євреїв та представників інших національних меншин – жертв злочину сталінського режиму.
Відкриття експозиції відбудеться за участі керівника Українського центру вивчення Голодомору проф. Людмили Гриневич, директора Центру з вивчення Голодомору Канадського інституту українських студій при Альбертському університеті Валентини Курилів та інших відомих українських вчених, громадських діячів, представників державних органів.
Чекаємо на Вас за адресою: м. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема, 4, центр «Менора», Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», 2-й поверх.